JurijMilkovic JurijMilkovic komentáře u knih

Dobrodružství brigadýra Gérarda Dobrodružství brigadýra Gérarda Arthur Conan Doyle

Vojáke, který byl neuvěřitelně ješitný, vychloubačný a ani nebyl příliš chytrý. A pro anglického čtenáře měl ještě jednu, a možná největší chybu - byl to Francouz. Zároveň to ale byl statečný voják, vždy ochotný riskovat život pro svého císaře. Svým způsobem to byla mnohem pestřejší postava než Holmes a Doyle toho dokázal výborně využít. Snad nikde jinde neuplatnil tolik svůj smysl pro humor a ironii jako právě v povídkách o brigadýrovi Gérardovi.

09.01.2020 4 z 5

Poslední galej Poslední galej Arthur Conan Doyle

Knihu jsem dostal o tety a nečekal že bude extra cool, ale zabavila mě na pohotovosti v Krči (čekalo se tam 3 hodiny), takže bylo fajn. Nejlepší byla kapitola Poslední legie.

09.01.2020 3 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Četl jsem knihu asi před rokem a mám stále krásnou vzpomínku na vězně, který za facku dostal doživotí. Jeho vůle po svobodě byla neskutečná a o to je celý příběh.

09.01.2020 5 z 5

Tři životy: František Falerski – skaut, politický vězeň a osobnost K 231 Tři životy: František Falerski – skaut, politický vězeň a osobnost K 231 Lucie Šmídová

Tahle kniha patří k těm, co jsem četl v poslední době. Byl jsem mile potěšen, pobaven. Velmi zajímavý osud a divím se, že se to stihne v jednom lidském životě.

09.01.2020

Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Stanislav Motl

Podle mě dobrý, ale nedovedu napsat jestli všechny informace se zakládají na pravdě.

09.01.2020 4 z 5

Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně Václav Miko

Četlo se to pěkně, jen mi vadil ten nával událostí.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tento příběh obsahuje příběhy všech životů. Nečetl jsem něco tak záživného. Knihu doporučuji a jsem si jistý, že moje doporučení nikoho nezklame.

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Prosím další díly. Tahle kniha mě přesvědčila o tom, abych sjel všechny jeho knihy .

08.01.2020 5 z 5

Lepší než první dva díly. Režisér Alfonso Cuarón posunul celou ságu do temnějšího a hororovějšího hávu, čímž vznikl nejlepší film na motivy knih o Harrym Potterovi.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Co říct k Ovemu? jak tu někdo napsal dobře, budete se smát, budete brečet a nebudete tušit proč, ale pak pochopíte. Takový je Ove takový, dokonalý

Nedaj ma smrti Nedaj ma smrti Dymphna Cusack

Hvězdy jsou poctivé, smutný příběh dobře napsaný. Čtenáře udržuje v tempu a nenechá moc odpočinout. Autor se u mě stáva zárukou kvality. Knihu všem doporučuji.

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Určitě si u knihy neodpočinete, ale za to mnoho užijete a poznáte. Kniha je docela opravdu depresivní, ale velmi dobře napsaná. Netradiční postavy a zajímavý děj vás dostane.

Šaman Šaman Noah Gordon

Určitě má lepší knihy, ale určitě je nezavrhuji. Chce to více času a při čtení pomalejší tempo.

08.01.2020 3 z 5

Leningrad Leningrad Anna Reid

Hodně se tu hodnotí doba a méně už samotná kniha, která je geniálně napsaná. Autorka je umělkyně a odbornice. Plánuji od ní přečíst všechny knihy.

08.01.2020 5 z 5

Za obzor totalitarismu - srovnání stalinismu a nacismu Za obzor totalitarismu - srovnání stalinismu a nacismu Sheila Fitzpatrick

Moje oblíbená spisovatelka, co vezme do ruky kvete. Plný počet hvězd a zasloužených.

07.01.2020 5 z 5

Každodenní stalinismus Každodenní stalinismus Sheila Fitzpatrick

Hodně zajímavá kniha a dobře napsaná a určitě na tom má zásluhu vynikající překlad. Měl jsem totiž v ruce EN verzi.

07.01.2020

Komunistický manifest (komiks) Komunistický manifest (komiks) Karl Marx

Neznám větší návod manipulace, než vynálzu těchto dvou chlapíků. Kniha je poučná a konstruktivně složená.

07.01.2020 5 z 5