JurijMilkovic JurijMilkovic komentáře u knih

Moudrost emocí Moudrost emocí Mantak Chia

Děkuji Miluško za tuhle knihu a všem dopooooooooručuji.

30.01.2020 5 z 5

Válečný reportér Válečný reportér Patrick Chauvel

Neotřelý příběh a k tomu nemůžu napsat mnic jiného, než vynikající a za plný počet hvězd.

28.01.2020 5 z 5

Válka, Po válce Válka, Po válce Ludwig Renn

Pan Renn byla velká špička. Dočetl jsem knihu a opravdu jsem mile překvapen. Hvězdy jsou zasloužené.

23.01.2020 5 z 5

Španělská válka Španělská válka Ludwig Renn

Konečně můžu dát plný počet hvězd, precizně zdokumentovaná historie.

22.01.2020 5 z 5

Trini Trini Ludwig Renn

Nebylo to špatné, ale trochu zklamání po předchozí knize, kterou jsem četl a moc se mi líbila, ale určitě neurazí.

22.01.2020 3 z 5

Válka Válka Ludwig Renn

Ludwig Renn mě vtáhl do děje. Knížka to byla krásná a rád si vzpomenu.

22.01.2020 5 z 5

Hubblův dalekohled Hubblův dalekohled Stuart Clark

Těm, kteří se začínají zajímat o vesmír doporučuji některé pojmy prostudovat. V celku knihu pečlivě a vtipně zpracovaná.

21.01.2020 5 z 5

Velké zklamání.

21.01.2020 odpad!

Edvard Beneš - Drama mezi Hitlerem a Stalinem Edvard Beneš - Drama mezi Hitlerem a Stalinem Antoine Marès

Kdepak kdepak kdepak. Beneš asi nebyl takový, když si přečtete více knih o tomto diplomatovi vidíte ho v jiném světle. Jsou tu dva tábory, jední probenešovský a protibenešovský. Vyrovnaný přehled asi neexistuje!

20.01.2020 2 z 5

Edvard Beneš, milován i nenáviděn Edvard Beneš, milován i nenáviděn Václav Miko

Nejsem příznivec Beneše, takže narozdíl od mého kolegy z práce si to užívám a jsem už v polovině.

20.01.2020 5 z 5

Jak kreslit Jak kreslit Jake Spicer

Nádherná a praktická kniha, budete se divit kolik zjistíte skrytých věcí z vašeho uměleckého umu. Návody nemají konkurenci.

20.01.2020 5 z 5

Gestapo v Čechách Gestapo v Čechách Václav Miko

Dobrá kniha, obsahem někde ale rozporuplná. Ale to se dotýkám vyváženosti mnoha dalších knih s tímto námětem.

17.01.2020 5 z 5

Gestapo - Nástroj teroru Gestapo - Nástroj teroru Jochen von Lang

Dlouho jsem nemělv rukou tak napínavý faktografický materiál. Pečlivá práce autora zachycující práci děsivé instituce.

17.01.2020 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Opravdu krásná kniha popisující hrůzy války, ale také zajímavý příběh o lásce nebo, Židech a dalších negativních vlastností lidí. Pořád píšu jak mě ta nebo ta kniha chytla, ale tahle překonala všechny. Všem píšu, přečtěte jí a dáte mi za pravdu.

16.01.2020 5 z 5

Tak nevím jestli ty pokusy byly k něčemu.

15.01.2020 4 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Mám audioknihu a opravdu mě hodně baví.

15.01.2020 5 z 5

Válečný deník Válečný deník George Orwell (p)

Kniha nikoho nezklame

15.01.2020 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

uplne jasny priklad magora, knizka je super dílem, jak nahlednout do hlavy nebezpecneho cloveka.

14.01.2020 4 z 5

Ve stínu magie Ve stínu magie * antologie

Krásná sbírka povídek, nikoho neurazí a všechny pobaví.

10.01.2020 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Sdílím názor Mindy, dílo je zklamání. Věty přes půl stránky, skoro žádné dostavce, přímá řeč ojedninělá. Příběh byl dobrý, ale to čtení přes stylistický nepořádek mi vadil. Asi je to opovážlivé kritizovat práci tohoto velikána, ale nemůžu jinak.

10.01.2020 2 z 5