A Bůh mlčel

Když boje první světové války dorazí až do východní Afriky, křehká a vzdělaná Ema se svému muži Oskarovi, nadšenému důstojníku německé armády, odcizí natolik, že chladnoucí vztah vyústí téměř v citový odpor. Ema hledá východisko v milostném románku s válečným odpůrcem Hansem. Když s ním otěhotní, rozhodne se Oskara nadobro opustit. Avšak Hans je nečekaně odvelen k Viktoriiným vodopádům do diamantových dolů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27792/a-buh-mlcel-27792.jpg 3.714
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Alpress

Kniha A Bůh mlčel

1casper
23.12.2016

Kniha se mi četla špatně, děj byl zbytečně rozvláčný. Přirovnání s díly Wilbura Smithe je přehnané. Podobu tam nevidím ani omylem.

Babo
13.01.2016

Nebudu knihu "hvězdičkovat", protože ji odkládám nedočtenou. Vlastně končím dřív než se příběh rozběhl,ale těch několik desítek stránek mě nezaujalo ,přesto,že téma se mi zdálo zajímavé.
Možná jsem ji začala číst ve špatnou dobu,ale začátek mi přišel tak nevěrohodný a dialogy neuvěřitelně hloupý ,že nemám chuť pokračovat .
A doporučení pro čtenáře Wilbura Smithe mi příjde naprosto zcestná.

Jossie
03.06.2015

Rozjezd byl fajn, ale postupem času začalo být dost otravné číst neustálé citové výlevy zamilované Emy a takové to napětí, co bude dál, se rychle rozplynulo. Nejhorší bylo, že mi bylo celkem jedno, co se stane s hlavními postavami a fandila jsem jen těm vedlejším.

Tyeen
30.09.2014

Kniha je poměrně obsáhlá, ale docela dobře se čte. Nicnéně některé pasáže mi přišly zbytečně zdlouhavé. Autor pěkně vystihuje situaci ve válečné Africe a čtivě líčí osudy hlavních hrdinů. Děj není předvídatelný, proto si užijete napětí až dokonce. I přesto bych si ale knihu podruhé nepřečetla.

první světová válka (1914-1918)

Karel Kostka

Karel Cubeca (p)