Kajami Kajami komentáře u knih

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) James Herriot (p)

Kniha mně překvapila svými jedinečnými příhodami, které se veterináři mohou stát. Nikdy mne nenapalo, že mohou řešit takové situace, které jsou v knize popsány. Je to pěkná oddechovka. Určitě se těším na další díly :)

02.07.2021 5 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Diky teto knize jsem zjistila udalosti, ktere jsem jako dite nevnimala. Nyni jsou mne mnohe kroky, co podnika nas soucasny pan prezident jasnejsi. Je smutne, ze rizeni nasi zeme ovlivnuji lide, kteri nemaji proverky a buh vi, za koho lobbuji. Je skoda, ze na kazdeho plati ruzny metr. Je to uz druha kniha od tohoto autora a vrele ji doporucuji vsem k precteni. Snad by mohla mnohym otevrit oci

07.04.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Ze začátku jsem se do knihy musela trošku nutit, poté už docela odsýpala, ale od konce jsem čekala více. Pochmurná nálada se nesla celou knihou. Oceňuji rozsáhlé popisy různých hub, za což dávám hvězdu k dobru.

19.01.2021 3 z 5

Medová smrt Medová smrt Hanni Münzer

Napínavá kniha vsazená do historie. Četla se velmi dobře a do konce jsme si nebyla jistá, jak to dopadne. Zvratů tam bylo požehnaně.

17.01.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Hezky psaná kniha, která člověka vnese do problematiky, kterou řeší lékaři. Mrzelo mne, že kniha má otevřený konec. Každopádně se kniha pěkně četla, taková oddechovka.

07.12.2020 3 z 5

Klub nerozbitných detí Klub nerozbitných detí Slávka Kubíková

Pekne psana kniha o vecech, na ktere je treba si davat pozor. Libi se mne, ze je doplnena o rozhovory s odborniky z danych oblasti

24.09.2020 5 z 5

100 přehmatů pro (ne)milovníky češtiny 100 přehmatů pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Skvělý třetí díl, který vás provede chytáky v češtině. Doporučuji do všech domácností :)

18.09.2023 5 z 5

Rok blba Rok blba Jiří Hnilička

Oddychová kniha, při které člověk nemusí moc přemýšlet. Jsou momenty, kdy jsem se i zasmála.

10.07.2023 4 z 5

E-maily a jejich (ne)pravidla E-maily a jejich (ne)pravidla Červená propiska

Od autotek jsem již přečetla i jejich předchozí knihy. Ačkoliv v této knize nebylo pro mne tolik aha momentů, i tak se mně líbilo její zpracování. Mám ráda strukturovanost celé knihy a jednoduše se v ní člověk může zorientovat, když hledá jen nějakou pasáž.

15.02.2023

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Krasny pribeh s nadhernymi ilustracemi

30.07.2022 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Kniha byla zajímavá a poutavá. Děj docela odsýpal, ale jinak mne kniha nezaujala.

21.09.2021 3 z 5

Nebe je naše Nebe je naše Luke Allnutt

Velmi tezke tema, jelikoz jsem sama matkou, tak si vubec nedokazu predstavit situaci hlavniho hrdiny. Kniha se pekne cetla a clovek se do ni vcitil.

25.05.2021 5 z 5

Krotitelia displejov Krotitelia displejov Slávka Kubíková

Kniha je jediná svého druhu, která se zabývá tématě, který bude dle mého velmi problematický u dalších generací. Oceňuji, že autorka zmiňuje, jak pracovat s různými věkovými skupinami a kdy a kolik digitálu jim umožnit, aby to pro ně nebylo návykové. Skvěle navazuje na předchozí knihu a opět obsahuje i rozhovory s odborníky z daných oblastí pro doplnění probíraného tématu. Já samotná jsem se zamyslela nad tím, že bych měla sociální sítě omezit a žít reálný život. Každopádně kdo to myslí se svými dětmi dobře a nechce, aby byly obětmi obrazovek, tak doporučuji přečíst.

22.02.2021 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Muj prvni roman od teto autorky. Zabomysi valky, ktere jsou snad na kazde strance a nemaji zadne vyvrcholeni, pripominaji bezny zivot. Prekvapilo mne, ze se kniha odehrava v jednom dni. Takovou jsem jeste necetla. Je to dobra oddechovka na dlouhe podzimni a zimni vecery

28.11.2020 3 z 5

Klidné spaní a ukládání Klidné spaní a ukládání Elizabeth Pantley

Pěkně psaná kniha s užitečnými tipy, po kterých se necítím být špatnou matkou. vyplakávací metoda mně trhala uši i srdce a tahle knížka mně utvrdila v mnoha věcech, že je dělám správně, což jako matka prvního dítěte potřebuji :)

06.10.2020 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Pribeh Marie byl vice zajimavejsi nez hlavni hrdinky, ale celkove se kniha cetla dobre.

06.08.2020 3 z 5

Aha! Rodičovství Aha! Rodičovství Laura Markham

Zajimava kniha o vychove deti . Dalsi nahled, ktery urcite zkusim z casti vyzkouset :)

30.05.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

po precteni knihy jsem o pribehu chvili dal premyslela. Je velice ctiva a za den ci noc se da precist.

31.03.2020 3 z 5

Jak byl Fiškus malý a ztratil se Jak byl Fiškus malý a ztratil se Sven Nordqvist

Krásná dětská pohádka, kterou dostala dcerka k Vánocům. Velice se nám líbil konec. Těšíme se na další díly :)

16.01.2024

Démanty noci Démanty noci Arnošt Lustig

Toto byla druha kniha od pana Lustiga, kterou jsem cetla a nemohla jsem se do ni oproti te prvni vubec zacist. Nektere pribehy se opravdu dlouho tahly a ja jsem je cetla i nekolik tydnu, ackoliv byly dlouhe jen 40-50 stran. Jine pribehy jsem hltala a precetla jsem je velmi rychle. V cele knize lze citit, co nam chtel autor rict. Podat nam pribehy neobycejnych lidi, kteri byli ovlivneni valkou. Obdivuji ruznorodost pribehu. Snad se nekdy jeste jednou vratim k tomu si knihu znovu precist a budu z ni mit lepsi dojem nez ted.

05.03.2022 3 z 5