Kačka_knihomol Kačka_knihomol komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha plná silných lidských příběhů, psaná z pohledu několika různých postav. Střípky zapomenuté historie. Jakoby člověk i cítil ve vzduchu uhelný prach, tak věrohodně autorka o této krajině vypráví. A mě se to moc líbilo, i když je člověku trošku smutno z nelehkých osudů hlavních hrdinů. Doporučuji k přečtení.

28.12.2022 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Jedním slovem - brilantní. Přečteno za dva dny, neskutečné napětí, skvělý styl psaní, sympatické (i nesympatické, to musí být) postavy, zajímavá zápletka... Velice mile mě tato kniha překvapila, naštěstí mám doma všechny díly této série, takže můžu vesele pokračovat ve čtení dalšího dílu. Doporučuji všem milovníkům detektivek a thrillerů!

24.03.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tohle bylo skvělé, neodložitelné, plné napětí do poslední chvíle! Přečteno během pár dní. Maličký stín na to ovšem hází fakt, že zatím co díl série, to se případ velice osobně točí okolo Josie. Od toho doufám, že autorka v dalších dílech upustila. Jinak není co vytknout.

18.02.2024 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Druhé dílo, které jsem od paní Mornštajnové četla. A opět se mi líbí, jak se všechny dějové linky na konci hezky spojí, stejně jako to bylo u knížky Hana.

Rok 1989 mě o několik let minul, takže si bohužel úplně nedokážu představit tehdejší atmosféru a asi mě ani kniha nezasáhla tak jako jiné, co tyto události zažili. Nicméně je to podle mě velice povedené dílo, ač smutné a plné beznaděje. Člověk se u něj zamyslí, možná i lehce zaraduje, jak se vlastně máme krásně a že to takhle vůbec být nemuselo nebo že to minimálně není samozřejmost. Knihu rozhodně doporučuji k přečtení všem.

19.08.2022 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

První jsem viděla film, pak až četla knihu, takže jsem věděla, co se bude odehrávat a kdo za tím stojí, ale i tak jsem si příběh moc užila.

11.08.2023 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Milý, oddechový, krásný příběh. Občas dojemný, občas k pousmání. Já si u této knížky odpočinula, přesně jak jsem očekávala.

"Rozdíl mezi románem se šťastným koncem a románem bez něj je jen v tom, kdy člověk přestane příběh vyprávět."

19.01.2023 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Dvojici Poe+Tilly mám moc ráda, je to velmi originální dvojka detektivů a ani tentokrát mě nezklamala. Knížka měla v podstatě všechna pozitiva - napětí, zajímavou zápletku, dramatické vyvrcholení - ale přesto mě na ní cosi neuspokojilo. Možná některé situace, které působily dost nepravděpodobně, možná samotný konec příběhu a odhalení vraha? Přesto hodnotím 5 hvězdami, i když mě předchozí díly nadchly rozhodně více.

25.07.2022 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Nesbøho i Harryho miluji a tento díl mě opět nezklamal. Nečekané zvraty, autorovy "slepé uličky", kdy si už už člověk myslí, že ví, jak to dopadne a nakonec je to stejně všechno jinak. Přečteno jedním dechem, už aby byl zase další díl! Jako vždy, DOPORUČUJI.

11.08.2023 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Co k této knize říct. Asi se úplně nehodí říct, že je skvělá, když popisuje hrůzy života Židů za 2. SV - takže raději - čtivá, plná emocí , smutku, ale i naděje. Ve mně vzbudila kromě smutku, že se něco takového mohlo stát, hlavně zlost - jak může být někdo všech těchto věcí schopný? Jak s tím dále mohli po válce někteří žít, že způsobili takové utrpení? Kdo dal vůbec lidem právo soudit druhé jen na základě "rasy" nebo čehokoliv jiného? Knih s touto tématikou jsem četla více, ale tahle mě dostala asi nejvíce.

31.05.2022 5 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Tohle zase bylo něco tak skvělého! Po minulém lehce slabším díle návrat v plné síle. Nesourodou dvojici Tilly+Poe mám moc ráda, Poe je jedna z mála hlavních detektivních postav, která není alkoholik.. :D Skvěle promyšlený příběh (jasně, jsou tam některé "přitažené" situace), ale spousta akce, napětí, zvratů, trocha lásky a krátké kapitoly, které nutí člověka číst dál a dál. Rozhodně doporučuji a těším se na další díly.

13.12.2023 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Poea a Tilly miluju, ale tentokrát mě jejich případ jaksi nevtáhl. Přišlo mi to příliš komplikované, zamotané, dvojí jména stejných postav mi taky moc nesedla. Navíc některé okamžiky mi přišly velmi neuvěřitelné, co všechno se povedlo vrahovi zatajit nebo zkreslit. Za mě zkrátka slabší díl série, ale stále dostatečný na 4 hvězdičky.

06.03.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

"Otázka není, na co se díváš, nýbrž co vidíš."

Tak to bylo něco. Kniha plná hlubokých myšlenek a zamyšlení, ale zároveň i motivace a takového nějakého "sebeuvědomění" vlastního života. Ačkoliv se neřadím mezi pravidelné čtenáře tohoto žánru knih, byla jsem nadšená a rozhodně knihu všem doporučuji (ale chápu, že se v ní nenajde každý, je potřeba být tak nějak správně otevřen a nastaven novému pohledu na mnoho věcí). Aneb všechno má svůj důvod a to, že jsme tam, kde jsme, je zásluhou nejrůznějších okolností. Díky, obrovské DÍKY za tuto knihu. Díky ní jsem zase o kapku více vděčná za to, co mám.

20.03.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

(SPOILER) Opět skvělé a napínavé čtení. Možná malinko slabší, než první díl - není to trochu moc smůly na jednu vyšetřovatelku, že co případ, to je do něj zapletený její manžel/snoubenec...? :D A taky, počet obyvatel Dentonu musel za tyto dva případy klesnout tak na polovinu. Jinak mě to moc bavilo.
P.S. O co, že skončí Josie s Noahem?

20.01.2024 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Skvělá kniha! Že je celý příběh dle skutečné události byl pro mě jen bonus navíc (ač o to mrazivější). Na mnoha místech knihy jsem si říkala "co se teď těch zbylých X stran bude dít, Bella je spokojená a má všechno..." - a stejně mě zase překvapila.
Hodnotím bez váhání plným počtem a doporučuji k přečtění.

27.10.2023 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Stejně jako první díl - čtivé, napínavé, super propracovaný příběh, ALE... co mě na poslední třetině knihy dost zklamalo, byla nápadná podobnost s předchozím dílem (nebudu prozrazovat, nechci spoilery). To je za mě dost výrazná kaňka na jinak povedené knize, takže dávám s lítostí hvězdičku dolů. A doufám, že třetí díl bude zase o trošku lepší.

31.03.2022 4 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Moje první kniha od tohoto autora i obecně moje první francouzská detektivka - a jsem nadšená! Hrozně se mi líbí velice originální námět, kdy vrah využívá hmyz. Navíc do sebe všechno hezky zapadá, opravdu jsem mile potěšena. Jediné, co mi trošku vadí je typický "hlavní hrdina s tragickým osudem". Mám přečteno už spoustu detektivek a ptám se - může mít někdy vyšetřovatel, který je hlavním hrdinou knihy i normální život nebo to musí vždy být člověk, kterému zabili/přišel o celou rodinu a nyní trpí depresemi/halucinacemi/je závislý na lécích/alkoholu? :D To však nevyčítám této knize, jen u této x-té v pořadí mě tato myšlenka dostihla. Tak tedy - hodnotím 5* a rozhodně doporučuji!

19.01.2022 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tuto knihu jsem měla doma již velice dlouho, ale z nepochopitelných důvodů se mi do ní nějak nechtělo. Nicméně jsem se k ní "přemluvila" a rozhodně nelituji. Bohužel jsem četla zatím pouze jednu další knihu ze série Joona Linna, takže mi některé souvislosti možná unikají, ale i tak to pro mě byl velice chytlavý a napínavý příběh do poslední chvilky. Nebudu zastírat, že jsem četla i lepší knihy se zajímavější (nebo možná lepe řečeno méně předvídatelnou) zápletkou, nicméně i tak si myslím, že si zaslouží 5 hvězd a doporučení dále. A ano, opět se budu opakovat, ale na knihách z této série mě velice baví krátké kapitoly.

10.11.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Tuto sérii detektivek s Josie Quinnovou jsem vůbec neznala a dostala jsem se k ní zcela náhodou (dárek k Vánocům). A přitom je skvělá! Sympatické postavy, zajímavý případ a napětí do poslední chvíle. Co mě osobně rušilo, byla linka "šéfe, chci se vrátit do služby". Jinak nemám co vytknout a hodnotím plným počtem.

20.01.2024 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Tato kniha dokonale splnila má očekávání - jednoduché, milé, odpočinkové čtení. Není to žádný literární zázrak s kupou složitých myšlenek, ale spíše (jak zde spoustu uživatelů píše a já s tím plně souhlasím) takové příjemné pohlazení po duši. Zasloužila by si ode mne 4.5 hvězdičky, což nejde, takže se přikláním spíše k 5*.

25.07.2022 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Po (za mě) slabší dvojce stál tento díl opět za to! Super spád, nečekané zvraty (ale ano, i pár průhlednějších), propracovaná dějová linka, napětí do posledního okamžiku. Celou tuto sérii jsem si zatím neskutečně užila a každou knihu přečetla během pár odpolední.

27.04.2022 5 z 5