Kapis Kapis komentáře u knih

Abys byl spasen, musíš hřešit Abys byl spasen, musíš hřešit Jason Aaron

Pomaličku se začíná klubko rozmotávat, některé zvraty vyrážejí dech, vedlejší postavy už mizí jako krev z podříznutého krku a nebudu používat klišé s šachovnicí, to už tu párkrát pode mnou je;) ale celý příběh se posunul do míst, kde je možné úplně všechno, věřit nelze nikomu a Dash to může nasměrovat po celém spektru všech vlnových délek. Tak a s posvátnou bázní a latentním smutkem, že už ten úžasný příběh bude brzy za mnou, otevírám následující díl.

12.06.2019 5 z 5

Rezervace v rytmu blues Rezervace v rytmu blues Jason Aaron

Lehounce jsme zpomalili tempo, ale životy v této knize nečekalo o nic méně hnusného marasmu a bezvýchodného zoufalství. UFF - tak a konečně přichází čas na díly, které jsem ještě neměl tu čest číst - a to si teda užiju!! Není jak to číst v kuse.

10.06.2019 5 z 5

Hlodání Hlodání Jason Aaron

Brodění krví a hromadou brutality a špíny až po pás mi opět vystřelilo mozek z hlavy.

10.06.2019 5 z 5

Úplně sám Úplně sám Jason Aaron

Včera jsem si vzal volno a sjel jsem si do Kunčic pod Ondřejníkem. Určitě vás zajímá, co bylo dál, takže: Udělal jsem si k 40.křížku za hrbem konečně dlouho odkládanou radost a koupil jsem si stan. Po dvaceti letech služby toho prvního od té stejné místní firmy, která mimojiné říká, že: Držíme se odkazu našeho otce, vyrábět kvalitní, spolehlivé a trvanlivé vybavení, a hlavně poskytovat k němu celoživotní servis, aby jsme nezatěžovali naši zemi přebytečným odpadem, jak se to dnes děje jinde v honbě za ziskem a "trvalým ekonomickým růstem za každou cenu". Takže zkrátka jsou mi blízcí po všech stránkách. Pak jsem si vyběhl na Malou Stolovou, kde jsem si otevřel pivo, trochu slivovice, kterou jsem musel bohužel chudáček vypít sám, neb jsem potkal pouze takovou partu čuráčků, od kterých jsem se rychle dekoval pryč a neměl se tudíž s kým o ní podělit, zapálil si skleněnku, rozvalil se na trávě a v kontemplativním míru a pohodě, skryt před ostrým poledním sluncem, pouze za zvuků intenzivního bzučení a zpěvu ptáků, rušeným jen sem tam zasraným letadlem jsem se ponořil do pátého dílu této famózní série.

A jelikož tento díl jde do hloubky historie jednotlivých postav a neřeší se tam tolik vraždy zfetovaných matek a jejich dětí, žijících v nelidských podmínkách, byla ta moje "čítárna" to pravé ořechové. Dozvídáme se pozadí a motivace, kdo a proč je taková nevybírává svině a přes kolik sraček vedla jeho cesta životem až do dnešního bodu, kde se ty životy protkly v rezervaci Prérijní růže. Přes zdánlivé zpomalení děje tento ocelový oř nabírá stále na rychlosti.

Jedinou skvrnkou na tom všem bylo, že jsem si nevzal s sebou hned i další díl.

07.06.2019 5 z 5

Hryzání ve vnitřnostech Hryzání ve vnitřnostech Jason Aaron

Brutální příběh běží čím dál rychleji a vůbec mu nevadí, že se brodí po kolena ve špíně, hnusu, krvi a bezvýchodné úzkosti.

07.06.2019 5 z 5

Mrtvé matky Mrtvé matky Jason Aaron

Když myslíte, že stojíte ve sračkách přece už až po krk a hůř být nemůže, vylijí vám je ještě na hlavu. Dashe pomalu ale jistě rezervace likviduje a potápí ho hlouběji do hustších hoven. Špína, hnus, hektolitry krve, tichá infuze hrůzy a odpornými způsoby zničené životy. Série začíná nabírat strhující tempo a u čtení si říkáte, kam až autor může zajít - a zajde až tam, kde si to ani nepřejete - a až je z toho úzko. Dvorní kreslíř Guéra má zmáknutou přesně tu špinavou temnou kresbu, která k tomuhle brutálnímu noiru dokonale sedne, ale i ostatní kreslíři drží vysokou laťku skličující atmosféry. Netrpělivě otevírám další díl.

05.06.2019 5 z 5

Kasino v rytmu boogie Kasino v rytmu boogie Jason Aaron

Pořádná dávka marasmu, krve a bezútěšného zoufalství - a bude hůř.

03.06.2019 5 z 5

Země Indiánů Země Indiánů Jason Aaron

Tak, kupoval a četl jsem každý díl, hned jak vyšel, ale když jsem se pokusil číst osmé pokračování, zjistil jsem, že jsem ztracen a požitek by byl poloviční. Tudíž, počkal jsem, až budu mít sérii komplet a po zkušenosti se 100 náboji to jedu pěkně v kuse od začátku, přece jenom, není to 11 let, ale i skoro 4 roky je dost velká mezera. No a co říci po přečtení prvního dílu? Opět jsem se ponořil do bahna, špíny, krve, říznutého fetu, levného chlastu a nelítostné brutality, až se mi zas blbě spalo. Postavy, když už je trochu pamatuji z následujících dílů, hned dávají lepší smysl a rozpoznávám je, protože kreslíř svým brutálním surovým špinavým stylem čtenáři jejich identifikaci neulehčuje. Stejně tak děj dává hned lepší smysl, protože autor skáče v čase tam a zpátky jako splašený mustang. Určitě jedna z nejvýraznějších sérií u nás, rychle dejte mi lajnu druhého dílu!!!

29.05.2019 5 z 5

Výprava v oblacích Výprava v oblacích Kazu Kibuishi

Je osvěžující taky vidět Elfy jednou jako krvežíznivá zabijácká monstra s maniakálními pohledy a ostrými zuby a ne jen jako éterická téměř průhledná stvoření se zasněnými pohledy. I když jak už víme po přečtení této knihy, sami si za to asi nemohou a na konci této ságy zas budou beztak poletovat jak buzíčci po rozkvetlých loukách s motýlky:)

Kniha je opět nabitá nepřebernou fantazií a autorovými nápady, kdy nenechává hrdinům ani chvíli na oddech, pomaličku odkrývá temné detaily, ale přese všechna protivenství mi tentokráte přišlo, že jde hrdinům všechno tak nějak samo. Aspekt starostlivé maminky přidává do příběhu zase trochu jinou rovinu a jo, já jsem pro-rodinný typ, takže by se mohlo zdát, že tam mamka své děti brzdí, ale mě to tam dává smysl. Kresba je stále jednoduchá, srozumitelná, takže čtení se nebrzdí hledáním detailů, které by dávaly smysl až po dvaceti stranách - pro děti ideální. Příběh se opět posunul o sto tisíc mil dále, nějaké opakovačky prostředí se tu nedějí - vše je pořád nové a atraktivní. Těším se, kam bude příběh pokračovat dále, myslím, že tak idylické to v tom městě v oblacích nebude.

23.05.2019 4 z 5

Prokletí kamene Prokletí kamene Kazu Kibuishi

Příběh potemněl a trochu rozkryl pozadí, přičemž neztrácí na tempu a skvělých, originálních nápadech. Člověk se nemůže s hrdiny nesžít a nefandit jim. Finální rodinné setkání bylo až dojemné. Velice povedená série, které všechny ty superlativy, kterými je ověnčena, docela sedí, i když srovnávání s Pánem prstenů je kapku marketingově nadsazeno. Jdu hned na třetí díl, malá už ho má přečtený :)

21.05.2019 5 z 5

Zpátky na zem aneb Opravdový život Zpátky na zem aneb Opravdový život Jean-Yves Ferri

Komentář z cdb ze dne 3.2.2010

Když jsem to na komiksfestu viděl u stánku MOTu, taxem to hned kupoval, abych podpořil mé oblíbené, z popela se zvedající, vydavatelství. MOTe, držím palce, abyste fungovali i nadále a vydávali jako o život. No a co napsat o této stripoidní knížežce? Na mysl se mi vkrádá slovo osvěžující. Páreček pařížských měšťáků se odstěhuje na venkov, kde prožívají svá všedně-nevšední dobrodružství-nedobrodružství. Je to až moc evidntně psáno z chlapského pohledu, ženské jsou spíš takový kompars v pozadí, což je v dnešní za každou cenu politicky korektní gender-vyrovnané době moc příjemné. Jeden z autorů je hlavní postava, druhý se tam mihne taky a dozvíme se i jak přišli na nápad něco podobného vytvořit. Celé se to dá zhltat za 15-30 minut před spaním a i když o přidané hodnotě či hlubším smyslu nemá cenu mluvit, je to velmi pěkně nakreslená, příjemná a zábavná oddechovka. Pokud bude pokračování, určitě do něj půjdu.

17.05.2019 5 z 5

Paní kamene Paní kamene Kazu Kibuishi

Vyhrál jsem dva díly této série a po přečtení pár oslavných glos jsem to tak trochu vnutil dcerce ke čtení - ta už jede třetí díl, tak jsem si řekl, že je třeba se vlastně na to podívat, co ji to předkládám ke čtení.
Jak jednou napsal jeden člověk, mnohem chytřejší než já, všechny příběhy světa už byly napsány - ano, všechno, co je v této knížce jsem už někde viděl, ale dohromady to tvoří harmonický, nápaditý celek, který je docela napínavý, kresba je jednoduchá, není ji třeba sáhodlouze studovat a tak čtení docela odsýpá. Celostránkové obrazy jsou pak jako třešnička na dortu, akorát ten lettering je takový rozvrkočený.
Jo, pro tu moji prvňačku už to je, jsem usoudil, mě to baví taky. Jsem zvědavý jak to bude pokračovat, autor má rozhodně bohatou fantazii, kterou se mu daří přenést na stránky.

17.05.2019 4 z 5

Grandville 5: Force Majeure Grandville 5: Force Majeure Bryan Talbot

Vědecko-romantická fantazie - v takové definici si můžete se svým dílem dělat co chcete a vymyslet si cokoli :) A jak se to povedlo!! Fantastické, grandiózní, krvavě-romantické finále v úžasné kresbě plné detailů. Já jsem z celé té série nadšený a jsem rád, že to u nás vyšlo komplet, CC jsem moc vděčný. Jen mi furt vrtá hlavou, že takový až skororevoluční levičák se dal kejši do holportu zrovna s Dortem a MdS;) Ale je třeba mít na paměti, že cesty Páně vedou dál než cesty lidské a ubírají se cestami nepředvídatelnými.

100%

03.05.2019 5 z 5

Neodvratný osud Neodvratný osud Robert Kirkman

Zdá se mi, že to celé trochu ztratilo tempo, jak jsem byl nadržený po předchozím dílu, ale rozhodně se to celé zase posunulo někam dále. S dalšími díly počkám a pak buď koupím až jich bude více - v návaznosti na reakce čtenářů - nebo s tímhle dílem končím. Uvidíme.

03.04.2019 4 z 5

Fuzz a Pluck Fuzz a Pluck Ted Stearn

No, nebavilo od začátku. Chvilku mě zaujala pasáž s halucinacemi u meditující opice, ale asi to bylo tím co jsem zhulil těsně před tím. Od nikud nikam, jak to vypadalo poutavě a zajímavě po vydání, tak to nenaplnilo žádné očekávání. Škoda.

03.04.2019 2 z 5

Lesní noviny Lesní noviny Vitalij Valentinovič Bianki

Tak jsem to konečně koupil v antikvariátu - a jen jsem se cvičně začetl do první stránky - která mapuje období od 20.3. do 20.4. - a hned jsem se dozvěděl tři velmi zajímavé věci z jarní přírody, které jsem netušil. Takže začíná to dobře a určitě budeme pokračovat! Zatím samosebou nehodnotím.

03.04.2019

O půlnoci zemřu O půlnoci zemřu Kyle Baker

Divoká groteska ve zběsilém tempu, která za dva týdny pravděpodobně sejde z mysli.

14.03.2019 3 z 5

Prolomení hradeb Prolomení hradeb Petr Hampl

Kniha, která je navzdory názvu, o islámu a islamizaci až sekundárně.

První polovina knihy tak strohým a zcela přesným způsobem popisuje situaci v dnešní době, že jsem si z toho doslova sedl na prdel. Některé souvislosti mi před tím vůbec nedocházely a autor mi v mnoha věcech doslova "otevřel oči." Např. fungování korporací - denně vidím úplně přesně to samé. Na teorii o propojení superbohaté elity a nadnárodních korporací se superbyrokratickými aparáty, které to tu řídí a které nás spolu s médii a humanitními univerzitami vedou do záhuby jsem také nenašel trhlinu. Komu se to nelíbí, tak je onálepkován fašistou, xenofobem, je cenzurován a mazán na sociálních sítích a nejlépe zavřen do basy, jak je vidět na příkladu britského novináře Tommyho Robinsona. Toho zavřeli za to, že natáčel PŘED SOUDNÍ SÍNÍ, kde probíhal proces s pedofilními muslimskými pakistánskými gangy - a nebylo to nějaké sem tam náhodné znásilnění, ale brutální obchod s bílým masem. Takhle se tedy země, jež se honosí přízvisky svobodná a demokratická vypořádává s nepohodlnými názory. A koho jiného by ta země měla chránit, než svoje dospívající děti? Politici a policie tuhle zvrácenou brutalitu dlouhé roky kryla a zametala pod koberec, zoufalí rodiče, kteří chtěli vyšetřování taky končili ve vězení. Děsivé!

Proč se tak děje je tak jednoduché, že to snad ani není možné. Stejně jako devastující školní inkluze už byla jasně v Americe před 20 lety mnoha odbornými studiemi prohlášena za katastrofu a to stejné se stalo v Anglii, je jasné, že se musí zavést i u nás. Proč? Protože z hlediska byrokratického aparátu je to projekt velmi úspěšný - vznikly nové pracovní skupiny a komise, přibyla nová pracovní místa pro asistenty, konzultanty, kontrolory a kdovíkoho ještě a hlavně - zvýšily se rozpočty. Tak jednoduché to je. Evropská unie je superbyrokratický aparát a imigrace a integrace je pro ni superúspěšný projekt, protože to živí tolik úřadů a neziskovek. Že to v reálu katastrofálně krachuje je už nezajímá. Tento byrokratický aparát se bude stále pokoušet tento úspěšný projekt protlačit i k nám. Zrádci a pátá kolona, kterým se naopak dostává plné pozornosti médii i prostoru pak tomu budou intenzivně napomáhat. Hampl velice erudovaně i vysvětluje, proč lidé vytěsňují z mozku nepohodlné skutečnosti a nepřipouštějí si, že islamizace západní Evropy jede na plné obrátky. Děsivě jednoduše.

Druhá půlka knihy je možná alarmující více, než to vnímám já, volání do zbraně a revoluce snad nebude potřeba - přece jenom náš národ, spolu s V4 si zachovává ještě zdravý rozum, i přes výše zmíněné koordinované útoky zhora - multikulturalismus, jež evidentně zkrachoval a další škodlivé ideologické sračky typu gender a agresivní agenda LBGT tady na růžích ustláno mít nebudou. Doufám tedy! Protože indoktrinace mladých probíhá také zběsilým tempem. Jde to vidět i na pokusech o přepisování moderních dějin - kdy se výsledky 2.světové relativizují, z Rusů se dělají zločinci, z Čechů menší zločinci a z Němců oběti.

Velice převratná kniha, aspoň pro mě - to, že se ji snaží různí paraziti, přicucnutí ke státnímu rozpočtu, zakázat a různí pomatenci s plnou hubou demokracie a svobody slova se pak snaží nedovolit Hamplovy přednášky, mluví za vše.

Mám sběratelskou edici v dárkovém boxu, kde je navíc ještě sborník textů českých publicistů. Všichni dostali jednu otázku - Lze ještě odvrátit islamizaci Evropy? Odpovídají Petr Bakalář, Ladislav Jakl, Marian Kechlibar, Alexandr Tomský, Markéta Šichtařová, Daniela Kovářová, Eva Hrindová a další. Tento samostatně neprodejný sborník zajímavě rozšiřuje debatu na toto téma.

07.03.2019 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Bill Willingham

Tak po tom odporně komerčním průseru je tahle série opět zpátky a to v klasicky velkém stylu - nechybí napětí, humor ani akce a i když by se mohlo zdát, že je to místy přece jenom trochu nastavované, dá se to odpustit, protože vše nakonec dává docela dobrý smysl a čte se to jedním dechem. Takže ještě čtyři roky do konce......

01.02.2019 5 z 5

Velký mytický crossover Velký mytický crossover Bill Willingham

Bože, to byla píííčárna a ztráta času a nervů. Dlouho se mi nestalo, že jsem komiks četl týden a musel jsem se do něj nutit. Otravný, rádoby rozverný, příběh s imbecilním humorem, který nikam nic neposunul, akorát vydavatel v Americe crossoverem jedné skvělé a dvou odpadových sérií vytlouká peníze z lidí. Tři kozaté sestry nemohou nic zachránit, bylo to nechutně nenápadité, postavy z ostatních sérií otřesně napsané, celý ten nápad s literáry ubohý, děs od začátku do konce. Jednu hvězdu dávám Crwi za to, že si dala tu práci a pokusila se českému čtenáři přinést zkompilovanou knihu s bohatými vysvětlivkami a doufejme, že už podobné komerční vysávání takovými strašnými sračkami bylo poslední. Dávám si na knihu samolepku, která mi připomene, až budu číst někdy Mýty komplet, ať se tomuhle dílu z dálky vyhnu a rovnou ho celý přeskočím. Fujtajxl! Ona vlastně i ta kresba, co si tak vzpomínám, u toho, jak se objevil Jack v jedné knize byla dost otřesná. I když pro tupou americkou masu asi prodejné. Jdu si spravit chuť dalším dílem.

24.01.2019 1 z 5