jockjock jockjock komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

To bylo něco...hned ze začátku nuda,hlavní postava byla divná,nebavilo mě číst o jeho problémech,děsný! Když už to vypadalo že se bude něco dít tak mi to najednou připadalo že čtu průvodce po horách,tak jsem začal přeskakovat,nejdřív jen věty a potom už i odstavce a pak byl konec.Příběhu nevěřím, s kamarádkou která mi to doporučila si ještě promluvím...,pokud jste hledali něco tajemného jako já, tak lepší volba je nějaký magazín o záhadách.

26.01.2018 odpad!

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Ano skvělé,hlavně jsem nečekal že Benny to tak chladnokrevně zakončí,spíš jsem myslel že se sesype ale ted hurá na další díl.

22.01.2018 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Nechápu se jak jsem mohl tuhle knihu tak dlouho přehlížet,Steinbecka mám moc rád ale tohle dílo jsem pořád odsouval a odsouval až mi už nezbylo skoro co od něj přečíst ale jak se říká Nejlepší na konec a rozhodně je to pravda. Zamiloval jsem se do tohoto příběhu,četl jsem ho dost dlouho ale tuhle knihu nejde přečíst během pár dní,tady ty lidi musíte nechat žít jejich životy a občas se na ně tak podívat jak se jim daří protože jsou skuteční a mají mít svoje soukromí. Teď akorát musim předělat svůj žebříček nejlepších knih a dát ji na první místo,sorry Monte Christo...

09.12.2017 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Když už po první stránce víte že vám bude chutnat jak zralá malina...

21.09.2017

Včeličky - Království pod lipou Včeličky - Království pod lipou Jiřina Parmová

Ach ta nostalgie...

17.09.2017 5 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Divný,ne...

17.09.2017 2 z 5

Ztracené město v Amazonii Ztracené město v Amazonii David Grann

Výborná práce autora,skvěle zvládnul fakta přenést do čtivé formy a k tomu to obohatil
svojím příběhem.

20.05.2017 5 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Tleskám...

15.05.2017 5 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Jakože jsem zvykli na drsne veci od Kinga,tak tenhle autor me posunul zase dal.Tohle je to dilo podle ktereho se toci ty beckove vyvrazdovaky ktere mam tak rad,v tom je vse,krev,utrzene koncetiny,znasilnovani a zase krev.Nekolikrat jsem musel zvednout oci a rict coze?! Jako fakt?! Opravdu drsné a hlavně dobré.

07.04.2017 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Mame tady mesto bez deti a v nem 16 leteho panice,na veku toho panice vlastne nezalezi,je jedno jestli vam je 16,18 nebo 31...lol.
Pro tohoto panice neexistuje nic krome jeho posedlosti hmyzem az do jednoho dne, kdy si rekne dost bylo motylu,mravencu stonozek,brouku(neplest s Beatles!)a tak se rozhodne podivat i na lidske samicky ale to asi nemel delat,zacnou mu potize a po chvili uz stoji proti celemu mestu,jen Amelie mu snad muze pomoci v tomto pribehu plnem prevratu udalosti jak uz od Deavera zname.

04.04.2017 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

WOW! Tak to bylo něco! Moje oči zažily erekci.Už je to asi 4 roky co jsem to četl ale od té doby jsem nenarazil na nic podobného,jestli máte někdo nějaký tip,napište mi prosím.

23.03.2017 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Christophe Arleston

Přiznávám že jsem toto koupil kvůli té kočce na obálce a pro moji radost se uvnitř i trochu odhalila... ale nakonec je z toho přijemné čtení a další díl si taky pořídím, z jakého důvodu už vám neřeknu.

21.03.2017 4 z 5

Tak pravil Zarathustra Tak pravil Zarathustra Friedrich Nietzsche

Kdyby se Zarathustra vydal na cestu ted,tak myslím že by za svoje názory dostal leckde přes hubu.Pro mě je nejlepší kapitola O cestě tvurčího,dodržet ty myšlenky co jsou v ní je rozhodně výzva (asi nesplnitelná).

21.03.2017

Myslící srdce Myslící srdce Etty Hillesum

Dráha Etty,myslím na to jak jsou naše životy křehké,jak marníme svůj čas nesmyslnými věcmi,jak se bojíme říct co si opravdu myslíme.Tys mi vyrazila dech,jak si krásná,moje přítelkyně,jak si krásná.

14.03.2017 5 z 5

Zabíječ bestií Zabíječ bestií William King

Tahle serie nezklame,myslím že by se Bitva o Praag už měla učit v dějepisu jako například Bitva u Chlumce,Bitva o Stalingrad nebo Bitva na Bílé Hoře.

04.03.2017 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

U Kinga se vzdy těším na závěr knihy,jeho konce jsou vždy perfektní,přesně jako u této.King je prostě momentálně nejlepší autor co tu je.

06.02.2017 5 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

Tady na té knize mi jen trochu vadí že se tu neobjevil Adolf,ale možná by příběhu překážel,takhle to bylo jen v rovině SS. Konec záleží na čtenáři jaký si vybere,pro mě v postoji USA jak byl v knize vystaven to má špatný závěr.

23.01.2017 4 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Takže,z těch knih které jsem přečetl letos a ať už jde o jakýkoliv žánr,tak tahle vyhrála.Když jsem ji otevřel,bylo to jako kdybych ve tmě rozsvítil lampu,proboha prosím ať je pokračování stejně dobré aby ta lampa nezhasla.

14.12.2016 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Tuhle knihu její pověst předchází,já ji bohužel odložil,mám plnou hlavu od něj lepších příběhů,začátek se opravdu vleče a pro mladíka jako jsem já neexistuje nějaká čekací doba,prostě čekat na to až spadne pěna u Kinga nejsem zvyklí.

01.11.2016

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Na Kinga průměr ale v tom návalu thrillerů kdy má vyšetřující za sebou několik týmů je to skvělé,jen detektiv a jeho bouchačka.Je to jak akční film z osmdesátých let.

26.08.2016 4 z 5