Kabátice Kabátice komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Velmi dojemný příběh, co mě chytil za srdce. Hlavní postava dokáže rozčílit a zároveň potěšit. Ukázka toho, že dobrého člověka dělají dobré skutky.

15.11.2021 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Lidé jsou prostě nejkrutější tvorové planety. Stačí dostat moc.

09.09.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Super nápad. Přesně tak nějak si představuji dnešní život v KLDR. A žít bych takhle rozhodně nechtěla!

09.09.2021 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Kdyby nebylo čtenářské výzvy, zřejmě bych se nikdy neodhodlala tuto knihu číst. Krásná květnatá slova popisují dost šílený příběh, který by mohl být zajímavější, kdyby byl o hodně, hodně, hodně moc kratší. První půle byla alespoň trochu zajímavá, ve druhé jsem se už doslova nudila a čekala co z toho všeho vzejde. Konec mě sice překvapil, ale přišel mi dost praštěný.

09.09.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Pěkné, čtivé, po historické stránce zajímavé, ale přišlo mi to zbytečně dlouhé.

24.08.2021 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Kniha mě mile překvapila. Za prvé mě děsila délka knihy, ale děj Vás tak vtáhne a stránky ubíhají, že jste najednou na konci ani nevíte jak. Za druhé zrovna historické romány úplně nemusím. Knihu jsem četla na doporučení a dobře jsem udělala. Dozvěděla jsem se nenásilně spoustu zajímavých informací o tehdejším drsném životě ve Španělsku o kterém jsem do teď neměla ani ponětí. Na tuhle knihu hned tak nezapomenu.

24.08.2021 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět povedený příběh. Líbí se mi jak autorka dokáže popsat prostředí i postavy, že to čtenáře úplně vtáhne do děje. Po dočtení mám pocit, jako bych shlédla film.

24.08.2021 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Úžasný příběh o naprosto úžasné ženě. Jsem ráda, že jsem na tuto knihu natrefila.

09.08.2021 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Slova plynou, příběh teče a vše tak příjemně, nežně, lehce, až na to smutné téma. Krásná kniha. Překvapila mě!

28.03.2021 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Moc pěkně zpracovaný příběh. Knihu jsem četla jedním dechem a dokonce i slzu uronila.

09.03.2021 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Zajímavě poskládaný děj. Téma těžké a děsivé, které mě hluboce zasáhlo. I přesto se čte kniha sama.

Noc jako stvořená pro nevěru Noc jako stvořená pro nevěru Zdena Frýbová

Výborně jsem se bavila! Mojmírovo žvatlání a Drahuščino vaření... Kolikrát jsem se smála nahlas :-)

16.02.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Drsné věci podané jemným způsobem. Četlo se to samo. Nádherná kniha!

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Pohodové čtení k odpočinku a skleničce vínečka, které pohladí.

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

O zvířátkách se píše vždycky hezky. Bylo to milé počteníčko :-)

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Kniha skvěle zpracovaná, těžké téma. A ta Julie... ta mi tak lezla na nervy!

16.02.2021 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Zapletka skvělá, děj postupně graduje, rozkrývají se nové skutečnosti... Já si to užila od začátku do konce a ani na chvíli jsem se nenudila.

15.02.2021 5 z 5

5 podezřelých 5 podezřelých Bohuslav Novotný

Zápletka se mi líbila, ale celkově to byl průměr, určený k oddechu na jeden, max dva večery.

19.11.2020 3 z 5

Zvěrolékař a jeho přátelé Zvěrolékař a jeho přátelé James Herriot (p)

Moc pěkná kniha, psaná s láskou, která potěší každého milovníka zvířat.

01.10.2020 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Za mě prostě super kniha! Zápletka perfektní se zajímavými zvraty. Krásně vylíčeny vztahy, charakteristika postav i prostředí. Četlo se to prostě samo.

01.10.2020 5 z 5