jockjock jockjock komentáře u knih

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Nechápu se jak jsem mohl tuhle knihu tak dlouho přehlížet,Steinbecka mám moc rád ale tohle dílo jsem pořád odsouval a odsouval až mi už nezbylo skoro co od něj přečíst ale jak se říká Nejlepší na konec a rozhodně je to pravda. Zamiloval jsem se do tohoto příběhu,četl jsem ho dost dlouho ale tuhle knihu nejde přečíst během pár dní,tady ty lidi musíte nechat žít jejich životy a občas se na ně tak podívat jak se jim daří protože jsou skuteční a mají mít svoje soukromí. Teď akorát musim předělat svůj žebříček nejlepších knih a dát ji na první místo,sorry Monte Christo...

09.12.2017 5 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Tuhle knihu jsem si koupil jako takový meziplyn a navnadění na scifi před vydáním třetího dílu Vzpomínka na Zemi. Hrozně jsem tu knihu podcenil a je minimálně na stejné úrovni jako Problém tří těles a Temný les.

19.08.2018 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Prostě zklamání a závěr je jako by byl z jiné knížky .

11.02.2019 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Knihu budu hodnotit pouze do strany 72. protože jsem neměl vůbec chut v tomhle pokračovat,podle recenzí jsem čekal nějakou vtipnou knihu ale žádnej humor prostě nepřišel,vtipný by bylo jenom kdyby přišel na straně 73. HAHA

11.09.2018 2 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Těšil jsem se na ní jak na vánoce a teď jsem zklamanej jak po rozbalení dárků.To že jsi pan autor něco vzal z knihy Setkání s Rámou mi nevadí,fajn,je to totiž skvělá kniha,před časem jsem ji hodnotil na úroveň této trilogie ale je výš. Pozor dále je možný spoiler . Spíš mi vadilo,že téměř každé lidské rozhodnutí vedlo k chybě nebo katastrofě,hlavní postava mi byla nesympatická a pořád jsem doufal že už se z příběhu ztratí.Také to že když se řešil nějaký problém tak hlavní postavy raději vlezli do hibernace a po probuzení už bylo vše ok . I Trisolarani a jejich chování bylo nelogické,to jejich vyhrožování Sin v jedné části už mi přišlo zbytečný, páč už vlastně bylo po všem.Taky to s tou Austrálií pro mě bylo šlápnutí vedle ale i tak mi kniha k něčemu byla dobrá,díky ní jsem si koupil teleskop a chtěl objevovat na nebi různé zajímavosti a pozorovat hvězdy,planety... ale už mi zas leží v krabici protože to byl nějaký levný krám...chjo

06.09.2018 3 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Takže,z těch knih které jsem přečetl letos a ať už jde o jakýkoliv žánr,tak tahle vyhrála.Když jsem ji otevřel,bylo to jako kdybych ve tmě rozsvítil lampu,proboha prosím ať je pokračování stejně dobré aby ta lampa nezhasla.

14.12.2016 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Když už po první stránce víte že vám bude chutnat jak zralá malina...

21.09.2017

Trhlina Trhlina Jozef Karika

To bylo něco...hned ze začátku nuda,hlavní postava byla divná,nebavilo mě číst o jeho problémech,děsný! Když už to vypadalo že se bude něco dít tak mi to najednou připadalo že čtu průvodce po horách,tak jsem začal přeskakovat,nejdřív jen věty a potom už i odstavce a pak byl konec.Příběhu nevěřím, s kamarádkou která mi to doporučila si ještě promluvím...,pokud jste hledali něco tajemného jako já, tak lepší volba je nějaký magazín o záhadách.

26.01.2018 odpad!

Terror Terror Dan Simmons

WOW! Tak to bylo něco! Moje oči zažily erekci.Už je to asi 4 roky co jsem to četl ale od té doby jsem nenarazil na nic podobného,jestli máte někdo nějaký tip,napište mi prosím.

23.03.2017 5 z 5

Myslící srdce Myslící srdce Etty Hillesum

Dráha Etty,myslím na to jak jsou naše životy křehké,jak marníme svůj čas nesmyslnými věcmi,jak se bojíme říct co si opravdu myslíme.Tys mi vyrazila dech,jak si krásná,moje přítelkyně,jak si krásná.

14.03.2017 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Jste těžce ranění a nikdo vám nepomůže,protože vám to udělali oni. Jedna z nejlepších co jsem četl.

26.08.2016 4 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Přesně to co jsem čekal-bombastická!

14.04.2019 5 z 5

Batman / Želvy nindža Batman / Želvy nindža James Tynion IV

Batman se cpe pizzou? Boží...

20.07.2018 5 z 5

Cestou vlka - Tulák 1 Cestou vlka - Tulák 1 David Gemmell

Podle vzhledu Gemmela jsem čekal že to bude jen nějaká krvavá řežba,byla, ale taky to mělo vše ostatní co si ve fantasy přeju,špičková kniha!

23.03.2018 4 z 5

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Nejdříve jsem nevěděl do čeho jsem se to naboural,Dannyho kamarádi dost nesympatický ale pro společný cíl vymysleli vždy tu nejlepší věc.Ale je to fakt banda kámošů které chcete mít.Jedno z nejlepších amerických děl.

26.08.2016 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Děj u kterého se hlasuje,mi hodně připomíná scénu z filmu Temný rytíř,kde Joker nechává volit mezi pasažéry dvou lodí,ale Carter je naladěný na jinou vlnu než Christopher Nolan. Kniha se mi líbila,jen mě trochu mrzí,že v tom ději nemám šanci odhadnout pachatele sám dokud mi to autor nedá před oči.

19.01.2020 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Není to nejlepší thriller ale nenudil jsem se

04.05.2019 4 z 5

Tajemný poutník a další příběhy Tajemný poutník a další příběhy Mike Mignola

Co dodat,opět skvělé...

27.09.2018 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Tak dočteno a je to skvělé i když se to trochu točí kolem komoušů a jejich kulturní revolucí tak mi to dojem nezkazilo,mimozemskà planeta vypadá dost věrohodně,bál jsem se čínských jmen ale nebyl to žádný problém,v knize je i několik filozofických otázek takže druhý díl budu číst střízlivý a taky doufám že těm emzákům už tam dáme taky co proto!

07.02.2018 4 z 5

Ztracené město v Amazonii Ztracené město v Amazonii David Grann

Výborná práce autora,skvěle zvládnul fakta přenést do čtivé formy a k tomu to obohatil
svojím příběhem.

20.05.2017 5 z 5