joehot joehot komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tak krásná sága, tak skvělý díl, tak hrozný závěr. Být já redaktorem, ten epilog nechám vyškrtnout... Pokud však tuhle knihu přečtete bez něj, je skvělá, plná akce a Harryho Pottera..

Poslední hlídka Poslední hlídka Sergej Lukjaněnko

Záhadné vraždy ve Skotsku - to je případ pro Antona Goroděckého, mága mimo kategorie z Noční hlídky.. A setká se i s samotným Merlinem, největším čarodějem všech dob..

Šerá hlídka Šerá hlídka Sergej Lukjaněnko

Třetí díl mám raději než druhý, ale zase méně raději než první, přesto (SPOILER) To povýšení na Mága mimo Kategorie jsem Antonovi přál...

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Ve škole mi tohle nutil kamarád strašně dlouho, já ho vždycky s NE odmítl. Já hlupák! Úžasné fantasy od jinak Sci-fi autora, souboje dobra a zla, napětí a občas i nějaká ta hláška - co víc si přát?
Film je proti tomuhle prd..

Možná, možná ne Možná, možná ne Robert Fulghum

Moje nejoblíbenější sbírka Fulghumových moudrostí, jednoznačně..

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Skandální, ale naprosto uvěřitelné dílo, kde tu nejhlavnější roli nemá hlavní postava, nýbrž Posedlost..

Dracula Dracula Bram Stoker

Dracula je pro mě jedním ze základních kamenů horrorového žánru. Román je sice psaný deníkovou formou, akce v něm však nechybí. Je možná pravda, že v dnešní době se lidé bojí méně, než v roce vydání téhle knihy, nic to nemění na tom, že tohle dílo je sakra kvalitní a kvalitní a kvalitní..

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

To, co Tolkien vytvořil není kniha, Pán prstenů je totiž DÍLO s velkým D..Novodobý epos a jeho vlastní svět s kompletními dějinami a několika jazyky, to je tenhle základní článek žánru, kterému říkáme fantasy. Doposud žádný z autorů nevytvořil něco takového.

30.11.-0001 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Všachna zvířata jsou si rovna, některá jsou si ještě rovnější, aneb komunismus v praxi.. Bravo pane Orwell..

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Syrový a surový román, který člověku vnutí otázky typu: Co jsme to vlastně za lidi?

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Napětí a zvraty a zrada a záhada a Ježíšovi potomci. Toť Šifra mistra Leonarda. Úžasné dílo, jedno z těch, které člověka doslova vtáhnou do děje a on pak nemá na výběr než nechat sebou vláčet až do finiše, jako přivázaný na fungujícím pendolínu.