jindrusa

Sokyně z VersaillesSokyně z VersaillesSally Christie

Tak nějak nevím, jak to slušně popsat. Možná se oba díly měly spíš jmenovat Sex ve Versailles. První díl jsem ještě dočetla, ale tohle se nedalo, tolik hloupých a omezených lidí v jedné knize, to bylo na mně už moc.

04.01.2020odpad!

Katova schovankaKatova schovankaS. Martin (pseudonym)

Kniha se nakonec pěkně rozjela a moc se mi líbila.

22.04.2019

Za jasné nociZa jasné nociElizabeth Haran

Pěkný příběh.

24.01.2019

AbájaAbájaMichel Rauch

Napsáno čtivě, nicméně nechápu hlavní "hrdinku". Je to pořád dokola, Evropanka se zamiluje slepě do Araba, nejdřív pohádka, pak horor, a buď musí skoro zabít jí nebo děti, aby to řešila....

18.01.2019

Rubínový pokojRubínový pokojP. Peters (pseudonym)

Kniha mně neskutečně nebavila, bohužel jsem ji odložila.

20.11.2018

Zmizení NefertitiZmizení NefertitiE. Peters (pseudonym)

Myslím, že nevadilo, že pár částí dopsal někdo jiný, osobitý styl E.Peters to neovlivnilo, jediné, co mi vadilo, byl český překlad, evidentně nezná předchozí knihy. Mistr převleků je zde přeložen jako Setos nikoliv Sutech, kdo nezná ekvivalenty jmen, může být zmaten.
Jinak kniha měla spád, vtip, zápletku, obvyklý zmatek a závěrečné rozuzlení.

31.10.2018

Divoká zeměDivoká zeměI. Lorentz (pseudonym)

Nebylo špatné, jen ten konec byl divný. ..

21.09.2018

Zakázané ovoceZakázané ovoceJojo Moyes

Z kraje jsem byla zmatená z kvanta postav, nakonec to byl ale pěkný příběh.

11.07.2018

Velké maličkostiVelké maličkostiJodi Picoult

Možná zbytečně rozvleklé. ...

22.04.2018

Sestřičky v nesnázíchSestřičky v nesnázíchDonna Douglas

Zas ten konec.....evidentně příprava na další díl. ..

16.04.2018

PočátekPočátekDan Brown

Super rozjezd, ke konci možná až moc zdlouhavé, konec předvídatelný. Zatím nejlepší ze série pro mně zůstává Inferno.

14.03.2018

Všechno, co mámeVšechno, co mámeKerry Lonsdale

Dobrá oddechovka ale nevím, jestli si budu knihu za měsíc pamatovat.

10.02.2018

Maorčina píseňMaorčina píseňS. Lark (pseudonym)

Ještě lepší než první díl.

07.02.2018

RelikvieRelikvieIny Klocke

Pohádka.

22.01.2018

V zemi bílého oblakuV zemi bílého oblakuS. Lark (pseudonym)

Pěkný a poutavý příběh. Určitě si půjčím další díly.

20.01.2018

Jantarové dědictvíJantarové dědictvíHeidi Rehn

Sice o něco slabší než předchozí díly, ale přesto se líbilo.

31.12.2017

Ta přede mnouTa přede mnouJ. Delaney (pseudonym)

Ke konci možná až překombinované, jinak lepší průměr,.

14.12.2017

MarkytánkaMarkytánkaI. Lorentz (pseudonym)

I přes drsné líčení bojů a znásilňování se mi pokračování líbilo.

23.11.2017

SestřičkySestřičkyDonna Douglas

Sice jsem četla už i lepší knihy ze života sester, ale přesto hodnotíme 4* jako odreagování při nemoci mi přišla kniha vhod :-)

04.11.2017

Letní bouřkaLetní bouřkaTamara McKinley

Napínavé od první stránky.

31.10.2017

Zakázaná knihaZakázaná knihaChristian Jacq

Dosti jednoduché čtení, ale když přijde nálada, tak proč ne.....

30.10.2017

Benátský proces - Návrat porodní bábyBenátský proces - Návrat porodní bábyRoberta Rich

O poznání slabší než předešlé díly.

25.10.2017

Ostrov ztracených snůOstrov ztracených snůTamara McKinley

Tentokrát jsem měla problém se do knihy začíst. Pořádně se rozjela až ve své polovině.

19.10.2017

Temný stínTemný stínSylvain Reynard

První díl mně bavil víc.

10.10.2017

Kočovná nevěstkaKočovná nevěstkaI. Lorentz (pseudonym)

Po přečtení pár kapitol jsem si říkala, odkud já ten příběh znám a pak jsem si vzpomněla, že jsem letos viděla kus nějakého filmu o nevěstce. Pátrala jsem a opravdu byla kniha zfilmována. Film byl docela kravina, ale kniha se mi líbila moc, napínavé, měl o to spád, na pozadí jsou skutečné historické události .Určitě si půjčím další díly. A opět se mi potvrdilo, že knižní předlohy jsou vždycky lepší než jejich filmové zpracování.

03.10.2017

Vzdálený přístavVzdálený přístavTamara McKinley

4* za ten šíleně se táhnoucí konec....autorka ve snaze odhalení natáhnout chvílemi bohužel až ke konci nudila...ale to je asi jedině výtka ke knize.

28.09.2017

Smrtící byznysSmrtící byznysHana Hindráková

Napínavý příběh, který donutí k zamyšlení. Falešné léky pro mne osobně bohužel nejsou novinkou, ale i tak mně děsí představa korupce a chamtivosti na nejvyšších místech a ještě hůř chamtivost lékařů, jako těch kteří složili přísahu, že budou životy zachraňovat. ..(což jako člověk z oboru nepochopím, nevím, co by mně k něčemu takovému dokázalo přinutit.)
a nejzranitelnější jsou bohužel rozvojové země, kde nefunguje skoro nic (korupce, bída, vážné choroby, nevzdělanost,...) Pro výrobce padělků ideální příležitost ...Tenhle boj bude bohužel ještě hodně na dlouho.
Myslím, že se autorka zhostila tématu se ctí a jsem ráda, že ho otevřela, protože o spousta lidí i v odborném světe, o něm nemá ani potuchy. Za mně tedy právem plných 5*

23.09.2017

Muž, který hledal svůj stínMuž, který hledal svůj stínDavid Lagercrantz

Jako není to Larsson, to je jasné, je to jiné, možná jednodušší. Celou dobu jsem byla napnutá, ale ten konec šel napsat líp. Vzhledem k tomu, že největší Lisbethina hrozba Kamila v knížce nefigurovala, tak očekávám pokračování a opět si ho ráda přečtu.

18.09.2017

Plantážníkova ženaPlantážníkova ženaDinah Jefferies

Skvělé, nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout!!!

06.09.2017

Se zatajeným dechemSe zatajeným dechemTamara McKinley

I přes pomalejší rozjezd kniha nabrala spád a hezky vygradovala.

30.08.2017