Jitush Jitush komentáře u knih

Kosti jsou věčné Kosti jsou věčné Kathy Reichs

Vynikající jako vždy. Jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Knihu jsem nemohla odložit, dokud jsem jí nedočetla. :)

09.09.2014 5 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

Místy mě kniha vůbec nebavila, pasáže v domě s babičkou mi přišly pořád stejné (Andree je zima, není ji dobře, babička jí opečovává, jdou spát a tak pořád dokola) Nakonec mě děj ale tak zaujal, že jsem se od knížky nemohla odtrhnout, takže celkově jí hodnotím kladně. :)

29.08.2014 3 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Napínavá kniha, kterou jsem četla téměř jedním dechem, jen ten začátek byl trochu zdlouhavý a také mě trochu naštval nedořešený konec. Každopádně knížku mohu doporučit.

19.08.2014 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Pěkná knížka k zamyšlení. Zajímavá ukázka toho, co by se asi stalo s naší společností po nějaké apokalypse. :(

10.04.2014 4 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Dějově zajímavá knížka, ale na můj vkus moc dlouhá: první část mě docela bavila, do té prostřední jsem se musela nutit, ale poslední část mi to vynahradila: pohltila mě tak, že jsem nemohla jít spát před jejím dočtením. Po přečtení mám v hlavě pořád hodně otázek, obzvlášť po tom konci, ale kniha stála za to :)

31.03.2014 4 z 5

A nikdo ho nechtěl A nikdo ho nechtěl Jutta Westphal

Příjemná oddychovka :)

08.02.2014 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Ze začátku jsem se do knihy nějak nemohla začíst, ale po zhruba padesáti stránkách jsem se nemohla odtrhnout. Jsem ráda, že jsem knihu dočetla, protože se teď konečně můžu jít taky v klidu najíst a něco doma udělat. Sněhulák mě prostě nikam nepustil. :)
Moje první kniha od Nesba a snad ne poslední.

04.02.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Tato kniha je v porovnání s předchozími pro mě asi zatím nejhorší, místy jsem se do jejího čtení musela nutit a děj mě jakžtakž pohltil až v poslední čtvrtině knihy. I tak ale nebyla špatná a rozhodně měla zajímavý námět, možná, že kdybych jí četla jako první od Browna, byla bych z ní nadšená, ale takhle už mi všechny přijdou dost podobné.

21.01.2014 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi působivá kniha, kterou jsem četla jedním dechem. :)

13.01.2014 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Skvěle napsaná kniha s originálním námětem a nečekaným koncem. Především se mi líbily pohledy všech postav na věc, člověk je pak začal více chápat. Navíc se mi v této knize nestalo, že bych chtěla něco přeskočit, žádné dlouhé nudné popisy apod. Kniha se četla skoro sama. :)

05.08.2013 5 z 5

Moje nejmilejší psí historky Moje nejmilejší psí historky James Herriot (p)

Knize nemám co vytknout. I když jsem některé z historek četla v jiných jeho knihách, snad nikdy mě neomrzí. Úžasný autor! :)

25.06.2013 5 z 5

Neúplná mozaika Neúplná mozaika Joy Fielding

Tato knížka byla super. Přečetla jsem jí jedním dechem. Od začátku napínavá. Konec byl pro mě trochu očekávaný, ale vůbec mi to nevadilo. Určitě to není poslední mé čtení od této autorky. :)
(PS. Rozhodně bych nechtěla dítě jako je Sara, asi bych jí zabila :D)

06.06.2013 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

POZOR, OBSAHUJE SPOILER!
Toto byla moje první kniha od Kinga a nijak zvlášť mě nenadchla. Jediné co se mi na knize líbilo byl realisticky zachycený úpadek lidské mysli úměrný délce Pochodu. Kdybych to četla jako psychologický román, tak bych možná byla spokojená, ale jako thriller to pro mě byla nuda. Kniha je bez hlubšího děje a vcelku se tam rozebírá jen to, jak všichni postupně odpadávají, což bylo jasné hned na začátku. Tuto knihu už si nikdy nepřečtu, ale myslím, že Kingovi dám ještě šanci.

30.05.2013 2 z 5

Poslední slova Poslední slova Ann Granger

I když na takovýhle typ detektivek moc nejsem, tahle se mi velmi líbila. Narozdíl od podobných knih nebo filmů jsem u ní nevěděla hned na začátku, kdo je vrah, což mě potěšilo a donutilo mě to přečíst knihu s napětím od začátku do konce. Nemám ráda nudné popisné pasáže postav a krajiny, které se tu občas objevují, ale uznávám, že patří k utvoření lepší představy především o lidech.

16.04.2013 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Úžasná kniha, kterou jsem asi v patnácti objevila doma v knihovně a od té doby patří k mým nejoblíbenějším. Neotřelé téma, stále napínavá s romantickou zápletkou. Co víc bych si mohla přát :D

Neklid Neklid Jeffery Deaver

Kniha byla napínavá, občas jen nějaké jíž zmíněné delší popisné pasáže. Nadchla mě hlavně díky svému konci, který jsem naprosto nečekala, což u takovýchto knih miluju. Byla to má první kniha od autora a rozhodně ne poslední. :)

Unesená Unesená Klára Janečková

Kniha se mi celkem líbila, i když nebyla tak napínavá, jak jsem doufala.

Exkluzivně Exkluzivně Sandra Brown

Tato kniha se mi líbila snad nejvíce ze všech autorčiných knih. Pro mě přesně ta kniha, která mě nepustí spát, dokud jí nedočtu. :))

Srdce v písku Srdce v písku Klára Janečková

Velmi se mi líbila část v Dominikánské republice před a při hurikánu. Podle mě to měla autorka utnout, když se hlavní hrdinové vrátili domů. Zbytek na mě působil tak nějak nastaveně. Ale jinak vcelku pěkná kniha. :)

16.04.2013 3 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

U této knihy mě zaujal již popis děje a musím říct, že mě kniha nezklamala. Děj byl napínavý a konec mě celkem překvapil. Velmi se mi líbilo dělení na minulost a přítomnost. Těším se na další díl.
Avšak pět hvězdiček si shovávám na knihy, které mě nepustí se najíst ani vyspat. :))