Jossie Jossie komentáře u knih

A Bůh mlčel A Bůh mlčel Karel Cubeca (p)

Rozjezd byl fajn, ale postupem času začalo být dost otravné číst neustálé citové výlevy zamilované Emy a takové to napětí, co bude dál, se rychle rozplynulo. Nejhorší bylo, že mi bylo celkem jedno, co se stane s hlavními postavami a fandila jsem jen těm vedlejším.

03.06.2015 3 z 5

Agonie Agonie Robin Cook

Zatím nejlepší a nejčtivější díl, bezpochyby proto, že tu nebylo tolik medicínských odborných výkladů, ale hodně děje kolem. Navíc se tu Jack a Laurie nechovali jak je jim vlastní- jako pitomci neustále ohrožující svůj život. Hezká kniha.

21.05.2015 5 z 5

Děti ducha Děti ducha Orson Scott Card

Uzavření Enderovy ságy mi přišlo jako nejslabší díl. Novinhu jsem nikdy neměla ráda a tady její sobectví dosáhlo vrcholu. Nové postavy - Petr a Valentina, mi také většinu času lezly na nervy, protože jen naříkaly nad svým osudem a tak jsem po celou dobu jen fandila Jane.

21.05.2015 3 z 5

Temné stezky Temné stezky Markus Heitz

Velmi čtivé jako všechny Heitzovy knihy, jen ti zcela záporní hlavní hrdinové mi k srdci nepřirostli. Bylo milé potkat tu Tungdila a zjistit, co se s ním dělo v době, kdy byl uvězněn za zdí.

27.04.2015 4 z 5

Jana z Hvězdy III. - Květina z Ameriky Jana z Hvězdy III. - Květina z Ameriky Gerald Messadié

Poslední díl Jany z Hvězdy není špatný, ale je poněkud rozvláčný a místy nezáživný. Navíc je tam až moc nadpřirozena a tím sráží slušný historický román do jiné roviny. A to říkám jako člověk, který na tyhle věci celkem věří.

31.03.2015 3 z 5

Jana z Hvězdy II. - Vlčí soud Jana z Hvězdy II. - Vlčí soud Gerald Messadié

Rozhodně lepší než první díl, dozvíme se něco o rozvoji knihtisku, o úpadku francouzského venkova a o vlcích. Jen osobně moc nevěřím tomu, že židé takhle snadno přecházeli od své víry ke křesťanství.

26.03.2015 4 z 5

Jana z Hvězdy I. - Růže a lilie Jana z Hvězdy I. - Růže a lilie Gerald Messadié

První polovina knihy je hrozná červená knihovna: Jana je vesnická dívka, která nikdy nevytáhla paty z rodné vesnice, vydá se do Paříže, kam se dostane naprosto v pohodě, bez jakéhokoli nebezpečí, pak začne stejně bez problémů podnikat, seznámí se s králem, zamiluje se do ní šlechtic a vrcholem všeho je, že se naučí za jeden den všechna písmena abecedy a napíše své jméno a za druhý den už si přečte dopis a sama na něj odepíše. Její genialita je vskutku nevídaná. Nicméně druhá polovina je už celkem zajímavá, dozvíme se něco o Karlu VII. a F. Villonovi.

19.03.2015 3 z 5

Zelená ratolest Zelená ratolest Edith Pargeter

Nebeský strom to není, ale důstojné pokračování zcela určitě ano. Velmi hezky je tu vykreslen vztah mezi mladým Harrym a Isambardem, což bylo na celé knize to nejlepší.

06.03.2015 5 z 5

Nebeský strom Nebeský strom Edith Pargeter

Moje oblíbená kniha, Harry je můj oblíbený hrdina, mám moc ráda úplně první odstavec, kterým trilogie začíná a ten konec je hrozný, fakt jsem to obrečela.

06.03.2015 5 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Dala bych i 5*, protože je to ze zajímavého prostředí, velmi napínavé a také trochu detektivní, ale konec je takový nějaký rozplizlý a nijaký. V každém případě dobrá kniha a určitě si přečtu pokračování.

06.03.2015 4 z 5

Krize Krize Robin Cook

Ráda jsem se vrátila k Jackovi a Laurie a do nějakých tří čtvrtin se mi kniha hodně líbila a byla napínavá, ovšem konec byl tak nějak jiný, než bych chtěla a některé otázky zůstaly nevyřešeny, takže lehké zklamání.

03.03.2015 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Já na detektivky moc nejsem, takže jistě nebudu objektivní, ale tohle mě moc nebavilo. Třičtvrtě knihy popisů a rozebírání stejných věcí stále dokola a až ke konci něco trochu zajímavého bylo pro mne opravdu málo.

26.02.2015 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Musím říct, že jsem se na Písečného muže moc těšila, protože Keplerovky mě baví a nezklamal. Ležela jsem v tom a čekala na každou další stránku. Trochu mě dostal konec a popravdě už byl trochu přehnaný a to není jediná věc, co mi trochu vadila (nevím proč je potřeba některé věci něustále opakovat, příliš krátké kapitoly a také nelogické až pitomé jednání některých postav), ale i tak mě to moc bavilo a příběh byl dobrý.

05.02.2015 5 z 5

Pirátská odysea Pirátská odysea Michael Crichton

Není to vůbec špatné, jsou tam opravdu hezké a napínavé pasáže, jen jsou proloženy nějakými dost nudnými a občas to je takový ten nepravděpodobný typ románu, kde hlavní hrdina přežije neuvěřitelné věci a hrne se to na něj ze všech stran, aby nakonec všechno dobře dopadlo.

30.01.2015 3 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Pro mne nejlepší Remarquova kniha a to jsem je přečetla všechny.

28.01.2015 5 z 5

John na konci umře John na konci umře David Wong

Na mě toho bylo v té knize trochu moc. Všeho. Příliš mnoho fantazie, příšer, bezmoci, mrtvol, penisového humoru... S každou další kapitolou jsem si říkala, už dost prosím. Takže díky, další díl číst nebudu.

22.01.2015 2 z 5

Růžové moře Růžové moře Eva Vejmělková

Hlavní hrdinka mi přišla padlá na hlavu a lezla mi v jednom kuse na nervy. Kdyby to nebylo tak krátké, tak to nebudu ani dočítat.

12.01.2015 1 z 5

V břiše draka: Skutečný příběh o lásce, drogách a vězení v současné Číně V břiše draka: Skutečný příběh o lásce, drogách a vězení v současné Číně Robert H. Davies

Téma knihy je velmi zajímavé, popis života v Číně a pak ještě ze samotné věznice, ale bohužel je to napsáno velmi nečtivě a tak nějak tam chybí spousta souvislostí nebo dějů někde v pozadí. Zdlouhavé popisy přírody, zvyků lidí nebo soudních procesů jsou opravdu nezáživné, když je toho moc.

05.01.2015 2 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Bavilo mě to, byla jsem napjatá, chtělo se mi pořád číst, ale ten konec, ten byl tedy špatný.

07.12.2014 4 z 5

Xenocida Xenocida Orson Scott Card

Jak mám Enderovy knihy ráda, tahle mě moc nechytla. Hlavně pasáže z Cesty byly příliš zdlouhavé, samá morální dilemata a úvahy a všechny ta řešení krize na Luisitanii taky nebyla moc zábavná a technicky už hodně obtížně představitelná. A konec mě také nenadchl.

27.11.2014 3 z 5