Jitty82 Jitty82 komentáře u knih

Keltové Keltové Annalena Staudte-Lauber

Tajemný národ obestřený legendami. V posledních letech dochází k renesanci zájmu o jeho zvyky a historii. A právem. Chybí nám to láskyplné a divoké spojení s přírodou, které dřív bývalo pro lidi stejně přirozené, jako dýchání. Keltové mě vždy fascinovali, společně s dalšími starými kulturami, jež utvářeli naši společnost a tradice. Jsou naší velkou součástí. Tato kniha předčila mé očekávání. Poskytla mi spoustu cenných informací. Smekám před umem paní spisovatelky.

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Velmi dojemný a citlivě zpracovaný příběh o stárnutí, lidskosti a vděčnosti. Tak smutný a přece tak krásný. V úžasných citlivých dialozích se autorce podařilo poskytnout náhled do poslední fáze života, plné důstojnosti a hodnoty, ale také obtíží a strachu. Na druhou stranu nás vyzývá, abychom se zamysleli nad skutečnou vděčností, projevili uznání, vyjasnili věci, než bude pozdě.

Tento román je poselstvím lásky a naděje.

Most přes navždy Most přes navždy Richard David Bach

Romantické a duchovně povznášející.

JSEM. JSI! A LÁSKA JE VŠECHNO, NA ČEM ZÁLEŽÍ!

Pokud máte rádi Bachovy knihy, tahle vás určitě potěší.

Nezapomeň na zlé časy Nezapomeň na zlé časy Günter Koschorrek

Skutečně pozoruhodný primární popis pekla, kterým byla východní fronta (kde během druhé světové války došlo k 9 německým obětím z 10). Autor odvádí velmi dobrou práci při popisu toho, jak hrozné, příšerné a destruktivní to všechno bylo. Intenzivní chlad, hlad a strach byly hmatatelné. Byl svědkem obrovských ztrát na životech a nelidství. Ke konci si uvědomuje nesmyslnost toho všeho. Günter Koschorrek byl statečný a velmi dobrý voják, který válku přežil. Pokud chcete vědět, jaké to bylo být německým vojákem ve druhé světové válce na východní frontě, pak si přečtěte tuto knihu.

11.09.2020 5 z 5

Katyň: Stalinský masakr a triumf pravdy Katyň: Stalinský masakr a triumf pravdy Allen Paul

Pozoruhodná kniha o historických událostech, které se odehrály v Katyni a Sovětském svazu jako takovém. Popisy schůzek různých činitelů, vysvětlení významu uzavřených dohod a zveřejnění různých válečných intrik - výňatky, které je třeba přečíst. Trest smrti mnoha tisíců polských důstojníků a vojáků, podepsaný sovětským diktátorem Josifem Stalinem, zůstává velkou bolestí v srdcích celého polského národa a velkým krutým vztahem mezi Polskem a Ruskem.

31.08.2020 5 z 5

Hovory k sobě Hovory k sobě Marcus Aurelius

Hovory k sobě napsal Marcus Aurelius téměř před dvěma tisíci lety a staly se základem stoicismu, životního postoje jenž hlásal, že ukazatel životní filozofie člověka nejsou jeho slova, nýbrž jeho činy.

,,Pokud je něco možné pro všechny ostatní, je to možné i pro Tebe”.

Tato kniha velkého stoika může být také cenným společníkem pro dnešní čtenáře a vodítkem vnitřního míru a klidu. Aurelovy meditativní myšlenky a aforismy svědčí o velké moudrosti a lásce k lidem. Nalezení štěstí uvnitř a nepřijetí vnějších bouří - to je cenný vhled této nesmrtelné sbírky hlavních principů.

10.08.2020

Vědomosti v kostce Vědomosti v kostce kolektiv autorů

Skvělý soubor podstatných informací. Publikace zaujme svou strukturou a srozumitelnými textovými příspěvky, které jsou doplněny a ilustrovány vynikajícím obrazovým materiálem.

Nikdo není daleko Nikdo není daleko Richard David Bach

Krásná kniha pojednává o čase a místě, lásce a přátelství, vzdálenosti a připoutanosti. Slova jsou jednoduchá, přesto hluboká.

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Osudný slib, stejně jako ostatní knihy v sérii, je ohromující dobré čtení. Pět hvězdiček ode mě.

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Jako fanoušek knih Luca Di Fulvia byl pro mě jeho další román nutností. Od první stránky na mě okamžitě seslal kouzlo svým mimořádně podmanivým a vizuálně mocným příběhem. Atmosféra v knize je často ponurá, na místech plných násilných a krutých scén a vždy vás fascinuje nadějnými a úžasnými okamžiky, ve kterých se lidé drží, pomáhají, respektují a milují jeden druhého. Jeho tři střídající se příběhová vlákna Rosetta, Rocco a Raquel dodávají příběhu svou vlastní dynamiku. Autor se samozřejmě v zásadních a velmi vzrušujících okamžicích vždy obrací od jednoho k druhému a těšíme se na vývoj příslušného příběhu o životě a utrpení. Dramaturgie tří cest osudu a jeho podmanivý příběh mě nadchly! Za tento fascinující román mohu dát pouze bezpodmínečné doporučení pro čtení a ocenit zaslouženými 5 hvězdičkami.

10.08.2020 5 z 5

Krásný, dojemný a srdcervoucí příběh plný emocí, který mě přiměl uvědomit si bolest a boj, který je realitou pro mnoho lidí dnes i každý den, kteří trpí demencí, Alzheimerovou chorobou nebo sledují, jak se jejich milovaný člověk, ke kterému vzhlíželi s úctou mění, propadá do závislosti na jejich péči a pomoci.

26.05.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Příběh, ve kterém je roky skrývané a potlačované rodinné trauma. Jak ničivý dopad může mít na lidskou psychiku a bezprostřední vztahy s okolím i dlouho po jeho prožití je neskutečně silný a smutný téma. Na Houbařce mě zaujala ještě jedna věc - popis lesa a detaily jednotlivých hub.

Každá kniha od Viktorie Hanišové je úžasná, ať už sáhnete po kterékoli z nich, nebudete litovat.

26.05.2020 4 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Poslední díl Hřbitovní královny opět nezklamal, četl se jedním dechem. Amanda Stevensová opravdu odvedla úžasnou práci.

26.05.2020 5 z 5

Absolutní beznaděj. To je asi nejvýstižněji pojmenovaná emoce, kterou jsem cítila během čtení Černobylské modlitby. Rezonovala ve mně ještě dlouho po tom, co jsem dočetla poslední kapitolu. Světlana Alexijevič ve svém díle přináší autentické svědectví o strašlivé katastrofě, na kterou svět nesmí zapomenout.

06.05.2020

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

S tématikou holokaustu jsem přečetla již mnoho knih, ale musím říci, že tato je pro mne doposud nejtíživější a nejbrutálnější. Hluboce mě zasáhla a silně mnou otřásla. Poslední věty Venezia hovoří za vše.

,,(...) Život. Pak už jsem nikdy nežil normálně. Nikdy jsem se nemohl tvářit, že je všechno v pořádku, a jít si jako ostatní bezstarostně zatancovat, za zábavou... Všechno mě vrací zpátky do tábora. Cokoli dělám, cokoli vidím, v mysli jsem pořád na tom samém místě. Jako by mi ta ,,práce”, kterou jsem tam musel dělat, nikdy nevyšla z hlavy celá...
Z krematoria člověk nikdy nevyjde celý”.

Děkuji panu Veneziovi, že našel odvahu předat nám své vzpomínky, abychom nezapomněli.

06.05.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Pokaždé mě ohromně potěší, když najdu knížku, která nějakým způsobem rezonuje s mými pocity, které v danou chvíli řeším. Při čtení komiksu jsem měla pocit, jak kdyby ho autorka opisovala z mého života.

06.05.2020 4 z 5

Tento příběh je prostě úžasný. Tolkienův styl psaní je fantastický. Má velmi zvláštní způsob, jak vyprávět své příběhy a zapojit čtenáře do příběhu. Moc se mi to líbí.

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Krásná kniha. Naučí Vás vážit si sebe sama.

Bhagavadgíta Bhagavadgíta kolektiv autorů

Základní moudrost a podstata indické duchovnosti. Gíta nám dává pokyny jak žít každý den v božství a ve službě Bohu a jeho stvoření. Učí skutečné znalosti, víru, oddanost, odevzdanost, odpoutanost a upuštění od očekávání a vlastnictví svého jednání. Dnešní svět je plný neustálé touhy po materiálním bohatství, smyslových požitcích, individualismu a egoismu. To nepochybně vede k utrpení a neštěstí, protože nekonečná jáma tužeb pohltí lidstvo, protože si není vědomo lásky obsažené v každé živé bytosti, která nás sjednocuje. Život je neustálý boj mezi silami spravedlnosti a nespravedlnosti. V Gítě je to dokonale ukázáno trápením Ardžuny, nejdražšího oddaného žáka Šrí Krišny. My všichni jsme Ardžuna ztraceni v životě, hledající cestu k věčnému štěstí a naplnění našeho skutečného smyslu života.

16/1-4 ,, Neohroženost, čistota srdce, vytrvalost ve cvičení a vědění, velkodušnost a dokonalá vláda nad smysly, trpělivost, mírumilovnost, soucit, laskavost, pokora, neznalost škodolibosti a závisti – to jsou vlastnosti předurčené pro stav božský.
Ale kdo je domýšlivý, sobecký, zpupný, hašteřivý a nevědomý, je zrozen pro stav zkázy.”

Kniha psychologie Kniha psychologie Nigel C. Benson

Jaká je naše osobnost? Jak se rozhodujeme? Jsou vztahy v dětství formovány? Otázky, jako jsou tyto se nás týkají a tvoří výchozí bod pro psychologický výzkum. Kniha psychologie vzrušujícím, moderním a snadno srozumitelným způsobem vysvětluje více než 100 důležitých psychologických teorií a konceptů, které pomáhají pochopit naše zkušenosti a chování ve světě a chování našich ostatních lidí. Portréty důležitých psychologů a biografií poskytují komplexní informace o životě a jejich hlavních dílech. Každá teorie je navíc umístěna do historického kontextu prostřednictvím jasných křížových odkazů a přiřazena speciálnímu přístupu. To vytváří vzrušující úvod do psychologie a jejích různých specializovaných oblastí. Osobně se mi obzvlášť líbí kapitola o psychoterapii. Tuto knihu doporučuji bez váhání každému, kdo se zajímá o toto téma.