Jitty82 Jitty82 komentáře u knih

Komiksová filozofie Komiksová filozofie Kevin Cannon

Celý komiks je velice poučný a plný úžasných informací.

Autoři syntetizují hlavní myšlenky nejdůležitějších západních filozofů v jakési lineární kontinuitě myšlenek, aby objasnili rozdíly mezi myšlenkami, které jsou obvykle časově oddělené.

30.03.2020 5 z 5

Moudrá kniha. Jsou to úplné základy pro toho, kdo směřuje cestou poznání, jako naučit se být skutečně šťastný, ovládat svou mysl a tělo v plném rozsahu. Zažít si tato pravidla jako vlastní a přijmout je jako dohody není pro každého snadné. Je to poměrně velká transformace osobnosti.

Kdybychom žili a chovali se podle Toltécké filozofie, žilo by se na světě v míru a pokoji.

30.03.2020 5 z 5

Poutavý historický román ze starého Egypta. Hned s první stránkou jsem se začetla a nechala se vtáhnout do příběhu. Otrok Taita je skvělý vypravěč.

27.03.2020 5 z 5

Tuto knihu je téměř nemožné přečíst jedním dechem. Vyžaduje od vás, abyste ji občas odložili a přemýšleli o významu jejích slov. Je to kniha, ke které se budete stále vracet a pokaždé objevíte hlubší význam. Mnoho z nás ji bude studovat celý život.

„(…) naše problémy způsobuje naše vlastní mysl, nikoliv druzí lidé, nikoliv „okolní svět”. Naše mysl, která se téměř bez ustání zabývá minulostí a která má strach z budoucnosti. Naší největší chybou je, že se ztotožňujeme se svou myslí, neboť věříme, že nejsme ničím víc – zatímco ve skutečnosti jsme mnohem větší bytostí.”

09.03.2020 5 z 5

Ticho promlouvá Ticho promlouvá Eckhart Tolle

E. Tolle je duchovní mistr, který otevírá naše srdce jasnými slovy. Myšlenky této knihy mají ohromnou moc. Průvodce pro všechny, kteří hledají klid, odpovědi a vlastní posun.

03.03.2020 5 z 5

Ilustrovaná encyklopedie Bible Ilustrovaná encyklopedie Bible kolektiv autorů

Nádherná kniha, strhující a citlivě převyprávěné biblické příběhy doplňují krásné ilustrace.

24.02.2020 5 z 5

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Velmi zajímavé čtení. Příběh nebyl špatný. Autorka dobře popsala pocity hlavních hrdinů. Kniha je plná vášně, ale o BDSM se člověk nedozví zhola nic, protože trochu drsnější sex ještě není BDSM.

24.02.2020 4 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Retrospektivní styl vyprávění mi moc nevyhovoval, jelikož mě tolik nepoháněla touha číst dál. Nicméně závěr mě překvapil, i když ne úplně šokoval. Knihu doporučuji všem, kteří čtou rádi závažnější příběhy, které mají hloubku a donutí vás se zamyslet.

02.02.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Opět výborně napsáno. S každou další knihou jsou případy promyšlenější a napínavější. Tahle série je velmi vydařená a je sázkou na jistotu!

29.01.2020 5 z 5

Kniha umění Kniha umění kolektiv autorů

Stručná a přehledná publikace. Díky výbornému grafickému zpracování v podobě barev, fotografií, schémat, ale také citátům a krátkým životopisům je tohle výborná cesta k seberozvoji a způsobu, jak se dozvědět něco nového zábavnou formou.

,,Dvě křídla člověka pozdvihují nad pozemské záležitosti: pokora a čistota.“
Tomáš Kempenský, O následování Krista, poprvé vydáno 1471-1472

16.01.2020 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Pěkný příběh o lásce a tragédii, ve které se prolíná minulost se současností. Též jsem si zamilovala kouzelný dům Birchwood. Dům se dvěma věžičkami, ukrytý za kovanou bránou.

10.01.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherná kniha, která má neuvěřitelnou hloubku. Zdá se jako pohádka pro děti, ale dětem uniká pravý smysl této úžasné knihy. Na příběh Malého prince je třeba dospět a uzrát. Nádherný počin!

„Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem; to nejdůležitější je očím neviditelné.“

06.01.2020 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Láska, krása, pomíjivost života a citu ve 154 variacích. Shakespearovy Sonety jsou geniální. Osobně mám moc ráda překlady Jana Vladislava.

Můj hřích je láska a tvoje ctnost nenávist, nenávist pro můj hřích, cit, který k tobě mám; když ale porovnáš svůj stav s mým, jsem si jist, že potom nebude důvodu k výčitkám.
A jestli přece, tož ze tvých rtů jistě ne, vždyť potřísnily ten svůj šarlatový skvost, vždyť lhaly lásky slib tolikrát jako mé a v lůžkách jiných žen loupily dost a dost. Kéž tě smím milovat, jako ty miluješ jiné, k nimž vzhlížíš tak
jako zas k tobě já;
do srdce vsaď si květ soucitu, abys též
ty došla soucitu za to, žes soucitná.
Jinak, až budeš chtít, co mně odpíráš dosud, může tě jednou, věř, postihnout stejný osud!

06.01.2020 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Hlavním tématem knihy je krásný a silný příběh lásky Lygie a Vinicia, křesťanky z barbarského kmene Lygů a římského patricije. Láska tohoto páru nese řadu zvratů a má významný dopad na formování postav. Ukazuje nám, že když je cit velmi silný, člověk se může skutečně změnit, aby bojoval za svou lásku.

V románu jsme svědky pronásledování prvních stoupenců Ježíše Krista v nemilosrdném a zhýralém Římě za vlády krutého císaře Nerona. Bylo mi smutno, že takové monstrum je ,,v čele světa” a že se naplňují všechny rozmary jeho ,,tenké a zranitelné” duše. Přestože jsem se ze všech sil snažila neplakat, nezabránila jsem tomu, aby se mi oči zalily slzami nad hrůzami, které Neron spáchal na křesťanech, byla jsem otřesena scénami násilí.

V románu jsou chvíle, kdy jazyk použitý autorem do určité míry znesnadňuje porozumění obsahu, protože Sienkiewicz použil některé archaismy, které se odehrály ve starověku, aby plně odrážely atmosféru té doby.

Výjimečná kniha, která mě úplně pohltila.

Obrovský potlesk pro Henryka Sienkiewicze

Quo vadis je víra
Quo vadis je naděje
Quo vadis je láska

Quo vadis byl vrcholovým dílem Henryka Sienkiewicze, které mu přineslo mezinárodní slávu a za nějž získal v roce 1905 Nobelovu cenu za literaturu.

05.01.2020

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Kniha plná lidské moudrosti, skromnosti, humoru i úcty k životu i lidem. Rozhodně potěší a zahřeje duši.
Z. Czendlik je upřímný člověk s velkým srdcem.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Moc krásná kniha. Silná, hluboká, dojemná. Zanechá ve vás miliony emocí i dlouho poté, co ji dočtete.

,,Co válka dělá se snílky?” A. Doerr

Ona má křídla Ona má křídla Petr H. Batěk

Krásná sbírka básní pro poetické duše.

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Naprosto průměrná kniha, která ve mně emoce moc nevzbudila a to já nerada. Další díl zkoušet nebudu.

16.12.2019 2 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Originální myšlenka, ale zpracování tématu už nebylo tak výborné. Velmi jsem se těšila až si ji přečtu, ovšem ve výsledku mě spíše zklamala. Polovina knihy byla rozvláčná a nezáživná. Na hlavní postavě není co obdivovat.

15.11.2019 3 z 5

Amsterdam Amsterdam Ian McEwan

Mně se nelíbila. Vzhledem k tomu, že získala Man-Bookerovu cenu jsem čekala mnohem víc. Ještě, že neměla více stran, i tak mi trvalo se tím prokousat.

15.11.2019 2 z 5