Kalokaghatia Kalokaghatia komentáře u knih

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

S Maasovou se to srovnávat nedá. Její postavy jsou vyspělejší a fantasy světy propracovanější. Ale od této autorky mám ráda sérii Lux, a tato kniha se jí stylem dost podobá. Hlavní hrdinové jsou puberťáci, se kterými mlátí hormony, ale jsou to vesměs sympaťáci. Jiskření mezi nimi je roztomilé. Akce tam je, svět strážců a démonů docela zajímavý a jednoho Rotha i s jeho tetováními chci prosím domů.

27.07.2022 5 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Takový porno pro ženy. Nic moc se tam neděje, v podstatě se tam pořád je šu*á a skončí to happyendem. Nenáročné čtení na dva večery.

11.07.2022 3 z 5

neexistence neexistence Eva Pospíšilová

Drsný příběh o naprosto toxickém vztahu dvou dospívajících kluků. Sex, drogy, vulgarity, deprese. Přečetla jsem jedním dechem, příběh mě vtáhl a nepustil.

12.09.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tentokrát mě příběh mých oblíbených detektivů moc nezaujal. Bavit mě to začalo až někde za půlkou, což je u skoro tisícistránkové knížky trochu blbý. Nekonečné výslechy, velké množství postav a neustálé zmiňování toho, jak se jde někdo vyčůrat, mě do děje nevtáhlo. Vztah hlavních hrdinů se taky nikam neposunul. Takže doufám, že v dalším díle autorka ubere popsané stránky a přidá trochu akce.

26.10.2022 3 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Nenapadlo mě, že by se mi mohl líbit příběh o sexu dvou kluků. Ale stalo se. Fakt moc pěkná, v podstatě romantická knížka.

20.08.2022 5 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Od L.J. Shen jsem přečetla snad všechno, co napsala a všechny její knihy jsou skvělé. Ale tahle se mi líbila ještě o malinko víc než ty ostatní. Bane si mě získal hned na začátku. A Jesse toho za svůj krátký život zažila opravdu hodně. Navzájem se potřebovali a jsem ráda, že stejně jako v ostatních knížkách od této autorky, to dobře dopadlo a dočkala jsem se i krásného epilogu.

28.07.2022 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Trochu mně zklamal ten odfláknutý závěr. Jinak je to smutné, ale úžasné čtení. Krásná kniha.

24.07.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Četla jsem dětem před spaním. Sedmiletá dcera nadšená, hltala každou stránku, líbilo se moc. Pro mladší děti bych řekla, že je příběh trochu složitý, hodně popisný. Mě se libil začátek, ve chvili kdy jsme se propadli do země ztracených už mě to tolik nebavilo. Ale celkově dojem dobrý, děti hodnotí kladně.

24.03.2022 3 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Jsem strašně zvědavá na pokračování. Fakt.
Jinak mě tento díl asi neuchvátil jako předchozí. Chvílemi se mi čtení táhlo. Obešla bych se i bez detailních popisů kdo, komu, co olízal. Ale Bryce je úžasná hlavní hrdinka. Já mám ráda vyprávění z pohledu více postav a jsem ráda, že víc prostoru dostali i vedlejší postavy. Příběh je nabitý akcí, intrikami, láskou a vtipem. A ten konec...

15.02.2023 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Tohle bylo tak "svěží". Asi nevím jaké lepší slovo použít. Po všech možných temných fantasy, které jsem v poslední době četla, je tahle kniha taková milá, vtipná, nad věcí. Pěkně vymyšlený svět mágů a postavy které si hned zamilujete.

22.12.2022 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

(SPOILER) Celá série je krásná, napínavá, hezky napsaná, čtivá.
Ale!!! Celý třetí díl se připravujeme na strašlivou válku, která změní svět a pak je ta "válka" celá vyřešená během jedné bitvičky na asi 20 stranách?!? A Komizar? Tak úžasný to byl záporák, zasloužil by si víc prostoru a né ty dvě věty a trapnou smrt. Já osobně bych i uvítala trochu víc té romantické linky a pořádný epilog.
Ale i přesto můžu tuto knihu i celou sérii doporučit.

04.04.2022 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

To teda bylo něco. Prvních cca 200 stran je opravdu náročných. Jsme bez vysvětlování vhozeni do úplně nového světa a pochopit kdo je kdo, kdo komu a kde vládne a jak vůbec celý ten svět funguje je náročné. Ale od chvíle, kdy se Bryce a Hunt dají dohromady je to jízda. Oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí a jejich slovní přestřelky vtipné, vedlejší postavy si taky člověk oblíbí. A i když jsem díky místním komentářům veděla, kdo za vším stojí, stejně jsem poslední čtvrtinu knihy hltala bez dechu. A vůbec mi nevadilo, že tentokrát autorka ubrala na sexuálních scénách a věnovala se spíš síle přátelství. Těším se další díl.

19.03.2022 5 z 5

Dar z nebe Dar z nebe Lenka Křížová

Přečteno za odpoledne. Tak moc mě kniha vtáhla a nepustila. Postavy krásně napsané, příběh romantický s nečekanou hloubkou a konec sladký, přesně jak mám ráda. Moc povedené. Kniha se mi líbila o dost víc než První muž od této autorky.

13.02.2023 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Hodnotím průměrně. Moc se mi líbilo, jak autorka popisuje Prahu jako pohádkové město, člověk má hned chuť jí navštívit. Byly mi sympatické především vedlejší postavy, ale i Karou. První polovina knihy mě hodně bavila, odhalování světa chimér bylo kouzelné. Bohužel jak do děje vstoupil Akiva a bylo odhaleno, co je Karou vlastně zač, vyprávění nějak ztratilo dech. Nenadchlo mě to tolik, abych se ihned pustila do dalšího dílu.

05.08.2022 3 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Za mě jedna z těch lepších knih "pro ženy". Charakter Vica hodně zajímavý. Líbilo se mi i to postupné odhalování toho, co se stalo mezi hlavními hrdiny v minulosti. A mám ráda šťastné konce, takže jsem byla spokojená. Je to moje první setkání s touto autorkou a určitě si přečtu i její ostatní knihy.

23.03.2022 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Klasická romantika, která neurazí, ale nenadchne. První půlka knížky lepší, druhá půlka, která se točí okolo kapely už mě tolik nebavila. Ale příběh je to hezký, dobře se to čte, postavy si oblíbíte. Další díly si ráda přečtu.

04.03.2022 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Trapné. Četla jsem tolik knih na podobné téma a tahle byla rozhodně nejslabší.

01.03.2022 1 z 5

Americký král Americký král Sierra Simone

Nějak nevím, jak hodnotit. Celou dobu jsem si říkala, jak je ten příběh úchylný, chvílemi extrémně nereálný, některé scény (zvlášť ty sexuální) jsem prostě přeskakovala. Ale na druhou stranu jsem přečetla všechny tři díly v podstatě na jeden zátah a nemohla se dočkat až se dočkám toho přeslazeneho happyendu.

26.12.2022 3 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Knih s tématem jak pěkná chudá holka ke štěstí přišla, když se do ní zakoukal bohatý sexy alfa samec, jsem četla snad tisíc. Tahle bohužel nemá nic, co by jí mezi těmi ostatními udělalo zapamatovatelnou. Na druhou stranu je zde aspoň sympatická hlavní hrdinka, některé opravdu vtipné momenty a styl psaní mi sedl. Za mě lepší průměr.

26.11.2022 3 z 5

Královsky v háji Královsky v háji Emma Chase

Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Nenáročnou romantiku s dobrým koncem. Zamilované, místy vtipné, dej svižně plyne, hlavní hrdinka není hysterická kráva a princ je opravdu pohádkový. Příjemné čtení na dva večery.

08.08.2022 4 z 5