Kami97 Kami97 komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Petra Dvořáková se právem řadí mezi moje nejoblíbenější autory. Po Dědině, kterou jsem si zamilovala, protože to prostředí je blízko mému srdci, jsem se vrhla na příběh o doktoru Hynkovi a ten taky nezklamal. Prostředí nemocnice je mi taky velmi blízké a autorka jej vykreslila skvěle. Těším se na další její díla.

01.03.2021 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Tak tahle knížka mě fakt bavila! Četla se skoro sama. Není to tak dlouho, co jsem se sama odstěhovala pryč z malé dědiny, kde jsem vyrostla. Nářečí, byť z Vysočiny bylo velice blízké tomu našemu a já měla pocit, že víceméně každou postavu z knihy znám. Nejvíce mě bavil příběh řezníka Ladi a první příběh o malé Petrušce. Třetí by podle mě klidně mohl být zkrácený, trošku se táhl.. A u posledního příběhu jsem se několikrát zasmála, ale vlastně mi z něj bylo strašně smutno. Je mi jasné, že se najde spousta rodin, u kterých by se to odehrálo vlastně stejně.

Celkově ale knihu hodnotím skvěle, moc mě bavila a připomněla, proč mám radši anonymitu velkoměsta.

Edit: Nedalo mi to a poslechla jsem si i audioknihu a jsem snad ještě víc nadšená! Zaslouženě audiokniha roku 2019

31.01.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tahle knížka mi učarovala. Hned na začátku mě vtáhla do děje a už nepustila. Zamilovala jsem si Animant, pana Reeda i Elisu. Ráda se k ní znovu vrátím. Samostatnou hvězdičku dávám za překrásnou obálku :)

10.01.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Po tom, co jsem loni dočetla Smrtku jsem se na tento díl neskutečně těšila. A čekání se vyplatilo. Tento díl byl opět naprostá bomba ! Plný překvapení a nečekaných zvratů a hlavně oblíbených postav. Ani jsem netušila jak mi příběh Rowana a Citry chyběl ! Číst myšlenkové pochody Nimba bylo taky skvělé. A ten konec ?!? Nutně potřebuju další díl Neale :)

06.05.2019 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Moje první kniha tohoto žánru a hned taková pecka! Kniha mě vtáhla do děje od prvních stránek a nepustila. Konečné rozuzlení jsem nečekala a vlastně mi úplně vyrazilo dech. Ráda si od autora přečtu další knihy.

06.11.2019 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Ozvěny run mě zaujaly svou obálkou i anotací a sám příběh mě ihned vtáhnul do děje a já nedokázala přestat číst. Příběhy Mii a Haakona ze současnosti a Ceri a Haukra z minulosti byly jako balzám na duši. Víte jak to má být, ale stejně vás to od čtení neodrazuje, spíše naopak. Doporučuji všemi deseti!

On se vrátí.
A ona bude čekat.

06.12.2022 5 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

Poslouchala jsem rozhlasovou dramatizaci knihy a bylo to naprosto skvělé! Rozhodně doporučuji všem, byl to opravdu silný zážitek. Poslední dvě kapitoly jsem skoro nedýchala a konec, byť byl lehce očekávaný, mě zaskočil. Romantická linka mě vůbec nerušila, akorát jsem vážně malou částí doufala v dobrý konec.

09.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha, ke které jsem se dostala díky dobrým recenzím od známých. Velmi mě bavila, hlavně kapitoly z minulosti. Bylo až k neuvěření, kolik toho Alan za svůj život dokázal prožít a z čeho se zvládl vymotat. Hodně mě pobavilo finální rozlousknutí ztraceného staříka a jeho skupinky - hlavně věta: "No, mrtvý ještě nejsem, ale jsem už docela starý, tak že by se ten mrtvolný pach už začal uvolňovat ze mě ?"

18.07.2019 5 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Druhý díl o porodní bábě, tentokrát zaměřený na sestřičku Becky Mayersovou. Becky se vrací s doktorem Blumem zpět do Liberty, odkud před pár lety odešli. Popis důsledků hospodářské krize, to, že neměli pomalu ani na jídlo bylo hrozné. A přitom, co to dnes je, pár centů za potraviny ? Nejvíce mě bavil doktor Blum - to, jak se časem jeho stav zlepšoval, jeho deník či momentální stavy bdělosti.
Oba díly z prostředí porodních bab od řeky Hope jsou krásné a ráda se k nim časem vrátím.

10.06.2019 5 z 5

Epocha Epocha Jewel E. Ann

Neskutečný! První díl jsem hltala stránku za stránkou a vlastně si nedokázala vybrat, jestli víc fandím Nateovi nebo Griffinovi. Oba mi přišli úžasní. Druhý díl jsem přečetla na jeden zátah, nedalo se jinak. Nate měl moje sympatie a obdivovala jsem Griffina a jeho lásku k Swayze. Srdce mi s každou jejich další zápletkou bušilo čím dál víc.
S koncem jsem spokojená, takhle by mi to stačilo. Ale poslední díl si také ráda přečtu. Po delší době musím uznat, že autorka vytvořila dvě hodně silné mužské postavy, kterým rozhodně nejde odolat. Jsem ráda, že jsme se dozvěděli celý příběh Morgan Daisy, ač to bylo bolestivé.
Přeji si jednou být milována tak, jako je Swayze milovaná Griffinem a Daisy Natem. Najít svýho „skutečnýho kluka“.

01.10.2023 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Po tom, co jsem si zamilovala Smrtku a srdce se mi zlomilo na konci Nimbu, jsem se nadšená vrhla na Zvon. A popravdě jsem z toho stále nějaká rozpačitá. Nejenom, že kniha je oproti prvním dvoum o dost delší, ale tady mě vůbec nebavily Nimbovy rozhovory před kapitolami, málo prostoru pro moje oblíbené postavy a konec, kterým oblíbená dystopie přešla do scifi. Zklamáním bych to nepojmenovala, ale že bych ze Zvonu skákala do stropu se taky říct nedá. Jsem ale ráda, že se vyřešil příběh Ayn, kterou jsem si v Nimbovi oblíbila a i příběh Rowana a Citry.

14.05.2021 3 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Ani se té Vasje nedivím, já sama jsem se do Mrazíka zamilovala již s prvním dílem :)
Na závěrečný díl jsem se velmi těšila a rozhodně mě nezklamal. Zimní noci jsou překrásná trilogie, ke které se časem opět ráda vrátím.

25.11.2020 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Knihu nám před pár lety doporučila naše třídní - češtinářka. Přestože sportům příliš neholduju a fotbalu vůbec nerozumím, mě strašně bavila. Tuto útlou knížečku jsem přečetla už několikrát a pokaždé se u ní skvěle bavím.

19.09.2020 5 z 5

On On Elle Kennedy

Skvělá kniha, už se moc těším na pokračování :)

05.09.2019 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Kniha vtáhne do děje hned od první stránky a pustí až na té poslední. Naprosto jsem se zamilovala do stylu jakým Sabine Ebert píše. Marta mi byla sympatická od prvního momentu a opravdu ji obdivuju za její vnitřní sílu, díky které přestála všechny zkoušky, které jí život dával. A že jich bylo. Rozhodně doporučuji celou sérii, kterou si ráda přečtu znovu.

10.03.2019 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

První díl jsem četla po shlédnutí obou řad seriálu. V knize se mi moc líbila Daphne, i když serialově mi víc imponoval Simon. Oddechovka, u které víte, jak dopadne, ale to jí na kráse neubírá

30.05.2023 5 z 5

Všichni mají pravdu Všichni mají pravdu Paolo Sorrentino

Také se přidávám ke skupině, která knihu "přečetla" díky audio zpracování fantastickým Jirkou Vyorálkem. V jeho podání je příběh vážně skvělý!

05.02.2021 4 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Krásná kniha odehrávající se v 30. letech v Západní Virginii. Porodní bábu Patience - Lizbeth jsem si rychle oblíbila. Příběh se mi zaryl pod kůži i tím, že jsem chvíli žila v místech, ve kterých vyrůstala i Patience.

10.06.2019 5 z 5

Kosení: Příběhy ze světa smrtek Kosení: Příběhy ze světa smrtek * antologie

Na tohle jsem se těšila, strašně moc. Bohužel mi přijde, že tady to moc nefungovalo. Jako by kouzlo světa smrtek zůstalo jen v původní trilogii. Z povídek mě bavila první a poslední, hodně zaujala Marsovská minuta kvůli vyústění. Mrzí mě, že jsme nemohli nahlédnout k oblíbeným postavám Citry a Rowana, Faradaye. Tady se to ve většině množí úplně novými smrtkami. Asi si radši znovu dám první tři díly.

09.10.2023 3 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Hyacint. Ta holka mě prostě baví. Je vtipná, zvědavá a svoje okolí neustále popichuje. Ale taky je to holka, co touží po lásce a v tom jí rozumím. Gareth je okouzlující a jeho babička, lady Danbury je prostě skvělá. Její humor mě baví už dlouho. Druhý nejlepší díl série

30.05.2023 5 z 5