Kája95 Kája95 komentáře u knih

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Tento díl byl pro mne zatím nejhezčí, nejméně intrik a více lásky. Nic méně Jana pro mne nebyla zrovna sympatická, král ji poprvé oslovil a ona už přemýšlela, že by se mohla stát královnou. Dále pak byla vždy nastíněna rovina, co si myslí a co ve skutečnosti řekla, aby krále nepopudila.
Určitě se těším na další díl

12.03.2023 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Neuvěřitelné od začátku skoro až do konce, ten byl trošku přehnaný. Jediné, co mi vadilo bylo vyjadřování dětí , Sammy nemá ani deset let ale používá věty jako to přece nejde je to tvoje dcera .. Téma zajímavé, neobvyklé a výborně zpracované. Určitě stojí za přečtení

04.03.2023 5 z 5

Velmi poutavě napsáno. Mnozí z nás viděli seriál Tudorovci a proto je knihy tolik vábí. V seriálu však bylo mnoho historických nepřesností v knize už mnohem méně. Možná právě tato kniha změní názor mnoha lidi, že Anna nebyla taková prospěchářka, měla obyčejné ženské srdce, které ji táhlo za láskou, ale musela se ji vzdát ač toho litovala. Je snadné odsoudit a nepoznat .

28.02.2023 5 z 5

Výborné napsaný příběh královny Kateřiny, čtenář se dozví spoustu historických detailů ze života tehdejších panovníků a zároveň si četbu i užije. Románové zpracování je pro mne bližší než literatura faktů. Už teď se těším na druhy díl

12.02.2023 5 z 5

Čarodějův klobouk Čarodějův klobouk Tove Jansson

Je krásné ponořit se opět do dětství, byť jen knihou. Svět Mumínků je krásný a čistý bez utrpení a dobro vítězi nad zlem

11.02.2023

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Během týdne se ze mne stal obdivovatel Klostermanna . Nádherné dílo
K dispozici i jako audiokniha na YouTube. Taky moc hezky zpracovaná

26.01.2023 5 z 5

V ráji šumavském V ráji šumavském Karel Klostermann

Nádhera, takhle jemný a přesto silný román jsem dlouho nečetla o to víc mne těší, že se jedná o českou literaturu. Je neuvěřitelné, že je dílo více než 100 let staré a přesto stále živé. Doporučuji všem milovníkům krásné literatury

26.01.2023 5 z 5

Jak se co dělá Jak se co dělá Karel Čapek

Vřelý a krásný Čapkův humor. Humor, který v dnešní době tolik chybí

25.01.2023 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Největší zklamání od Bryndzy. Kniha se neuvěřitelně vleče, “ … vystoupali po schodech a u vchodových dveří ….” Nekonečně se opakující popis krajiny, počasí a zbytečností - např. Názvy značky sporaku , co kdo pije, jak vypadala šlehačka na kávě atd atd. Téma homosexuality je už taky docela dost vykradené. A v poslední době hojně používané. A závěrečný rozhovor s vrahem ? No to snad ne

17.01.2023 2 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Zajimavé téma , poutavě napsané avšak trochu předvídatelné. Autorku mám ráda, umí psát a nesnaží se za každou cenu knížku protáhnout o několik zbytečných stránek.
Hvězdičku strhávám za částku sebelítost hlavního hrdiny - nikdo mě nemá rád, jsem chudák a jsem sám ….. nemusel se tolik stavět do role oběti - od začátku, tím nechci zlehčovat jeho situaci, ale tohle mi vadilo

12.01.2023 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Není to autorka jako dnes už každá druhá, co se snaží vyždímat nekonečné téma holocaustu - o tom dnes píše každý( i to je potřeba a určitě to nezazlívám) , nesnaží se vydělat na lidském utrpení . Snaží se ukázat i méně známé příběhy .
Kniha výborná, jen samotný hlavní hrdina mi byl časem trošku nepříjemný. Ano, šel do revoluce , ale v podstatě stále prožíval jen to své utrpení. V Rumunsku trpělo několik milionu lidi , on však vnímá hlavně sebe a ač je málo podstatným agentem - nebo spíše bezvýznamným tváří se jakoby všechny ohrožoval právě on, právě jemu zemřel člen rodiny, on on on ….

08.01.2023 4 z 5

Hořké zrání Adriana Molea Hořké zrání Adriana Molea Sue Townsend

Kdo se rád směje ať si určitě přečte tuto knihu

05.01.2023 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Pro dnešního čtenáře možná málo děsivé, syrové a brutální . Za mne skvělé dílo

05.01.2023 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Po dočtení knížky mám trochu rozporuplné pocity. Na jednu stranu humorné situace s Asadem a na straně druhé mrazivý příběh ženy v kleci, moc mi to nesedělo jakoby autor nevěděl jestli píše napínavý děsivý příběh nebo humornou příhodu od policie

05.01.2023 4 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Studentka - vyšetřovatelka mne z počátku štvala a v závěru už mi opravdu vadila. Její neustálé hecovaní samé sebe bylo až otravné. A nekonečně dlouhé, vleklé dialogy, kdy se jeden chystá sdělit zásadní informace, ale trvá to bez malá dvě stránky …. No, přišlo mi, že kniha nemá spád a je uměle natahování

05.01.2023 3 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Začátek vystřelil hodně vysoko, super, později úroveň klesala stejně jako úroveň života hlavního hrdiny. Konec přeslazený, kdyby kniha skončila o 100 stran dříve tak by autorka udělala lépe. Nic méně slang autorka posbírala výborně.

30.12.2022 4 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Prvních několik stran bylo úplně šílených, mrazilo mě z každé věty, perfektní, postava “Beruchy” a soused mi přišli málo uvěřitelné. Konec byl trochu moc sladký, ale i tak super. Zajímavé čtení.

30.12.2022 4 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

Děj mi přijde až příliš přiřazeny za vlasy. O holocaustu v poslední době píše plno autorů, ale jen málo jich vydá knihu opravdu kvalitní

15.10.2022 3 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Vyšetřování a případ samotný je vlastně jen okrajové popsán. Daleko více se autoři zabývají sebetrýzní Sebastiana,jeho hloupým chováním a životem . Jak je v knize zmíněno :” kdo Sebastiana potkal ten litoval, že se mu dostal do života ….” Jaká to pravda

22.09.2022 3 z 5

Bez tváře Bez tváře Lucie Salová

Z čtení této knihy ve mě jsou takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu si říkám, že je těžké popsat emoční stav u takhle nemocného člověka, ale na stranu druhou si říkám nač takové zbytečnosti jako :" vjel na příjezdovou cestu k parkovišti a zastavil , vystoupili ..... navštěva lekaře popsána na 4 stránky ....
Téma jistě zajímavé, ale ne moc dobře zpracované

09.09.2022 3 z 5