Kami33 Kami33 komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Emočně velmi náročné čtení, když si uvědomíte, že příběh se zakládá na pravdivých reáliích. Zajímavé, poučné a smutné.

26.11.2023 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Velmi milé počtení. Inspektor Gamache je tentokrát sám v podezření ze spáchání trestného činu. A také se ukazuje, že ani on neví vždycky všechno.

18.11.2023 5 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

Nebylo to špatné. Ale je pravdou, že knížka mohla být o něco kratší.

18.11.2023 4 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Opět čtivá kniha, ale to nás, co knížky DD máme rádi, rozhodně nepřekvapí.

18.11.2023 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Poslouchala jsem jako audioknihu skvěle načtenou Mariánem Geišbergem. Vše ostatní již zde bylo řečeno...

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Knížky o inspektoru Gamachovi jsou moje oblíbené. Čtu je, jak mi přijdou pod ruku, ale na pocity z četby to nemá vliv. Spíš mě mrzí, že už jich většinu mám přečtenou.
Oživlý kámen je příběhem rodiny Morrowových, se kterými se setkáme ještě minimálně jednou v Dlouhé cestě domů. A že je to rodina, do které byste se zrovna nechtěli narodit.

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Moc hezké. Knihu jsem vybrala na základě jejího vysokého hodnocení zde, i přes to že příběhů z války se bojím. Ale jsem ráda, že jsem se k ní odhodlala. Krátké kapitoly dávaly příběhu spád. Děj byl současně i dojímavý i poučný. Celkově je to jedna z těch knih, kdy si říkám, že bych pro sebe potřebovala ještě šestou* ( 5 * totiž dávám velkému množství knížek).

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Za mě velmi napínavá kniha. Je pravda. že je to dost propletené. Mnoho lidí se chová ne zcela pravděpodobně, ale přesto jsme se bavila. Lottie si postupně získává mé sympatie. No a poměry v Irsku v sedmdesátých letech rozhodně nebyly zrovna idylické.

23.10.2023 5 z 5

Déjà vu Déjà vu David Urban

Nebylo to špatné. Autora jsem neznala, ale ráda si od něj přečtu další knihu.

22.10.2023 4 z 5

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

O trochu lepší než Hospodyně. Děj byl poměrně předvídatelný, ale i tak se to hezky četlo a bavilo mě to.

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Docela hezká detektivka. Lottie není zrovna sympatická, ale upřímně to zde není asi nikdo. Třeba se to změní. Určitě jí dám ještě šanci.

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Souhlasím s předchozími komentáři - nenáročná knížka, která se přečte poměrně svižně. A ano závěr je sladký, ale na druhou stranu proč ne.

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Jeden psycholog, jedna zvláštní dívka a jedna vražda tvoří zajímavý příběh, který se čte moc hezky. Evienina schopnost, poznat kdo lže a kdo mluví pravdu, je na zamyšlení. Kdybychom jí měli, byl by to dar nebo prokletí?

08.10.2023 5 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Tak i když detektivové velmi brzy vědí kdo, je nutné to ještě dokázat. Tak trochu jiný díl, ale nebojte jinak je to typický Dán.

01.10.2023 5 z 5

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Po mnoha knihách Karin Slaughter jsem se dostala k její první. A jsem velmi mile překvapena. Vraha jsem samozřejmě také uhodla dost brzy (ono to skutečně nebylo těžké), ale i tak byla knížka příjemným a oddechovým čtením.

01.10.2023 5 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Hezké čtení. Nic není tak, jak se zpočátku zdá. Autorka rozuzlení dávkuje postupně a čtenáře tak udržuje v napětí.

24.09.2023 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Zajímavý námět. Knížka má spád a čte se skvěle. Za mě velká spokojenost.

19.09.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Paní Klevisová umí... Umí rozepsat charaktery jednotlivých postav tak, že jsou snadno uvěřitelné. Umí napsat knížku tak, abyste se ani chvíli nenudili. Umí vtáhnout čtenáře do děje. Prostě paráda.

19.09.2023 5 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Trochu jiné, ale pořád hezké.

10.09.2023 5 z 5

Bílá cesta Bílá cesta John Connolly

Typický Parker. Kdo ho má rád, nebude zklamán.

10.09.2023 5 z 5