Kalina Kalina komentáře u knih

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Kniha je velice čtivá, ovšem přišla v druhé polovině část, kde se hodně diskutovalo a děj vázl. Jinak další pohled do historie a dost zajímavý.

01.05.2021 4 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Téměř celá kniha byla výborná. Ovšem ke konci, jakoby to autor už chtěl mít ukončené, nebo si s ním nevěděl rady. A nebo já jsem ten rychlý konec nepochopila.

13.03.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Moc pěkná ukázka toho, jak se žije v některých městských čtvrtích. Nikdo nikoho nezná, nikoho si nevšímá, ale je to tak doopravdy? Vždyť každý má svá tajemství.

23.02.2021 4 z 5

Ochránci Ochránci John Grisham

Opět skvělý příběh. Je až neuvěřitelné jak dokáže autor podat právnické a soudní prostředí tak, že se čtenář nemůže od knihy odtrhnout. Vřele doporučuji.

23.02.2021 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Dobrá detektivka a tím dobrá myslím opravdu pouze “dobrá”. Nevím, ale nějak to nebylo ono. Asi jsem měla velké očekávání.

31.01.2021 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opět výborně propracovaná zápletka, která vyústí ve zcela logický závěr. Skvělé. Pouze popis vražd přeskakuji.

19.12.2020 5 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Pro mne zklamání. Pokud bych dala všechny hvězdičky , tak bych si připadala jako snob stojící před obrazem se třemi čárami a hýká blahem nad tou nádhernou, kvalitou a hloubkou myšlenky.

14.11.2020 2 z 5

Host Host Andreas Winkelmann

Zápletka velice pěkná a pokud byl popisován samotný děj, skvělé. Ovšem podle mne byly části, které se neobyčejně táhly.

26.09.2020 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Opět skvělé čtení. Ovšem čtenář nemá možnost odhadnout či uhádnout podstatu úniku vraha, neboť informace k tomu jsou odhaleny až na úplném konci.

23.08.2020 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Beru jednu hvězdičku za brutalitu. Ovšem jinak jako vždy. Knihu zhltnete a už budete sahat po dalším příběhu. Tedy já určitě.

29.07.2020 4 z 5

Maltézská výměna Maltézská výměna Steve Berry

Bohužel jsem zklamaná. Námět se mi líbil, ale děj pomalý a komplikovaný.

29.07.2020 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Není co nového dodat. Pouze bych se opakovala. Příběh chytí a nepustí.

09.07.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Knihu jsem poslouchala v Audiolibrix. Pokud bych jí měla číst sama, nevím zda bych došla až do konce. Od poloviny je pro mne příběh místy zmatený různými vsuvkami - bible apod. Závěr nedotažený. Chyběly mi některé informace. Je na čtenáři si je domyslet.

09.07.2020 3 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Mám ráda knihy tohoto typu. Zajímavý příběh, napětí a spousta poznání. A to jsou přesně knihy Steva Berryho.

19.06.2020 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Co dodat? Čtenář, který snese trochu, no trochu víc brutality, tak se od knížky neodtrhne. Chris Carter umí udržet napětí, pozornost čtenáře a skvělé zakončení příběhu.

18.06.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět strhující příběh. Opět spousta brutality. Ovšem byla chvilka kdy mi bylo vraha trochu líto. Vím, že neodolám a začnu číst další knihu z této série.

07.06.2020 5 z 5

Sbohem, ptáčku Sbohem, ptáčku Jesper Stein

Kniha se četla velice dobře. Hlavní hrdina Axel mi chvílemi trošičku rozčiloval, ale to potvrzuje jak je příběh dobře napsaný.

30.05.2020 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opravdu děsivé, ale čtivé. Děj krásně plyne bez zbytečných pasáží. Jenom nechápu kam autor chodí na ty kruté nápady, jak provést vraždu. V této knize je to opravdu originální.

26.04.2020 5 z 5

Čas zrady Čas zrady Sabine Ebert

Krásné příběhy, které se odehrávají na základě historických událostí. Můžeme se těšit na čtvrtý díl, vlastně devátý, protože Meči a Koruně předcházelo pět dílů Porodní báby.

11.04.2020 5 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Kniha se četla celkem dobře. Tak trochu detektivka, trochu právnického prostředí a trochu psychothriller. Pár pasáží bych zkrátila, ale to je jenom můj názor. Příběh jako takový je moc pěkný.

29.02.2020 4 z 5