JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Pan Buřtík a pan Špejlička Pan Buřtík a pan Špejlička Zdeněk Svěrák

Synkovi se příběhy této dvojice líbily, mně tolik ne. Je to ale kniha pro děti.

11.06.2019 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Tak tomu říkám Příběh! Napětí, nápad, temno, mezilidské vztahy.....čtenář hádá, kdo by mohl být tím zlým nebo jsou to oni? No, neuhodla jsem. Knihou jsem nadšená!

09.06.2019 5 z 5

Mama Mama Táňa Keleová-Vasilková

Autorka touto knihou nezklamala. Doporučuji.

03.06.2019 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Neobvyklá výpověď formou odpovědí na otázky, které by mohly zajímat nejen rodiče dětí s autismem.

01.06.2019 5 z 5

Rozbité štěstí Rozbité štěstí Táňa Keleová-Vasilková

Hmm, paráda! Úvodní část o harmonii, když je žena doma a muž pracuje, mi přišla o kousíček delší, než by musela být.Co se ale dělo pak? Moc zajímavý děj, Terce jsem držela pěsti, ať je šťastná.

30.05.2019 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Napínavá knížka, děj se odehrává jinak, než často v jiných krimi...zabil, hledáme, jak ho usvědčit. Tady nebylo nic až tak úplně jasné. Děj se zarývá pod kůži, protože se vlastně odehrává v hlavách všech postav. Jediné "ne" je za šílené spojení "s to", které se v knize objevuje až moc často!

20.05.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Autorka je bravurní vypravěčka! Někdy jsem se lehce ztrácela v celém zástupu postav.Stojí za přečtení.

15.05.2019 4 z 5

Neviditelný nepřítel Neviditelný nepřítel Willy Corsari (p)

Snad jediná kniha, kterou tato autorka napsala, ale silně na mě zapůsobila. Kniha je sice o životě lékaře, který se zabývá výzkumem rakoviny, což je smutné téma. Četba knihy je ale jednim sloven KOUZELNÁ nebo aspoň na mě tak působila. Není jen o samotném výzkumu, ale o myšlenkách, pocitech, je tu i dotyk s vírou, eutanazií....dá-li se to tak nazvat. Nemalou roli zde hrají mezilidské vztahy. Vřele doporučuji.

10.05.2019 5 z 5

Arabská krev Arabská krev Tanya Valko

Třetí setkáni s osudem Doroty a také její starší dcery. Z počátku se mi zdálo, že se toho v knize stalo už tolik a strany neubývají. Není zde nouze o napětí, bohužel "prokletí"rodiny pokračuje, naštěstí se občas zaleskne i radost.

06.05.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

No tedy, jízda!Fantastická fantazie autorů.Kombinační schopnost. Jen malé přání do příště...méně mrtvých v řadách policistů a blízkých osob hrdinů.

27.04.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Od této autorky první kniha, trochu jsem se bála, protože figuruje mezi těmi populárními. Téma mě ale oslovuje. Zajimavě zpracovaný příběh. Nejvíce zasažená je tu osoba Hany, příběh se mi ale zdá, že je hlavně o její sestře, Rose. V několika připadech je zde vidět, jak lehké je odsoudit člověka, že je zvláštní...proč ale?Rozhodně zkusím ještě další knihu od A.Mornštajnové.

24.04.2019 5 z 5

Nevíte, kdo mě zabil? Nevíte, kdo mě zabil? Eva Michorová

No, to byla hrůza!

12.04.2019 2 z 5

Křik mlčení - můj boj proti Vladimíru Putinovi Křik mlčení - můj boj proti Vladimíru Putinovi Ildar Dadin

První polovina dějová, neuvěřitelné zacházení v 21.století! Druhá polovina knihy je hlavně o politice, dopadech dopisu hlavniho hrdiny jeho přítelkyni.Průměrné čtení.

08.04.2019 3 z 5

Přivedu vás zpět Přivedu vás zpět Joachim Gerhard

Kniha se zajímavým tématem a bohužel i pro některé aktuální. Bohužel mě děj neodzbrojil, nepřipoutal ke knize...

06.04.2019 3 z 5

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

Další kniha s tajemstvím......knihy teto autorky mám moc ráda a opět nezklamala.

05.04.2019 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Zajímavá, poutavá krimi. Lehce mi zklamal závěr.

30.03.2019 5 z 5

Medovníček a Medulka Medovníček a Medulka Jan Lebeda

Další krásné povídání o přírodě. Na konci byly i slzy u mého synka....přijde ještě někdy Medovníček?

16.03.2019 5 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Ano, tato kniha si procenta zaslouží. Říkala jsem si, že ten příběh o nezletilcích mi připadá zajímavější, než detektivní část knihy....A ejhle, ono se to propojilo!Výborné!

10.03.2019 5 z 5

Rekviem za Nanking Rekviem za Nanking Cha Ťin

No a teď bych ráda vzala do ruky knihu, která by mě mooc bavila. Téma bylo závažné, asi ne úplně známé, i proto jsem ráda, že jsem na knihu narazila. To ale bylo celé.....

05.03.2019 3 z 5

Deník z Guantánama Deník z Guantánama Mohamedou Ould Slahi

Zajímavý osud. Nekonečné výslechy, přesuny a znovu výslechy....se začerněnými řádkami docela těžké a nezáživné čtení.

03.03.2019 3 z 5