Káča2015 Káča2015 komentáře u knih

Aby dobro neškodilo Aby dobro neškodilo David Klimeš

Přečteno jedním dechem, Šimon Pánek má dar zaujmout

14.07.2016 5 z 5

Guláš pro Masaryka Guláš pro Masaryka Milena Štráfeldová

Parádní recept, parádní guláš z naší historie. Některých ingrediencí bylo hodně, některých málo (no jako v guláši) a dohromady to moc chutnalo. Mám bohužel podezření, že čtenář, který toho o historii moc neví, by se mohl v knize ztrácet. "Zapisovatelka" zkrátka počítala s poučeným čtenářem.

14.07.2016 5 z 5

Muchachas I. Muchachas I. Katherine Pancol

Po přečtení první trilogie jsem se odhodlala přečíst i trilogii Muchachas. Veverky z Central Parku jsem dočetla tak tak a Muchachas se mi jeví jako hodně nastavovaná kaše. Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem si zase vzpomněla na všechny vazby a vztahy z první série, hodně mi to vadilo. Bohužel nedočtu...

14.07.2016 1 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Naprosto skvělý zážitek. Smála jsem se, až jsem brečela, poznávala v knize sebe i své okolí a závěr bych nejraději dala číst skoro všem přátelům v mé "bublině".

21.09.2022 5 z 5

Jane Austenová Jane Austenová Lucy Worsley

Právě jsem strávila několik desítek minut pátráním, jestli jsem se snad nezbláznila - překlad je šílený - pomíjím nepřesnosti, které mě trkly, ale nechala jsem je být. Ovšem přejmenovat pana Bingleyho na Bungleyho (str. 124) a paní Allenovou na Ellenovou (str. 122), to mě opravdu dostalo. Skoro se bojím, že pan Darcy se změní v nějakého Durcyho... Myslím si, že Jane by si opravdu zasloužila lepší zacházení, na Runku Žaludovou si dám odteď pozor! Jinak je to vtipné a svižné čtení.

01.02.2022

Paměť Babylonu Paměť Babylonu Christelle Dabos

Za mě opět superlativ. Podle anotace jsem se bála, že mi prostředí Babylonu nebude vyhovovat, opak je pravdou. Příběh neztratil na svižnosti a nové i staré postavy se nadále projevují tak, že jim člověk fandí.

29.10.2020 5 z 5

Byla jednou jedna řeka Byla jednou jedna řeka Diane Setterfield

Skvělé!

09.09.2020 5 z 5

Magorova oáza Magorova oáza Ivan Martin Jirous

Skvělé čtení, člověk odpustí i ten opravdu nepohodlný formát.

13.08.2020 5 z 5

Kdeže ptáče nejlíp pěje Kdeže ptáče nejlíp pěje Alejandro Jodorowsky

Tak tato kniha byla jízda! Málokdy se stane, aby tak rozmáchlá anotace dodržela, co slíbila a kniha si zachovala hlavu, patu, spád a srozumitelnost. Za mě veliké díky.

09.08.2020 5 z 5

Kéž je nám odpuštěno Kéž je nám odpuštěno A. M. Homes

Nedočetla jsem. Srovnání s Irvingem nebo Updikem mi připadá hodně přemrštěné.

30.04.2020 3 z 5

Wolf Hall Wolf Hall Hilary Mantel

Velká slabota. Ve srovnání například s knihami Alison Weirové ze stejného prostředí neobstojí ani náhodou. Naprosto postrádám nějakou psychologii postav, vtažení do děje.

23.04.2020 1 z 5

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Odkládám... Po Irvingovi jsem sáhla jako po jistotě, ale prostě se nemůžu do knihy dostat. Jsem asi na str. 100 a neustále se mele dokola to samý, necítím žádný posun ať v ději nebo vývoji postav. Třeba někdy příště.

23.04.2020 1 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

O hvězdičku méně za rozjezd...

20.04.2020 4 z 5

Ministerstvo nejvyššího štěstí Ministerstvo nejvyššího štěstí Arundhati Roy

Bohužel za mě veliké zklamání. Bůh maličkostí se stal jedním z mých nejsilnějších čtenářských zážitků, pokračování jsem nedočetla.

12.08.2019 1 z 5

Mít s kým běžet Mít s kým běžet David Grossman

Skvělé, syrové.

16.01.2019 5 z 5

Oneiron Oneiron Laura Lindstedt

Poutavé. Pravděpodobně je to jinak, ale oceňuji autorčin pokus o promyšlené ztvárnění našich posledních okamžiků.

17.05.2018 5 z 5

Zázrak Zázrak Emma Donoghue

Po Pokoji trochu slabší, ale už jenom proto, že jsem se po celou dobu cítila, jako bych byla v Irsku s nimi, zaslouží si čtyři hvězdičky...

13.03.2018 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Přečtené jedním dechem za odpoledne. Doporučuji.

19.02.2018 5 z 5

Touha, opatrnost Touha, opatrnost Eileen Chang

Četla se dobře, ale už mám toho čínského prostředí tak trochu dost. Chystala jsem se číst ještě Rozpukov, ale protože je to opět se stejnými atributy čínského koloritu, asi od toho upustím. Dobrý argument, proč nehledět směrem k Číně, je přečíst si pár knih ze současnosti té země. To opravdu není nic, co by našinci mělo být inspirací :)

08.02.2018 5 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Četla se lehce, téma sice stokrát probrané, ale nenudilo. Postavy sympatické tím, že nejsou černobílé.

08.02.2018 5 z 5