jindrusa

Smrtící byznysSmrtící byznysHana Hindráková

Napínavý příběh, který donutí k zamyšlení. Falešné léky pro mne osobně bohužel nejsou novinkou, ale i tak mně děsí představa korupce a chamtivosti na nejvyšších místech a ještě hůř chamtivost lékařů, jako těch kteří složili přísahu, že budou životy zachraňovat. ..(což jako člověk z oboru nepochopím, nevím, co by mně k něčemu takovému dokázalo přinutit.)
a nejzranitelnější jsou bohužel rozvojové země, kde nefunguje skoro nic (korupce, bída, vážné choroby, nevzdělanost,...) Pro výrobce padělků ideální příležitost ...Tenhle boj bude bohužel ještě hodně na dlouho.
Myslím, že se autorka zhostila tématu se ctí a jsem ráda, že ho otevřela, protože o spousta lidí i v odborném světe, o něm nemá ani potuchy. Za mně tedy právem plných 5*

23.09.2017

Dívka, která si hrála s ohněmDívka, která si hrála s ohněmStieg Larsson

Nemám slov, jdu sáhnout po třetí knize, tahle druhá mně strhla možná ještě víc než první díl.

11.05.2015

Bílá ženaBílá ženaBarbara Wood

B. Woodová opět nezklamala, příběh zase z jiné části světa, přesto krásný a poutavý jako její ostatní knihy!!!

25.06.2015

AbájaAbájaMichel Rauch

Napsáno čtivě, nicméně nechápu hlavní "hrdinku". Je to pořád dokola, Evropanka se zamiluje slepě do Araba, nejdřív pohádka, pak horor, a buď musí skoro zabít jí nebo děti, aby to řešila....

18.01.2019

DoktořiDoktořiErich Segal

Po letech jsem se ráda ke knize vrátila, nevím, zda je to tím, že jsem sama lékař, ale přijde mi zkrátka dokonalá!! Určitě se k ní ráda někdy zas vrátím.

08.06.2015

Dívka v pavoučí sítiDívka v pavoučí sítiDavid Lagercrantz

Ano, není to Larsson, ale rozhodně se nemá autor za co stydět!!! Sakra dobrý!!! A jelikož mně docela mrzelo, že jsem trilogii dočetla a přitom vybízela k pokračování, tak jsem ráda, že si někdo na pokračování troufl a opět přivedl zpět mé oblíbené postavy. Doufám, že bude i další pokračování!

14.09.2015

GreyGreyE. L. James (pseudonym)

Stejný brak jako ty předchozí, erotický romány mi nevadí, ale tohle je fakt blábol o ničem.

05.04.2016

Město z popelaMěsto z popelaC. Clare (pseudonym)

Už se těším na další díl.

09.03.2014

Sophiina volbaSophiina volbaWilliam Styron

Asi jsem od knihy očekávala víc, než mi dokázala nabídnout. Ovlivněna všemi komentáři jsem čekala příběh, který mně strhne. Bohužel se tak nestalo. Samotný příběh Sofie je silný, ale vyprávění Stinga mi přišlo chvílemi dost nudné..Četla jsem podstatně lepší knihy. Hodnotím 3 z 5.

07.09.2015

ŽízeňŽízeňJo Nesbø

Jo Nesbo je prostě geniální. 2x jsem myslela, že jsem odhalila vraha a 2x mně vyvedl z omylu. Už se těším na další díl s H.Holem.

11.07.2017

Sestřičky v nesnázíchSestřičky v nesnázíchDonna Douglas

Zas ten konec.....evidentně příprava na další díl. ..

16.04.2018

Bez dcerky neodejduBez dcerky neodejduBetty Mahmoody

Po shlédnutí filmu, jsem vyhledala knihu, nezklamala, lepší než film.

01.03.2014

AmenofisAmenofisAndreas Schramek

Výborná kniha, vyprávění o známých historických postavách z trochu jiného pohledu, nechápu, že mi unikla, zítra běžím do knihovny pro další díl.

03.06.2014

Město ztracených dušíMěsto ztracených dušíC. Clare (pseudonym)

Díl od dílu lepší, už aby vyšel poslední díl.

30.07.2014

SynSynJo Nesbø

Nevíte, kdy má vyjít u nás?

08.04.2015

RanhojičRanhojičNoah Gordon

Ranhojič byl, je a bude jednou z mých nejoblíbenějších knih!!!!!

20.07.2015

NenasytnáNenasytnáSylvia Day

Už předchozí díly jsem četla jen při cestě mhd jako oddechovku, ale tento poslední díl byl extrémní blbost. Příběh dvou psychicky a emočně nevyzrálých jedinců.... i ty erotické pasáže byly o ničem...Tak snad už další pokračování nebude!!!!

29.07.2015odpad!

Alexandrijská knihovnaAlexandrijská knihovnaSteve Berry

Moc pěkně a poutavě napsané, určitě si přečtu i další díly.

08.01.2016

Sny císařovny SisiSny císařovny SisiAllison Pataki

Jelikož jsem nečetla žádnou jinou knihu s touto tématikou, tak se mi kniha moc líbila, čtivá, zajímavá...

05.09.2016

Gejša se smaragdovýma očimaGejša se smaragdovýma očimaJina Bacarr

50 odstínů z Japonska :-)

28.12.2016

Krev elfůKrev elfůAndrzej Sapkowski

Po 20 letech jsem si s chutí přečetla ságu o Zaklínači.

03.02.2017

Dítě, které v noci našlo slunceDítě, které v noci našlo slunceLuca Di Fulvio

Pěkný a napínavý příběh.

19.02.2017

SpánekSpánekHaruki Murakami

Kniha přečtena za 20 minut, utnutý konec mně rozzlobil, fakt o ničem a pokud mně měla kniha donutit zamyslet se na tom, jak trávím svůj čas, tak se nepovedlo. Trávím ho rozhodne efektivněji než hlavní hrdinka. Už druhá kniha autora a opět mně nepřesvědčila, abych chtěla číst jeho další díla.

12.03.2017

Doktorka z domu TrubačůDoktorka z domu TrubačůIlona Borská

Dech beroucí příběh, a podle skutečnosti.

16.03.2017

Dračí letDračí letAnne McCaffrey

Oblíbená kniha ze studentských let. Po 20 letech jsem si jí s chutí znovu přečetla.

21.05.2017

Plantážníkova ženaPlantážníkova ženaDinah Jefferies

Skvělé, nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout!!!

06.09.2017

Jantarové dědictvíJantarové dědictvíHeidi Rehn

Sice o něco slabší než předchozí díly, ale přesto se líbilo.

31.12.2017

Katova schovankaKatova schovankaS. Martin (pseudonym)

Kniha se nakonec pěkně rozjela a moc se mi líbila.

22.04.2019

A hory odpovědělyA hory odpovědělyKhaled Hosseini

Trochu jiná než dvě předešlé, přesto se mi líbila. Nejlepší knihou pro mně ale zůstává nadále Lovec draků.

21.11.2013

LevhartLevhartJo Nesbø

Právě jsem dočetla a opět mně autor nezklamal! A ještě mi autor pomůže v pilování angličtiny, neboť nevydržím čekat na další český díl!!! :-)

05.12.2013