Století nevysvětlitelných záhad

Století nevysvětlitelných záhad https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79203/stoleti-nevysvetlitelnych-zahad-79203.jpg 4 18 5

Známý německý záhadolog shromáždil v této knize 100 nevyřešených případů a tajemných událostí minulého století. Autor vybral pro každý rok jeden případ, který v krátkém příběhu předkládá čtenáři jako dosud nevysvětlenou záhadu. Dost tajných událostí se váže k UFO, ale jsou zde i různá zjevení, záhadná setkání, zmizení atd.atd.... celý text

Literatura naučná Věda
Vydáno: , NS Svoboda

Jahrhundert der Rätsel und Phänomene

Metcheque
15.11.2023 1 z 5

Tak to byl úlet. Kniha dobře ukazuje, jak nízké nároky na podobnou literaturu v devadesátkách existovaly. Žádné zdroje, žádné kritické zhodnocení. Hromada bizarních historek, z nichž většina vypadá, jako kdyby si je autor vycucal z prstu. Mezi případy všeobecně známými (Muži v černém, Rosenheimský poltergeist) je spousta zcela neznámých urban legends, takže ani výběr událostí není příliš reprezentativní.

U těch, kteří se záhadami zaobírají do hloubky a požadují důkazy, kniha neobstojí.

Přečteno v nemocnici po operaci.

jiri77
02.05.2023 4 z 5

Kniha která nás provede stoletím záhad. Na každý rok vybral autor jednu. Kniha se dobře čte a pro milovníky záhad mohu určitě doporučit, jen mi v knize chyběly fotografie.

J.Clouseau
31.08.2022 5 z 5

Po přečtení této knihy jsem se více začala zajímat o nadpřirozeno. Vřele doporučuji.

Kulhajs
18.05.2019 4 z 5

Soubor různých záhad od jasnovidců po ufo. Hlavně pro nováčky v záhadách a vzhledem k tomu, že každá záhada je stručně na jedné až čtyřech stranách, je knížka vhodná i na wc. Obrovská škoda, že v knížce není jediný obrázek.

FilMo
16.02.2016 5 z 5

Skvelá kniha, ktorá mapuje mnoho nevysvetliteľných udalostí 20. storočia. Nepochopil som však prvý príbeh z tejto knihy od Hausdorfa, kde si zjavne autor dostatočne neujasnil fakty, kedže príbeh o školáčkach stratených na Hanging Rock nebol skutočný - jedná sa len o knihu (ktorá bola aj sfilmovaná). Vidím tam však podobnosť s knihou od Richarda Lazarusa s názvom "Za hranicí reality", ktorá je ešte lepšia, ale na tejto stránke akosi absentuje, čo je škoda... Každopádne, povinnosť pre každého nadšenca paranormálnych javov