Muž, pes a kouzelník

Lennart Malmkvist vede zcela normální život v Göteborgu. To se ovšem za velice podivných okolností změní, když s ním neoblíbený sousedův mops nečekaně začne hovořit. Zčistajasna do Lennartova života vtrhne magie, se kterou ani omylem neměl nikdy nic společného! Když ho začnou ohrožovat temné síly, zjistí Lennart, že ten či onen kouzelný trik může být celkem užitečný......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/359996/muz-pes-a-kouzelnik-aEX-359996.jpg 3.827
Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Jan Vašut

Kniha Muž, pes a kouzelník

Skyer

Knihu jsem dostala od babičky, sama bych si takovou asi nevybrala. Z anotace máte pocit, že se bude jednat o nějaký vtipný odpočinkový standalone, ale ne. Je to série. Lepší by to bylo bez navazujících dílů a s atmosférou, o které máte z anotace pocit, že budete číst.
Styl popisu knihy je příšerný - zbytečně zdlouhavý a připomíná mi příběhy od dětí na wattpadu (nic proti, chápu, že to jsou začátečníci atd., ale tento chlap ne). Například "Vyndal ven horký talíř. Ale dřív, než si vzal vidličku a nůž, položil vedle sebe na stůl notebook. Začal jíst a otevřel si webový prohlížeč. Šel na telefonní stránky Göteborgu." (str. 118) by šlo napsat jako "Během jídla si na notebooku, který měl položený vedle sebe na stole, vyhledal telefonní stránky Göteborgu.". Příběh by šel rychleji a nebylo by to psáno tímto hrůzně nudným stylem. (V ukázce hledá "paranoidní" ženu, která ho kontaktovala, takže by to mohlo být třeba napínavější nebo tak. Celá kniha má být vtipná a akční a ne tohle.)
V některých částech jsem měla pocit, jako by se autor snažil, aby se to hodilo pro filmové zpracování. Ve většině knihách je to otravné, ale zde mi to tolik nevadilo.

vaclav2933

Zajímavá kniha, originální příběh. Bohužel končí v momentě, kdy se má začít pořádně něco dít. Pokud bude pokračování za 4. V opačném případě se autorovi vtip nepovedl 2.

Magrata15

Prvních 150 stran pro mě bylo zklamáním. Četlo se to velmi dobře a rychle, ale bylo to dost od věci, čekala jsem něco jiného s ohledem na název a na popis na záložce. Jako úvod by stačilo několik stránek a ne několik kapitol. Pak už mi to kniha vynahradila ale .... já tak strašně nemám ráda knihy s otevřeným koncem, u kterých není jisté, jestli bude pokračování. Takže můj dojem z knihy tak půl na půl.

ivana02

Nevím, kam přesně bych knížku zařadila, má od všeho trochu, ale asi nejvíc obsahuje magii. V knihovně jí máme označenou jako humornou, což až tak pravda není. Vtipná je, ale nesmějete se od začátku do konce. Originální téma, kniha se mi líbila. Doufám, že bude mít pokračování, je to pěkně rozjeté a konec nikde! :-)

Vercatko91
30.11.2018

No.. do tři čtvrtiny knihy se mi kniha četla celkem rychle, bohužel v poslední čtvrtce knihy se to nějak zvrtlo, čekala jsem pořád na nějaký pořádný konec, pořádné finále a ono nepřišlo :D jako oddychovka dobrá, ale nesmíte od toho čekat žádnou senzaci. V knihovně jsem pro ni šáhla, protože je to definováno jako humorný román. Moc humorného mi to nepřišlo, spíš fantasy. Asi mě mluvící tlustý mops nepobavil natolik, že bych to řadila mezi humor. Jako dobré, ale příště už ne :)

Makropulos
30.06.2018

Klasický námět boje proti temné straně, která se snaží získat moc. Ale je to vtipné, zábavné, napínavé a dobře se to čte.

Marekh
13.06.2018

Knihu bych hodnotil jako průměr. Rozhovory s mluvícím psem byly zajímavé a někdy i vtipné, v knize se vyskytovaly i prvky fantasy (Lennart se také učil kouzlit), zajímavé byly také úvahy nad různými hypotézami.

Při čtení této knihy jsem si uvědomil, že je důležité, aby děti navštěvovali rodiče, pokud už s nimi nebydlí v jedné domácnosti, anebo alespoň jim občas telefonicky zavolali, přestože mezi nimi nepanují dobré vztahy.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Žádný psí ocas nenarovnáš. Ve volném překladu to znamená, že člověk si má šetřit síly na věci, které může sám změnit. Všechno ostatní má přijmout jako součást osudu.

Já s vámi musím strávit už jenom několik málo minut. Ovšem vy se sebou zbytek života.

Ctv
03.06.2018

Nevím, odkud předchozí komentující získali informaci o tom, že se jedná o úvodní díl a že kniha bude mít pokračování, ale doufám, že ano. Protože kdyby ne, tak je to za mě na dvě hvězdičky za to, že ta kniha prostě nemá konec. Bylo by to jako mít chuť na sladké, několik hodin čučet do cukrárny skrz výlohu, pak vejít dovnitř, dalších několik hodin vybírat, objednat si, položit si zákusek přes sebe na stůl a najednou někdo zhasne světlo a frnk, zákusek vám seberou. A seberou i tu cukrárnu :-).
Knížka, která mě bavila, hezky se četla a i když nejsem příznivcem fantasy, tohle mě zaujalo. Takže šup šup, ať je tu další díl!

Lars Simon

Lars Simon
německá, 1968

Kniha Muž, pes a kouzelník je: