Juicyk Juicyk komentáře u knih

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Já si nemůžu pomoct, ale mě se to prostě nelíbilo. Rozhodně to není špatně napsané, ani příběh není špatný, ale ty postavy to prostě hrozně shazují.
Adriana je tak naivní, že jsem jí měla chuť pořádně profackovat už na začátku a nepustilo se mě to až do konce. Ano, v některých chvílích jsem jí spíše litovala, ale pořád dokola číst její myšlenkové pochody (navíc stále se opakující) na mě bylo trošku moc.
Ale četla jsem stále dál hlavně kvůli tomu, abych se dozvěděla, jak se popere s tou výchovou dítěte. A když mi zbývalo už jen asi 5 stránek do konce a dítě stále nebylo na světě, pochopila jsem, že jsem asi jen špatně pochopila anotaci ... škoda ... možná jen nejsem ten správný čtenář pro tuhle knihu ...

05.10.2016 2 z 5

Klub sebevrahů (9 povídek) Klub sebevrahů (9 povídek) Robert Louis Stevenson

Jak už tu bylo několikrát napsáno - některé povídky zdařilé více, některé méně ... tak už to hold chodí ...

05.10.2016 3 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Kniha se četla skoro sama. Dobře propracovaný příběh(y) i postavy, seděl mi i styl vyprávění a hlavně - jak to všechno je, se dozvídáte opravdu postupně :) A navíc ta spousta knih....za mě rozhodně super :)

05.10.2016 4 z 5

Paříž: 1001 fotografií Paříž: 1001 fotografií Corrine Targat

Moc pěkně udělané, přehledné a co je nejdůležitější - spousta hezkých fotek :) Jen otevřu a hned bych opět vyrazila brouzdat Pařížskými uličkami :)

19.12.2014 5 z 5

Autoškola 2013 - pravidla, značky, testy Autoškola 2013 - pravidla, značky, testy Ondřej Weigel

Nevím, co přesně na téhle knize hodnotit, takže asi to hlavní - svůj účel splnila :)
Obsahuje vše, co má, neobjevila jsem nic, co by tam chybělo. Jen testové otázky se někdy vícekrát opakovaly, ale tak je to i v jiných knížkách i na internetu.
Takže díky, autoškolu jsem zvládla ;)

09.07.2014 5 z 5

Myši - Každému jednou dojde trpělivost Myši - Každému jednou dojde trpělivost Gordon Reece

"Každému jednou dojde trpělivost" .... tak to mě dostalo.
Opravdu velice dobře napsaná kniha. Příběh má spád, styl vyprávění je skvělý a zápletky skvěle načasované. Chvílemi jsem hrdinkám fandila, ale chvílemi jsem si za to připadala "špatně", jak bych mohla přeci něco takového schvalovat? Jak už tu psali jiní - vyvolá to ve vás zvláštní pocit.
Není to sice nic světoborného, ale autor má nepopiratelný talent.
Za mě 4 hvězdy :)

09.07.2014 4 z 5

Smrtí život začíná Smrtí život začíná Gabriela (Gauri) Chrastilová

Netradiční, vtipná a protkaná erotikou ... musím se přiznat, že jsem čekala rádoby vtipnou blbost, ale nakonec mě to i bavilo :)
Kdybych jí nesehnala tak levně, tak bych si jí nekoupila, ale jako oddychovka to bylo dobré :)

09.07.2014 3 z 5

Žena, která se ponořila do srdce světa Žena, která se ponořila do srdce světa Sabina Berman

Nevím čím to bylo, ale mě tato kniha zase až tak nepohltila. Ale příběh je zajímavý, hrdinku jsem obdivovala a snažila se jí chápat (i když člověk stejně autistické myšlení úplně pochopit nedokáže - bohužel). Chvílemi jsem si opravdu přála, aby uvažování lidí v určitých směrech bylo stejné jako je tomu u této autistické dívky. Tak přímé myšlení a nemožnost pochopení "normálních" lidí, vás prostě přiměje k zamyšlení. A navíc to umanuté bránění tuňáků (a delfínů). Kéž bychom uvažovali podobně.
Ale na druhou stranu se mi kniha zdála zbytečně dlouhá, a některé pasáže prostě nudné. Nemělo to moc rychlý spád, ale touha vědět, jak to všechno dopadne mě nutila číst dál.
Celkově se mi tedy kniha líbila, ale spíše jen tématem a myslím, že si s ní autorka mohla vyhrát více. (to se mi to ale kecá, když jsem pouhý čtenář)
Znovu si jí asi v nejbližší době nepřečtu, takže hodnotím lepším průměrem.

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Příběh sám o sobě opravdu není špatný, ale jak už tu bylo napsáno, autorka naznačovala místy až dost okatě a tím pádem jste si spoustu věcí domysleli. To mě vadilo opravdu nejvíc, protože jsem čekala, že se třeba mýlím a nakonec to bude trochu jinak, ale to se bohužel nestalo. Dalším mínusem byly charaktery postav (např. Aliciina krutost mi přišla místy přemrštěná a naivita Katherine jakbysmet), ale je možné, že takoví lidé mezi námi opravdu jsou, jen je prostě nějak nechápu. Sama jsem taky trochu naivka, ale takhle daleko bych to zajít nenechala. Toť k záporům.
A co se týče kladů - svižné tempo, zajímavý děj, prolínání časových rovin i dobré vedlejší zápletky mimo hlavní děj.
Takže když to shrnu, tak mě kniha bavila, četla se dobře, ale celkově bych ji zařadila k průměrným.

Dospěj! Dospěj! Ben Brooks

Líbil se mi (jak už tu zaznělo) přímý styl psaní, ale tak vtipné, jak tu někteří píší, mi to zase nepřišlo. Asi mám trochu jiný styl humoru nebo nevím. V některých místech se mi kniha líbila víc, v některých méně.
Každopádně je to zajímavý pohled do světa pubertálního kluka, který si snaží život patřičně užít ale zároveň si uvědomuje, že život není jen velký mejdan.
Na nudné odpoledne proč ne, ale znovu jí číst neplánuji.

Úspěch? ... a co za to? Úspěch? ... a co za to? Jan Krůta

Jedná se o soupis rozhovorů s lidmi naší společnosti, kteří se probojovali k úspěchu a slávě, ale i o těch, kterým se to zrovna moc nepodařilo.
Taková oddychovka, která mi ale nic moc nedala. Čekala jsem asi trošku víc. Ale nemám moc s čím srovnávat, takže nechávám bez hodnocení.

02.05.2014

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Já bohužel viděla jako první film, né že by byl špatný, je opravdu dobrý, ale pocit z knížky mi to samozřejmě trošku zničilo.
Ale o hvězdičku míň dávám hlavně proto, že jsem se prostě místy do hlavních postav nedokázala tak úplně vcítit. V knize je opravdu hodně silných momentů ale právě i pár těch slabších. Takže za mě 4*, ale určitě doporučuji :)

02.05.2014 4 z 5

Vadí nevadí Vadí nevadí Jacqueline Wilson

Takhle tuhle knížku jsem četla kdysi na základce, a přiznám se, že už si jí přesně nepamatuju, ale útržky mi v hlavě zůstaly.
Pro mladé čtenářky určitě skvělé čtení, vzpomínám si, že mě to opravdu bavilo a že mě knížka zaujala. Snad jí doma někde najdu a zkusím přečíst znovu :)

02.05.2014 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak tahle knížka mě doslova pohltila, je psaná svižným tempem a na konci mě trochu i zamrzelo, že jsem si s ní nedávala víc načas.
Autorka dokázala skvěle vystihnout rozdílné povahy hlavních postav, takže si při čtení trochu připadáte, jako byste ty lidi snad sami znali. Jde hlavně o milostný příběh, který je ale netradiční nejen tím, že hlavní hrdinové jsou (zdánlivě) naprosto odlišní povahově a přístupem k životu, ale navíc jde o nastínění problémů, se kterými se musí vypořádávat lidé na vozíčku (a samozřejmě jejich blízcí).
Autorka vám dokáže postavy přiblížit tak, že si je zamilujete a pak vám nezbývá než se, vcítění do nich, chopit papírových kapesníčků a až do poslední stránky stále doufat....
Nemám, co víc dodat, díky za tak hrozný a přitom krásný příběh, Jojo.....

02.05.2014 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Tak nějak nevím, co k téhle knize napsat.
Na jednu stranu mě opravdu zaujala - jiné prostředí, zajímavý pohled do "nemocných" duší, netradiční osudy hlavních hrdinů a snaha autora poukázat na rozdílné emotivní pochody v našich myslích.
Na druhou stranu mi chvíli trvalo, než jsem se dokázala s knížkou tak nějak sžít a pořádně se začíst, osud Naoko mi byl tak nějak od začátku téměř jasný a navíc některé myšlenky hlavních hrdinů mi přišly opravdu naivní až nereálné (nebo možná spíš moc podrobné?).
I tak ale dávám 4 hvězdičky, dala bych spíš 3 (lepší průměr), ale za hezké popisy okolní přírody, díky kterým jsem si připadala, jako že tam právě stojím, si tu další hvězdičku zaslouží :)

02.05.2014

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

O této knize už tu bylo řečeno asi vše, takže za mě jen : Rozhodně doporučuji přečíst! :)

23.03.2014 5 z 5

Žil jsem mezi malomocnými Žil jsem mezi malomocnými Neil White

Kniha mě zaujala napřed obálkou, pak názvem a když jsem si přečetla anotaci, věděla jsem, že to nebude jen tak nějaká obyčejná kniha, kterou přečtu a za chvíli na ní zapomenu. A je tomu tak.
Nečekejte nějaký strhující příběh plný zvratů, o to tu nejde.
Je to pomalu plynoucí příběh člověka, který se dostane na místo, o kterém by si nikdo nemyslel, že na něj bude mít pozitivní vliv.
Teprve setkáním s "vyděděnci" a jejich životními příběhy si totiž uvědomí ty pravé hodnoty života.
....Opravdu moc hezká kniha s upřímným poselstvím....

04.03.2014 5 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

No, byla jsem zvědavá a nakonec to nebylo tak špatné :) Bavilo mě číst dál, nechtěla jsem to zabalit, ale ani mi to nic extra nedalo.
Ale dočkala jsem se toho, co jsem tak od Coelha čekala, takže zklamaná určitě nejsem :)

16.02.2014 3 z 5

Výhra Výhra Patricia Wood

Nevím, co k této knize ještě více napsat. Vše už bylo asi řečeno :))
Takže jen - doporučuji :)

23.12.2013 4 z 5

Rukověť bojovníka světla Rukověť bojovníka světla Paulo Coelho

Tak tahle kniha je určitě zajímavá. Někteří ji z nadšením opěvují, jiní ji zase haní.
Takže zaprvé: jak už tu bylo řečeno, je špatně zařazena - nesmíte čekat žádný příběh nebo strhující děj. Je to spíše příručka. Příručka bojovníka světla, jak správně vést svůj život.
A zadruhé: Ne každý se s bojovníkem bude ztotožňovat (bohužel), ale určitě se najde skupina lidí, kteří se za "bojovníky světla" považují. A když to berou vážně a nepodbízí k tomu ostatní, tak je to samozřejmě dobře :)
Já ale asi nepatřím ani do jedné z těchto kategorií, jsem někde mezi. Některé citáty jsou opravdu dobré a pravdivé. Jiné až moc podbízivé až vnucující. (jak to tak tady čtu, tak to není jen můj dojem).
Ale abych to shrnula, není to špatná ... příručka ... jen není zase až tak skvělá :)
P.S.: myslím, že na oblibě také hodně ubírá autorova inspirace bojovým uměním, ale to je jen můj názor :)

23.12.2013 3 z 5