josef2900 josef2900 komentáře u knih

Město zázraků Město zázraků Robert Jackson Bennett

Velmi dobrá kniha s napínavým koncem. Rozuzlení příběhu bylo velmi zajímavé a konec vůbec není zkažený jako u jiných fantasy románů, kde je jasně vidět, že autor neměl předem vymyšlené zakončení (looking at you Píseň krve).

30.12.2020 4 z 5

Město mečů Město mečů Robert Jackson Bennett

Podle mě nejlepší díl celé série.

30.12.2020 5 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Na začátku jsem byl zmatený z obsáhlého světa, pak jsem se do knihy dostal a stala se z ní jedná z mých nejoblíbenějších fantasy sérii

30.12.2020

Tribunová sútra Šestého patriarchy Tribunová sútra Šestého patriarchy Chuej-neng

Meh bleh. Přečteno, ale na to jak je to krátké, mi to trvalo dost dlouho. Pár hezkých myšlenek (dokonce i vážně hezky napsaných), ale jinak spousta nudy a bídy. Místy jsem měl co dělat, abych knihu neodložil.

21.02.2024 1 z 5

Šedí bastardi Šedí bastardi Jonathan French

Celkem ok, moc extra mě to nenadchlo

09.04.2023 2 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Trošku zmatečné a nebylo lehké se do knihy začíst, ale jinak velmi zábavné.

31.12.2020 3 z 5

Den draka Den draka Richard A. Knaak

Ať už znáte svět Warcraftu nebo ne, kniha vás asi stejně moc nenadchne. Napětí je téměř nulové, věci se prostě dějí, postavy nemají hloubku a z veškerého nebezpečí, kterému čelí se vždy bez úhony dostanou.

31.12.2020 1 z 5

Tři muži na toulkách Tři muži na toulkách Jerome Klapka Jerome

Asi lepší než první díl, hledal jsem něco co by bylo jako stopařův průvodce galaxií a z části se povedlo. Zábavná kniha prokládaná humorem.

31.12.2020 4 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Poslední díl série je skvělým zakončením celého příběhu.

31.12.2020 5 z 5

Koruna stínů Koruna stínů Joe Hill (p)

Asi nejslabší díl celé série, ale pořád dobrý.

31.12.2020 3 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

Super pokračování na první díl

31.12.2020 4 z 5

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Ani zajímavý a chytlavý začátek nezachránil to, jak kniha pokračovala na dalších stránkách. Hlavní postava na začátku knihy ztratí paměť a postupně se dozvídá co a jak se vlastně má. Našemu hrdinovi prochází první poslední a i bez plně funkčního mozku zvládne oblbnout několik nejinteligentnějších lidí svého světa. Hlavní záporák je bez hloubky a prostě tam tak nějak je, jeho osobnost uvidíme pořádně asi až v předposlední kapitole. Princové si očividně pomocí karet mohou najít jakýkoliv svět se jim zlíbí, přesvědčit tamní obyvatelé o tom, že jsou to jejich bozi a pak s nimi vytáhnout na dobývání jiných světů. Na konci knihy nám dává autor najevo, že vše co jsme právě přečetli bylo absolutně bezvýznamné, jelikož jediný, kdo si z celé knihy nese nějaké následky je bratr hlavního hrdiny Random, jehož jediným trestem je, zase musí oženit (wow).

30.12.2020 1 z 5

Anežka Anežka Vilém Mrštík

S Maryšou naprosto nesrovnatelné drama. Při čtení jsem nebyl schopen se sžít ani s jednou z postav. Věci v knize se prostě děly, konec byl předvídatelný už po prvních pár stránkách. V knize se autor pokusil nacpat co nejvíce událostí na co nejmenší počet stran.

30.12.2020 odpad!

Hlídač č. 47 Hlídač č. 47 Josef Kopta

Zajímavý příběh, ale kniha se docela táhne a místy je velmi nezajímavá

30.12.2020 2 z 5

Kohout plaší smrt Kohout plaší smrt František Halas

Často se opakují náměty témat i motivů.

30.12.2020 2 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Zajímavé čtení, akorát spousta obsáhlých odstavců, které někdy zabíraly skoro celou stránku a tak bylo snadné se v nich ztratit.

30.12.2020 3 z 5

Pod krídlami smrti Pod krídlami smrti Paul Hoffman

Nevím zda bylo zamýšleno, aby kniha končila podobně jako seriál Dexter, ale autorovi se to povedlo. Příběh byl napínavý, zakončení spíše průměrné

30.12.2020 4 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Asi nejlepší díl celé série. Už je to dlouho co jsem knihu četl, stále z ní mám ale pozitivní pocit

30.12.2020 3 z 5