kadgam kadgam komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mám to šťastie, že som zažila dobu pred a po listopáde. Pani spisovateľka trochu príliš popustila uzdu svojej fantázii vo vykresľovaní doby. Síce som žila na Slovensku ale predpokladám, že ani v Čechach to také silné nebolo. Možno v určitých kruhoch, kde išlo o vysoké stoličky...
Nechcem komentovať dnešné časy, iba toľko, že tiež nie sú ideálne a prešlo už dosť času od "pádu"

08.04.2024

Zničit Zničit Michel Houellebecq

Tažko citateľná aj tažko stráviteľná kniha no napriek tomu zaujímavá po viacerých stránkach.
Zatiaľ som prečítala od autora všetko, čo knižnica poskytuje.

02.04.2024 5 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Autorka ani kniha nesklamala. Pomaly plynúci príbeh dospievajúceho dievčaťa so všetkými problémami, ktoré tento vek so sebou nesie vrátane rodičov, ktorí ste prestali rozumieť

05.03.2024 5 z 5

Temná dcera Temná dcera Elena Ferrante

Elena Ferrante je úžasna rozprávačka. V jej podaní je aj obyčajný príbeh zaujímavý, z jej pohľadu a podrobného popisu.
Už Geniálna priateľka ma zaujala.
Temná dcera vyzerá byť zväzkom iba krátkych čŕt z dovolenky, no je v nich veľa života, ktorý si spisovateľka premieta ako keď sa ja pozerám do minulosti.

22.02.2024 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Mám rada autorku kvôli jej knihám. Sympatické prostredie pohraničia a postavy akoby 5am skutočne žili.

20.12.2023 3 z 5

Zvláštny  príbeh Zvláštny príbeh Katarína Gillerová

Celkom pekný príbeh na oddych. Bežný život v bežnej rodine s bežnými starosťami a trochu pokus aj o napätie.

04.12.2023 2 z 5

Čierna labuť Paríža Čierna labuť Paríža Karen Robards

Prečítala som.
Naivné, romantické, zdĺhavé so slabým výberom slov autorky alebo prekladateľky.

09.11.2023

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Po "Sestrách" som si vzala tejto titul, síce v angličtine, čo sa číta pomalšie, ale náš preklad mi nesadol. Hodne sa podobá na strojové práce. Mám za sebou skoro polovicu, hádam ďalší priebeh a zatiaľ veľmi dobrý dojem.

05.05.2023

Advokát Advokát Václav Láska

Prečítala som po zhliadnutí dvojdielneho tv filmu Vysoká hra, aby som sa zorientovala v osobách a obsadení. V knihe je je menej práce policajta a viac advokátskej praxe. Nepôsobila som ani v jednom odbore, neviem posúdiť zvnútra no podľa toho, čo presakuje v správach je príbeh uveriteľný

08.01.2023

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Prekvapenie na konci som čakala, no aj tak to bolo nečakané. Mám viac otáznikov na ktoré som nenašla odpovede a viac vysvetlení ktoré urobili knihu napinavou.

24.08.2022 4 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Prečítala som zopár kníh Joy Fieldingovej a musím konštatovať, že mužskí hrdinovia v nich nemajú lichotivé postavenie.

23.08.2022 4 z 5

Dobré úmysly Dobré úmysly Joy Fielding

Príbehy, ktoré píše život asi častejšie ako by sme čakali.
Zaujali ma skoro záverečné slová sestry Kathrin "jej manžel bol jej život" a keď náhle zomrel pocítila slobodu, dostala svoj život späť až nevedela čo si s ním počať.
Aj ďalší dvaja manželia boli manipulatívni a nárokovali si riadiť rodiny, čo v prípade Renee viedlo k nekontrolovanemu priberaniu

21.08.2022 2 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Život píše najlepšie príbehy, aj keď je to román, jeho dej je uveriteľný.
Dobre napísaný pohľad do života štyroch súčasných žien, matiek počas viac ako dvadsatich rokov ich života. Čo z nás ostáva a čo sa mení v priebehu rokov?

20.08.2022 4 z 5

Slavnosti krokodýlů Slavnosti krokodýlů Alena Jakoubková

Mala som dojem, že kniha je súhrnom poznámok, ktoré si pani spisovateľka pripravovala a trochu neusporiadane ich potom vydala ako ucelenú knihu. Viaceré sceny sa opakujú, preskakuje v čase
okrem toho opis správania Krokodíla je pre mňa neuveritelny, že by toto dokázala vydržať vzdelaná žena, ktorá si vie zarobiť na každodenné potreby pre seba a deti

27.07.2022 2 z 5

Chytrá žena pro manžela přes plot skočí Chytrá žena pro manžela přes plot skočí Alena Jakoubková

Tento typ knihy by mohol mať význam, keby sa v ňom v počiatočnom štádiu účastníci našli a tým sa vyvarovali ďalších sklamaní, problémov. Jasné ... mne sa to nemôže stať .

23.07.2022

Čiň manželu dobře - peklem se ti odmění Čiň manželu dobře - peklem se ti odmění Alena Jakoubková

Dúfam, že toto sa žiadnej idealistke manželstva nestalo v plnej miere. Aj polovica by stačila. Iba by ma zaujímalo, keby nemala Agáta významného otecka a zlatú kreditku bola by upela pod manzelskym jarnom do konca?

23.07.2022 1 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Kniha, na rozdiel od predchádzajúcich mala veľmi pomalý spád a stále sa zdržiavala pri nepodstatných maličkostiach.

19.04.2022 1 z 5

Bobby - Mistr světa a já Bobby - Mistr světa a já Danielle Dušková

Moja oblúbená kniha

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Moja prvná kniha od autorky. Milé, snaživé dievča, ktoré sa nájde vo svete podnikania. Tlieskam za námet aj motiváciu k odvahe začať niečo nové.
Veľká láska s happy endom je bonus plus.

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Toto bolo slovné porno.
Dej jednoduchý, prostredie atraktívne, pracovné nasadenie enormné.
Bola by som ocenila viac opisu mesta, ked už to je v názve knihy.