jockel jockel komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Na dnešní dobu fajn kniha. Je tam všechno akce, city, pocity, zamyšlení, smrt, život, soužití generací, zápornej hrdina, kladnej hrdina. Je to hodně dobře napsaná a přeložená kniha.

29.04.2020 5 z 5

Hledání smrti Hledání smrti Miroslav Žamboch

Tak nevím. Je to kniha povídek, nebo román. Kniha je čtivě napsaná, ale zdá se mi, že nemá ten správný drive. Dojmy mám rozporuplné.

18.03.2019 3 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Tak jsem si přečetl komentář od Metly a já už žádný psát nemusím. Je v něm vše.

09.04.2021 4 z 5

Žádná chvíle není poslední Žádná chvíle není poslední Petr Heteša

Nápad dobrej. Kniha se dobře čte, ale … . Délka je až, pro mě, okatě nastavována nedůvtipností hrdiny. Žiji v tom, že s hrdinou zažívám všechna jeho dobrodružství, ale z tohoto hrdiny mám pocit, že se vyspí a neví, co se dělo předchozí den. Neumí si dát do souvislostí získané informace. Za to hvězda dolů.

29.02.2020 4 z 5

Čtivá knížka. Pořád se něco děje, ale nic, co by mě nadchlo.

15.02.2021 4 z 5

Ostravská mystéria Ostravská mystéria Marek Skřipský

Mimo to, že od Prahy se mě to zdálo trošku nastavované, je to dobrá kniha. Dobře se četla a české reálie mám velmi rád.

14.06.2020 4 z 5

Horší než smrt Horší než smrt Zdeněk Jukl

První polovina knihy se ještě dala číst. Za tu tři hvězdy. Druhá už byla jen romantika pro dívky, samé olizování a okusování. Za to hvězda dolů. Některé dějové linky jsou pro mě dost křečovité. Jeden za všechny: šéfovi zabijí syna a je z toho pěkně nasranej. O kousek dál šéfa vražda syna vůbec nezajímá.

30.05.2020 2 z 5

Hvězda Hvězda Robert Fabian

Dobrá, čtivá akční knížka. Na to, že tam autor nebyl, tak je pěkně všechno popsaný.

13.05.2019 5 z 5

Drsná magie Drsná magie Larry Correia

Dobrá čtivá oddechovka. Mile mě překvapilo, že se hrdinové nechovají jako banda natvrdlých hlupáků, nebo naopak suveréni, kterým všechno vychází. Má to styl.

27.01.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Na rozdíl od jiných detektivek se mi líbily dobře rozepsané charaktery detektivů. Jinak nic výjimečného. Spíš naopak.

12.10.2018 3 z 5

Muž, pes a kouzelník Muž, pes a kouzelník Lars Simon

Nápad dobrý. Jeho využití slabé. Natahování děje. Nevím, jestli je to překladem, nebo autor tak hrozně píše... . Vtipu pomálu. Moc mě nezajíma, že autor žil ve Švédsku. Takže stránka o tom, že hlavní postava jde 150 metrů po Petgata, která se lomí s Hellgata, ústí do Bergata a větví se na Jogata a Bohgata mě nebere. Další knihu od autora číst nemusím. Hej da.

23.08.2020 2 z 5

Nabídka, která se neodmítá... Nabídka, která se neodmítá... Martin Sládek

Dobře se mi četla a postapokalyptický svět mám rád.

17.07.2020 4 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Nemůžu nic vytknout.

28.06.2020 5 z 5

Klasická úroveň pana Kotlety. Nezklamal ani nepřekvapil.

23.01.2020 4 z 5

Ledová citadela Ledová citadela Pavel Korněv

Hlavní hrdina (Led) ze čtyř pokračování v knize není, zato v ní je mrtvej pyromant a odstřelovačka ze čtyřky. Taková slabší jednička. Je to už taková nastavovaná kaše.

11.03.2019 3 z 5

Magické pouto Magické pouto Larry Correia

Dovolil bych si k hodnocení vypůjčit název pořadu pana Donutila. „Pořád se něco děje.“

04.02.2019 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Taková jednoduchá rychločetba.

16.11.2018 4 z 5

Faraonův písař Faraonův písař Alexej Pludek

Pro mě skvělá knížka.
Takto si představuji politickou špínu současnosti.

25.06.2018 5 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Nezklamala.

29.11.2016 5 z 5

Stavy nestavy, bytosti nebytosti Stavy nestavy, bytosti nebytosti Petr Heteša

Kniha se mi moc dobře četla.
Povídky měly mnohdy, pro mě, překvapivý závěr.
Je to soubor různorodých nápadů.
Spisovatel rozhodně nezklamal.

29.11.2016 5 z 5