Hryzání ve vnitřnostech

Před patnácti lety utekl Dashiell Zlý kůň před zoufalým přežíváním v indiánské rezervaci Prérijní růže. Jenže minulosti se utéct nedá. Jeho návrat zpět lemují tragédie... a k dalším se právě schyluje. Dashiella čeká rozhodnutí, které změní život nejen jemu, ale i všem jeho blízkým.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290994/skalpy-4-hryzani-ve-vnitrnostech-bUb-290994.jpg 4.655

Skalpy (4.)

Scalped, Volume 4: The Gravel in Your Guts (2009)

Literatura světová, Detektivky, Komiksy
Vydáno:, Crew

trudoš

Jason Aaron opět válí, a i když ve čtvrtých Skalpech nedojde k žádným zásadním odhalením v ústřední zápletce (tedy kdo zabil Dashovu matku), děj se s neúprosností mustanga dere hlouběji a hlouběji do bažiny problémů budoucích. Co přinese další díl, vědí evidentně jenom v pekle, každopádně už teď se na něj neskutečně těším.
Jak jsem si u předešlého alba stěžoval, že se nic neděje, tady mi to autor bohatě vynahradil. Sice až v závěru, ale stálo to za to. Zároveň zde pár drobností v jednotlivých vztazích zaklaplo na své místo a hříchy minulosti začínají pomalu valchovat přítomnost. Tohle Aaron jednoduše umí, dělat i z těch největších grázlů figury, jejichž motivaci chápete a navíc jim tak trochu fandíte, přestože jde o křiváky par excellence. V trablech jsme si ovšem všichni rovni. A občas je holt třeba pro naplnění životního snu kráčet přes mrtvoly. Je však otázkou, nakolik má takovéto jednání ještě co společného s původní vizí. On ten Nietzsche s tou propastí nemluvil jen tak do větru.

gaspoda
27.08.2017

4. střípek skalpu se mi zabodl do očí a stáva se z toho pěkná závislost.

jarynek
22.02.2017

další super pokračování, kde máte čím dál tísnivější pocit, že to s nikým nemůže dopadnout dobře, několik dějových linií a kupa postav, které se vynoří, zapadnou, aby se vynořili o nějký ten díl dál a do celkové skládačky zapadl další dílek, je to jako skládání puzzle s hodně ošklivým obrázkem, který však fascinovaně sledujete a nemůžete se od něj odtrhnout

Ivan Kučera
12.07.2016

„Na duchov je lepšie zabudnúť. A kto má čas otravovať sa mŕtvymi? Už tak dá dosť práce proste len žiť.“

Séria Skalpy je pozoruhodná nielen intenzívnou kresbou a poctivou trilerovo-kriminálnou zápletkou, ale i mimoriadne kvalitnými postavami. V štyroch zošitoch sa nevyskytla snáď ANI JEDNA, ktorá by bola nezaujímavá, nudná, neoriginálna, tuctová, nenápaditá a jednoduchá. Ak niektorá z množstva postáv, ktorými je mizerná Prériová ruža zabývaná, urobí niečo brutálne, dá sa to svojím spôsobom pochopiť a to dokonca i „trojkový“ zvrat, kedy Dieselový motor zastrelil chlapca. V štvrtej časti má len cameo, no i to stačí na to, aby ste tomu, čo urobil, svojím spôsobom chápali; ak by ste boli agent FBI v utajení a z ničoho nič by po vás vyštartoval chlapec so strelnou zbraňou a začal po vás strieľať, čo by ste urobili? Vďaka retrospektívam sa z na prvý pohľad klišé postáv čitateľovi priamo pred očami stávajú zaujímaví, viacrozmerní ľudia so strašnou minulosťou, ktorá z nich nevyhnutne urobila monštrá a skrachovancov.

Kapis
08.06.2016

Člověku, je-li ještě člověkem, se tato série musí zahryzat nejen do vnitřností, ale i hluboko do mozku. Neutěšené, nepřátelské prostředí, postavy postrádající jen náznak lidství, bezvýchodná deprese, nekvalitní drogy, chlast a hodně krve, nenávisti, ale nakonec i trochu zadostiučinění, v temných a depresivních kulisách tvoří jednu z nejoriginálnějších sérií u nás.

3DD!3
14.05.2016

Dash má píchací pauzu... Téměř sólovka Rudé vrány, ve které má větší cameo jen chudák Dino. Starý pán dostává nový rozměr a finálové obhájení sebe sama na mě zafungovalo. Nákuky no minulosti mají grády a hodně toho objasňují. Ne že by jsme některé z věcí netušili, ale konečně tu nenávist dostává jasné kontury. A hmongovští zmrdi určitě ještě neřekli poslední slovo.

martinstefko
13.04.2016

Skalpy 4: Hryzání ve vnitřnostech jsou výbornou knihou, která si jakoby jede vedlejší příběh, ale vy přitom celou dobu víte, že zde je spojitost mezi tím, co se zde odehrává, a tím, co má teprve přijít.

borknagar
11.04.2016

Momentálně jedna z nejlepších sérií, která u nás vychází. Skvěle napsané postavy, srdceryvný, drsný příběh, prostředí indiánské rezervace. Tento komiks má vše + báječnou, dospěláckou kresbu Guéry. Ve světě je šedesát sešitů, tak snad se povede příběh vydat kompletně, zatím nejsme ani v půlce a prodeje také nejsou nějaké valné. Skalpy jsou přesně to, co našemu trhu chybí. Ne všichni chtějí číst Marvel a DC! Pro ty, kteří se vydají jinou cestu, pro ty tu jsou Skalpy......

komiksy DC Comics Vertigo Comics

Autoři knihy