jiri77 jiri77 komentáře u knih

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Třetí pokračování je opět špičkový společenský a psychologický román, který mě hodně bavil a naprosto jsem se zabořil do čtení o rivalitě dvou měst a jejich obyvatel, kde vše řídí lední hokej.
Naprostá literární lahůdka, za mě jednoznačně doporučuji.

15.07.2023 5 z 5

Přijde kůň do baru Přijde kůň do baru David Grossman

Celkově mě kniha bavila a splnila mé očekávání. Výborná sonda do duše jednoho baviče.
Párkrát jsem se i zasmál ,a na druhou stranu ,se tam našlo i dost věcí k zamyšlení.

07.07.2023 4 z 5

Podhoubí Podhoubí Marcelo Luján

Kniha nebyla vůbec špatná, pravdou je ,že je příběh trochu chaotický ale dá se na to zvyknout. Ještě den po přečtení nemám úplně jasno ,jak to všechno bylo, ale přesto mám z knihy dobrý pocit. Chce to opravdu číst velmi pozorně.

03.07.2023 3 z 5

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Celkově mě kniha bavila a navodila mi nostalgickou náladu. Pěkně jsem si zavzpomínal na mé roky dospívání a první roky v dospělosti.

28.06.2023 4 z 5

Spisovatel jako povolání Spisovatel jako povolání Haruki Murakami

Murakamiho velmi rád čtu, tak jsem se pustil i dočtení této zajímavé knihy, kde nám autor odkrývá svůj přístup ke psaní. Kniha mě bavila a všem jeho čtenářům mohu knihu doporučit.

25.06.2023 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Další skvělá kniha Jiřího Hájička, která je o hledání sebe sama. Opět skvělé prostředí jižních Čech. Kniha se mi velmi líbila.

20.06.2023 5 z 5

Na divokém venkově Na divokém venkově Eva Grestenbergerová

Kniha nebyla vůbec špatná, chvílemi jsem se i pobavil, ale celkově jsem čekal asi něco jiného, přesto jsem rád, že jsem si knihu přečetl. Pokud si chce čtenář přečíst něco nenáročného ,je tato kniha dobrá volba.

14.06.2023 3 z 5

Prokletí rokenrolu Prokletí rokenrolu Michele Primi

Hodně dobrá a zároveň šokující kniha o šedesáti třech hudebních hvězdách.
Je velmi smutné , jak někteří hudebnici odešli ,a ještě k tomu ve velmi mladém věku.

12.06.2023 5 z 5

Zpověď Maxe Tivoliho Zpověď Maxe Tivoliho Andrew Sean Greer

Zajímavý nápad a skvěle napsaný příběh, nečekal jsem ,že mě bude kniha takhle bavit.
Za mě naprostá spojenost a knihu doporučuji.

05.06.2023 5 z 5

Komnata ozvěn Komnata ozvěn John Boyne

Hodně dobrá kniha, která s humorem nahlíží na závislosti na sociálních sítích a mediích.
Občas jsem si při čtení řekl, že to vůbec není k smíchu ale spíše k pláči, co se dneska může všechno stát a jak může totálně absurdní věc ,jako je příspěvek na sociální síti ,nebo uveřejnění vlastního názoru, zkomplikovat člověku život.
Kniha je neuvěřitelně čtivá, tak těch pět set stran slupnete jako malinu.

02.06.2023 5 z 5

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

Krásná kniha o lásce k horám, která je napsaná jednoduše ,ale přesto čtivě a zanechala ve mě příjemné emoce. Za mě rozhodně doporučuji.

28.05.2023 4 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Po hodnocení a komentářích, jsem čekal nějakou nezáživnou knihu. Naštěstí jsem nedal na většinu , a musím říci, že mě kniha bavila a četbu jsem si užil. Je to taková směs romantiky a psychologického románu. Za mě mohu jenom doporučit.

25.05.2023 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Za mě jednoznačně super čtení, které mě ani chvilku nenudilo a udržovalo mě v neustálém napětí. ''Hodně oceňuji ,že jsem si mohl závěr utvořit podle sebe''.
Odbočku v lesích jsem četl, ale tento počin se mi zdál o hodně lepší ,a určitě se poohlédnu i po dalších knihách od autorky.

22.05.2023 5 z 5

Probuzení Probuzení Laurent Gounelle

Autora hodně rád čtu, ale že napíše takovou skvělou knihu a nebude se bát dát kůži na trh, mě hodně překvapilo a zároveň potěšilo.
Je hodně lidí okolo nás, co si myslí , že když jdou s proudem, mají tu jedinou pravdu.
Je škoda, že právě ti lidé ,si tu knihu nepřečtou, a když se k ní náhodou dostanou, tak ji nepochopí. Jasných deset hvězd, jasně ,ono to nejde, tak pět.

15.05.2023 5 z 5

Kníhkupec z Kábulu Kníhkupec z Kábulu Åsne Seierstad

Kniha ,která mě mírně přiblížila, co se děje v Afganistánu , jak tam lidé žijí v těžkých a nesmyslných podmínkách. Je vidět, že v tamních obyvatelích jsou určité tradice velmi zakořeněné. Jen co mi nesedlo, bylo jakým stylem byla kniha napsaná a v tom vidím (alespoň pro mě) největší slabinu. Jinak mohu knihu doporučit.

14.05.2023 3 z 5

Století nevysvětlitelných záhad Století nevysvětlitelných záhad Hartwig Hausdorf

Kniha která nás provede stoletím záhad. Na každý rok vybral autor jednu. Kniha se dobře čte a pro milovníky záhad mohu určitě doporučit, jen mi v knize chyběly fotografie.

02.05.2023 4 z 5

Podivuhodná výprava z pokoje až na kraj světa Podivuhodná výprava z pokoje až na kraj světa Norton Juster

Občas si přečtu knihu určenou dětem ,abych si trochu odpočinul a musím říci , že toto byla dobrá volba. Kniha mě hodně bavila ,užíval jsem si dobrodružství s Milem a cestoval s ním různými prapodivnými krajinami.

22.04.2023 5 z 5

Sedm věží Sedm věží Sara Baume

Další skvělá kniha od Sary Baume. Kniha o dvou lidech ,kteří se odstěhují na samotu a my pomalu sledujeme jejich odloučenost, lhostejnost a zároveň každodennost, která je popsaná naprosto bravurně.
Tohle je přesně literatura, kterou mám hodně rád a proto musím hodnotit plným počtem hvězdiček.

20.04.2023 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Sascha Rothchild

Po delší době jsem si přečetl psychologický thriller a musím říci ,že jsem byl spokojený. Kniha se dobře čte. Dlouho se mi nestalo, aby postava vraha, byla ta, které bych stranil a držel palce. Za mě mohu jenom doporučit.

18.04.2023 4 z 5

Strážce počátků Strážce počátků Graham Hancock

I když starší ,pořád zajímavá kniha o sfinze a pyramidách v Gíze. Je smutné , že egyptologové nejsou otevření i jiným pohledům na minulost. Kdo má rád záhady starověku, tak ho četba této knihy musí zaujmout.

13.04.2023 4 z 5