jmn7053 jmn7053 komentáře u knih

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Pořád mě to baví a bavit bude!
Peter je sympatický konstábl, se kterým je zábava trávit čas. Je jako starý dobrý kamarád, nepotřebuje představování, počáteční zdrženlivé chování ani nudné zdvořilé řeči. Nezáleží kolik času uběhne, vždy se vracíte k tomu stejnému čaroději, co Vás vtáhne do dalšího neuvěřitelného dobrodružství.
Neomrzí, pohladí duši a častokrát i rozesměje!

15.11.2018 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Nevím, jak je to možné, ale jako člověk, co s příběhem vyrůstal, jsem se k přečtení knihy dostala až teď.
Úvod je zdlouhavý, ale pochopitelný, přece jenom autor nepočítal, že většina našeho světa bude znát každý kout jeho světa, proto tolik popisů a seznamování. Jakmile se však čtenář dostane ke skutečné cestě hrdinů, nelze než hltat stránky jednu za druhou. Nádhera.
Mimochodem, po přečtení ještě více obdivuji režiséra Jacksona za tak úctyhodné a uspokojující zpracování.

03.11.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Sarah byla skvělá vypravěčka od začátku, ale s každou další knihou se posouvá a vyvíjí jako autorka - dialogy jsou přirozené, postavy osobité, příběh smysluplně a zajímavě podán. Nechybí akce, napětí, vtip, romantika (osobně bych něco omezila, neboť to spěje k 50 shades of fairies...). Všechno je tak senzační, že lze jen těžko odlepit oči od potištěných stránek a 700 stran uteče jakoby nic... ach jo... :)
Minulý díl byla jasnou favoritkou Manon, tentokrát mi srdce (nejvíce) bilo pro Elide.

24.10.2018 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Příběh je velmi originální, stějně tak zápletka. Postavy jsou osobité a sympatické, v průběhu děje se pěkně vykreslují, rostou do svých délek a hloubek.
Bohužel je první polovina pomalejší, byť nezbytná, protože se v ní čtenář seznamuje se světem a hlavními aktéry. Mohl být úvod zajímavěji podán? Ano. Záleží na tom? Vlastně ani ne, protože druhá polovina knihy všechno napraví; kapitoly si pomyslně předávají štafetu napětí, akce a humoru a na nějaký pomalejší začátek se rychle zapomene. :)

08.10.2018 5 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Kniha má sice téměř 500 stránek, ale díky akčnímu a napínavému příběhu to uteče jako nic.
Svět je živě vylíčen, postavy jsou osobité a líbivé a nejednou jsem se nad řádky přihlouple usmívala. Bavilo mě to, neskutečně, přesně jak jsem čekala (a doufala). Moc se těším až se pustím do dalšího svazku a více prozkoumám tamější svět.

03.10.2018 5 z 5

Použité duše Použité duše Christopher Moore

Vtipné, Svěží ( ͡° ͜ʖ ͡°), originální čtení, které neomrzí. Stránky tak nějak nenuceně ubíhají, zatímco se v metru jako blbec usmíváte nad čtenými řádky a když je konec, tak se Vám nechce opustit všechny ty sympatické postavy.

17.09.2018 4 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Kdyby šlo, některé povídky bych hodnotila za 4+, jiné naopak za 2-. Naneštěstí je rozdíl ve schopnostech autorů zaujmout a vyprávět tak citelný, že to narušuje celkový dojem z knihy. Ničemu nepomáhají ani většinou nezajímavé příspěvky 'booktuberů'. (Možná jejich odběratelé budou více nadšeni...)
Každopádně první dvě nebo tři povídky Vás nechají na pochybách zda vůbec pokračovat, ale pokud vydržíte, čeká Vás příjemné a nápadité čtení.
Za zmínku stojí hlavně Mořská čarodějnice, Umíráček, Julian proti všem pravidlům, Krásný jed a Indigo a Stín.

03.09.2018 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jak ráda jsem se vrátila do Duvalského pohoří. K stále okouzlující Ilan, silným mužům z pětadvacítky a nikdy neutichající písni retey.
Nadechla jsem se, otevřela obálku a vydechla až s poslední stránkou knihy. Ach můj Vellone, co teď s tím životem mimo Duvalské pohoří a Nížiny? Jak dlouho než budu moct znovu vplout pod mantii a jít odhalovat tajemství toho krásně vybudovaného světa?

24.08.2018 5 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

Kniha je skvělým pokračováním příběhu o Tearlingu. Postavy se přímo před očima vyvíjí a rostou, nejvíce sama hlavní postava. Je příjemné sledovat její cestu, myšlenky a názory, které ke konci opravdu odpovídají královně.
Trilogie, stejně jako její příběh vytváří pomyslný kruh, kde se spojuje minulost, přítomnost i budoucnost. A tak vidíme nejistou (zakřiknutou) dívku měnit se v silnou, krásnou a nebojácnou královnu, ze které se nakonec opět stane jen nejistá dívka, avšak s duší a srdcem královny.

31.07.2018 5 z 5

Nejtemnější kouty Nejtemnější kouty Kara Thomas

Zajímavý příběh, i když zaměřený na mladší čtenáře. Je to jednoduché a oddechové, hezky se to čte.

17.07.2018 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Styl psaní Meagan Spoonerové jsem si zamilovala už u předešlých knih.
Variace na Krásku a Zvíře byla kouzelná a ač je to příběh tisíckrát převyprávěný neomrzí ani v tomto tísícím prvním znění.
Takže zatímco venku padají teplotní rekordy léta, já jsem v lese, kde mi studený vítr fouká do tváře a sníh křupe pod nohama...hlavně ale našlapovat tiše, protože ve křoví může číhat Zvíře nebo třeba Ohnivák...

10.07.2018 5 z 5

Překvapivý příběh, který jsem si pod obálkou nepředstavovala. Je to dostatečně fantastické, napínavé a milé, aby to čtenář stěží odložil z ruky.

02.07.2018 5 z 5

Tulák Tulák Peter Newman

Autor nechává hodně volného prostoru pro čtenářovu představivost. Krásně vykreslí svět a postavy, ale zároveň neurčuje přesné hranice. Můžete se tak lehce ztratit v temném světě s rytíři a démony.
Některé pasáže možná byly trochu pomalejší, ale cesta utekla jako by nic.

10.06.2018 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Hirka, hlavní hrdinka je báječná. Ostatní postavy jí skvěle doplňují. Příběh vás bez okolků vhodí do rozjetého vlaku, takže se s dějem, postavami a celým světem knihy seznamujete tak nějak za běhu, ale není to nic co by knižní sportovec, zvyklý na 500 stránkový běh nezvládl! ;)
Moc se těším na pokračování!

19.04.2018 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Příjemně čtivé, zajímavý příběh a postavy...dala bych 4,5* (místami pomalejší) :)

09.04.2018 5 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Téma knihy je zajímavé a poutavé. Naneštěstí je první polovina knihy o dost slabší než ta druhá. Sama autorka jako by se v psaní hledala. (Opakování stále stejných vět a zdlouhavé nezajímavé pasáže mě téměř odradily od čtení!) Když se konečně našla a příběh se začal rozjíždět, přišel konec. Ale kolem a kolem je kniha dobrá, čtivá a posledních třicet stran se Vám možná i zrychlí tep. :)

04.04.2018 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tahle kniha Vás popadne, vtáhne, potrhá, pocuchá a nakonec hrubě vyplivne na konci příběhu a Vy jen můžete oněměle civět na tiráž a doufat, že druhý (nyní už i třetí) díl na sebe nenechá dlouho čekat, protože abstinenční příznaky nejsou žádná legrace.
Příběh je napínavý, postavy si zamilujete, styl psaní jen umocňuje čtenářovu fantazii a samotný svět je prostě nádhera. I poprvé je všechno tak přirozené a známé, jako bych ten příběh předtím četla snad milionkrát.
Knihu nedáte z ruky, mně ji knihovníci museli vyrvat ze sevření! :)

02.04.2018 5 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Asi kniha není pro všechny, ale to není žádný román (naštěstí). Příběh je trochu lenivější a nabírá na obrátkách pomalu, ale k akci se i tak dostane. Postavy jsou různorodé, milé. Je to celé takové snové, jako když usínáte v houpací síti pod modrým nebem s oblaky a než zavřete oči, tak přemýšlíte, za kterým se skrývá Laputa...dobře tak Magonie - koráby a plující města.
Mně osobně se to velmi líbilo a už se těším na další díl.

31.03.2018 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Čekala jsem trochu více zábavný příběh, trochu více akční. Každopádně druhá část v knize byla přibližně taková jakou jsem si přála (kéž by to autorky dokázaly zapracovat do celého příběhu). Škoda, ale samozřejmě i tak byla kniha příjemná a čtivá.

22.02.2018 4 z 5