JiMi017 JiMi017 komentáře u knih

Policie Policie Jo Nesbø

Tak moje druhá kniha od Jo Nesbo po Července, opět skvělý příběh, nyní vyšetřování z prostředí policie. Zajimavé zápletky a propojenost osob, vyšetřovaných případů a jednotlivých osob. Vnímám, že je dobré znát i předchozí případy, aby vše do sebe pěkně zapadlo a plně čtenář všemu porozuměl. Doporučuji všem k přečtení, skvělé čtení.

06.11.2021 5 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Dobrodružná výprava za hrobkou faraona do Etiopie, navazuje na první díl Řeky bohů. Děj se odehrává v současnosti a jde po stopě, které zanechal Taito na svém pergamenu. Kniha mě vtáhla do děje, udržovala v napětí při hledání stop, výprava do Etiopie vás zavede do divoké přírody a příběh se pěkně vyvíjí. Současný příběh odkazuje na události prvního dílu a pěkně ho spojuje s odhalením Taitovy stely, Mamosovy hrobky a pokladů v hrobce. Postavy mají svůj příběh a pěkně zapadají do celého dějě. Kniha se mi velice líbila a myslím si, že je vhodně napsaná jako druhý díl Řeky bohů a celý příběh z prvního dílu jakoby zhmotní do reality, že se stal. Doporučuji a dávám také 5*.

23.10.2021 5 z 5

Knihu jsem měl dlouho doma a odkládal její četbu. Vzal jsem si ji letos na dovolenou do Egypta, ať se sjiži s prostředím, kde se děj odehráva. Začátek mě jen lehce přitahoval, děsily mě trvrdé tresty na lidech, nemilosrdnost Ťuhyků a popis Taitového údělu a jak k tomu přišel. Postupně jsem se však dostával do příběhu a jak se říká, kniha mě pak plně pohltila. Celý příběh Lostris, Tana, Memona a hlavně Taita, který vše prožívá a popisuje je skvěle popsaný, zajímavý a vede vás stále dál. Taito je tam jako všeuměl, ale myslím si, že většině to ani nevadí a sleduje vývoj celého příběhu. Kniha mě nakonec mile překvapila a hodnotím všemi 5 hvězdami. Doporučuji všem, kdo má rád historii, poznání, dobrudružství, příběh ketrý vás pohltí. Po této knize se rázem budete zajímat o další díly Řeky bohů a jiné příběhu od Wilbura Smitha, jako skvělého vyprávěče.

13.09.2021 5 z 5

Kobra Kobra Frederick Forsyth

Zákulisí obchodu s kokainem opět fantasticky zpracované Forsythem ve skvělý špionážní román. Kniha vás hned vtáhne do děje, přípravou akce proti obchodníkům s kokainem, pak samotná likvidace a následné akce. Závěr byl zajímavě pojatý, kdy po ukončení akce se Kobra rozhodne udělat vlastní tah a jeho parťák zasáhne???!!! Joooo, tyhle knihy miluji! Fakta, spojitosti, opět námořní lodě, špionáž, akce, speciální jednotky. Forsythe je pro mě Topka.

26.08.2021 5 z 5

Rasputinovo proroctví Rasputinovo proroctví Steve Berry

Kniha se mi líbila, zvlášť hledání potomku cara, spojeno s hledáním indicii. Poznání historie carského Ruska, vražda Romanovců a popis porevolučních let, vás pěkně vtáhne do příběhu, který se odehrává v současnosti. Pronásledování hlavních hrdinů najatými zabijáky a zkorumpovaným ruským policistou, dává příběhu kromě hledání historie i akční nádech. Oddechová kniha, zároveň čtivá. Doporučuji příznivcům historie a příběhům od Steva Berryho.

26.08.2021 5 z 5

Ve službách republiky Ve službách republiky Tomáš Bandžuch

Knihu mi doporučil kamarád, i když fantasy nečtu, tak to bylo pro mě zpestření. Ze začátku jsem se hledal v příběhu o čaroději Petru Hanklovi, čarovných rituálech, démonech, a jiných popsaných praktikách. Kniha je složena ze samostatných příběhů, které tvoří celek knihy. Hlavního hrdinu jsem si postupně oblíbil s jeho kolegy a začal knihu více prožívat. Kniha začíná cestou z Dálného východu domů do ČR, kde je popisovaný dost divoký a drsný příběh v Rusku a Mongolsku vysloužilého legionáře Petra Hankla. Pak příběh ze Slovenska s upírem a následně působení v Německu, Praze a polsko ruském pohraničí. Spojitost příběhů s realnými postavami dává knize autentičnost. Čarotvorným službám československa nakonec dávám 4*, i když ze začátku jsem chtěl dám méně.

29.04.2021 4 z 5

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

Krásný příběh z předmnichovské doby, vylíčený na základě skutečných událostí. Popisuje činnost českého zpravodajství, kontaktu s agentem A - 54, činnost německého abwehru, sílící vliv sudetských Němců v českém pohraničí a činnost českých financů na českých hranicích - Finanční stráže, SOS - Stráž obrany státu. Příběhy se prolínají a ukazuje se pohled jak z české, tak německé strany. Zajímavý je popis vzniku spiknutí proti Hitlerovi, vysokými důstojníky německé armády. Všemi těmito událostmi se vyvíjí milostný vztah českého finance a německé dívky, který vás silněji vtahuje do celého příběhu. Dobře se to čte, i když se popisují politické události. Kloubouk dolů, Jiří Šulc nezklamal, druhá kniha, kterou jsem přečetl po Dva proti říši a znovu doporučuji k přečtení všem a poznání příčin Mnichovské dohody, situace a nálady v Sudetech. Kus české historie, o které by jsme měli vědět a možná i následné pochopení, proč český národ po 2.světové válce nechal odsunout Němce z českého území. 100%

20.03.2021 5 z 5

Vnitřní svět vítězů Vnitřní svět vítězů Marian Jelínek

Kniha dá všem něco, každý si uvědomí, že i vrcholoví sportovci mají své mouchy. Všechny techniky popsané v knize se dají uplatnit i v osobním, či profesním životě. Každopádně mě kniha ovlivnila a posunula. Jak se říká, stejná myšlenka podaná někým jiným, Vám najednou ukáže něco, co jsme tam předtím nespatřovali. Některé pasáže jsem četl dvakrát pro lepší pochopení, na druhou stranu příklady se sportovci nás pěkně uvedou do problematiky a ukážou řešení situace. Určitě si další knihy od Mariana Jelínka přečtu. Doporučuji každému.

07.03.2021 4 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Steve Berry

Příběh knihy se vrací na začátek kariery Cottone Maloneho, kdy jako nováček je vyslaný na relativně jednoduchý úkol, který se stále ztěžuje, zamotává a dostane ho společně s Coleen do hledačku jak vysloužilých agentů FBI, kubánského mafiána a ministerstva spravedlnosti. Ukořistěné dokumenty a zlatá mince je žádané zboží pro všechny. Dokumenty, které osvětlují smrt Martina Luthera KInga, jsou kompromitující pro bývalé agenty, ale i zásadní pro poznání historie. Zajimavý pohled na smrt M. L. Kinga. Kniha mě pozvolna vtahovala, něco mi tam na začátku chybělo, pak se příběh rozběhl a informace z dokumentů a vzpomínky reverenda daly příběhu zajimavost. Knihu určitě doporučuji, patří do serie Cotton Malone.

26.02.2021 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Hodnocení přesahuje pět hvězd, dávám 120%, prostě skvělě zpracovaný příběh českých parašutistů, kteří se obětovali a položili život za svobodu nás všech ČECHŮ A MORAVANŮ, při likvidaci německého protektora!!! Tento příběh by si měli přečíst všichni, ať si uvědomí, jakou cenu za svobodu zaplatili naši občané. I když jsem příběh znal, tak kniha srozumitelně popisuje přípravu v Anglii, vyšetřování Němců v Protektorátě a jednotlivé osudy vysazených parašutistů na území Čech, jejich spojky, úkryty a příprava na atentát. Silný příběh!

12.02.2021 5 z 5

Hloubkové opojení Hloubkové opojení Zdenek Král

Pohodová kniha, ideální na dovolenou v Chorvatsku. Vyprávění Dana, potapěče, který provozuje v Chorvatsku svou potapěčskou základu. Příběhy z Chorvatstka s různými klienty potapěči, s kolegou Ferem, okolními obyvateli kolem jeho domu a z přílehlého Městečka, kde Dan chodí k paní Zdeně do kavárny. Zajímavé jsou i příběhy chorvatů s návazností na temnou historii Bosenské války, která postihla jednotlivé lidi. Potapěči si tam najdou realné příběhy, co se staly, nebo které se stávají a pohled Dana na jednotlivé skupiny potapěčů, které třídí do různých skupin, podle jejich chování. Vložené příběhy z historie v komunistickém Československu, jak se Dan dostal k potápění, jejich první výlet do Jugoslavie a příběhy jeho kamarádů z potapěčského klubu, osvětlují historii potápění v ČR. Kniha se čte pozvolně, postupně si oblíbíte Dana a jeho dům u moře. Kníhu doporučuji k přečtení všem, ideálně lidem co se sami potápějí, nebo mají vztah k potápění, moři a Chorvatsku. Pěkné čtení bez zbytečného přemýslění, na pohodu.

07.02.2021 4 z 5

Ikona Ikona Frederick Forsyth

Opět skvělý špionážní román, děsily mě pasáže, jak KGB plukovníkem Grišinem vyslýchala své lidi, co vynášeli dokumenty a informace pro CIA, jak je zradil americký agent a popis pracovních gulagů s útrpením vězňů. Jinak zajímavý děj od začátku, kdy ve dvou dějových liniích sledujeme příběh Jasona Monka a současné dění v Moskvě, které vyvolá ztáta Černého manifestu,rozruchna anglické ambasádě, vyšetřování jak ze strany Komarova, tak i britské tajné služby ohledně ukradeného manifestu. Druhá část už jde do přímé akce, kdy bývalý agent Monk rozehraje v Moskvě hru na likvidaci Komarova a jeho strany. Vstup sira Nigela do dění a jeho lišácké kousky, pěkně udržují v napětí až do poslední chvíle, kdy Monk likviduje Grišina a nastoluje se nová vláda. Epilog dovysvětluje události k celkovému pochopení. Hodně zajímavé, náhled na nastolení jiného režimu v Rusku, propojení různých vazeb v Rusku i vliv na běžné lidi. Každý si najde pasáže k zamýšlení a zavníma návaznost na skutečnou realitu. Jednoznačně knihu doporučuji.

03.02.2021 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Moje první kniha od Jo Nesbo, dostal jsem ji kdysi jako dárek. Věděl jsem že Nesbo píše drsné detektivky. Červenku jsem začal číst se zájmem a netušil jsem co mě čeká. Válečná tematika je mi blízká, tak mě děj rychle vtáhl, příběhem z fronty u Lenigradu. Zároveň děj v současnosti se začal pěkně vyvíjet a kniha mě pohltila. Skvělý příběh, kdy se prolíná současnost s dějěm z 2.světové války. Více příběhů se postupně prolíná a nepustí vás od dějě. Konec knihy vrcholí odhalením celé pravdy a zároveň Vás nutí znát pokračování dalšího vývoje života, vztahu Harryho Hola a odhalení Prince. Takže Nesbo vás připravuje na další knihu. Neřekl by jsem, že příběh je brutální, jak někteří píšou o jeho detektivkách, tohle vychází z historických události a situace, která byla v Norsku. Hodně pěkná kniha a doporučuji k četbě.

30.01.2021 5 z 5

Kolumbova záhada Kolumbova záhada Steve Berry

Skvělá kniha, která navazuje na historické fakta a spojuje se zajímavou fikcí. Oceňuji popsaný děj v Praze v Židovském městě, byl jsem tam a prostředí je reálné. Zajímavý příběh s návazností na židovskou historii, životopis a podání objevení Nového světa Kolumbem. Historie Jamajky, život uprchlých otroků maronů a působení Židů na Jamajce přináší zajímavé pojetí historie s příběhem knihy. Vývoj postavy novináře Thomase Sagana na začátku a na konciho se svou dcerou Alle ukazuje co život někdy přinese, zároveň postavy Zachariáše a Beneho jsou k zamyšlení. Kniha mě zaujala, trošku mi vadily kouskované příběhy jednotlivých postav v jedné kapitole. Konec knihy je otevřený k zamyšlení, ale děj uzavřený. Určitě stojí za přečtení a Steve Berry se opět osvědčil se svým příběhem.

23.01.2021 5 z 5

Ďáblova alternativa Ďáblova alternativa Frederick Forsyth

Knihu jsem celkem rychle přečetl, vtáhla mě velice rychle, i když se tam prolíná více příběhů, které se pak spojí, tak vás kniha drží v napětí a čekáte na každé vyvrcholení jednotlivých příběhů. Špionáž a rozhodování mocných je tady vidět z více stran, jak se jednotlivé složky a státy podřizují jiným a jak vrcholí mocenský boj. Závěr opět zajímavý a čtenář si uvědomí, kdo skutečně tahal za nitky. Moc pěkné, příběh ze starší doby studené války, ale zajímavý. Knihu doporučuji a dávám opět 5 hvězd. Super.

14.01.2021 5 z 5

Liška Liška Frederick Forsyth

Tak opět Frederick Forsyth nezklamal, Pán špionů našel novou tématiku pro 21.století a napasoval pěkně na události, které se odehrávají v této době. Velké uznání. Zajímavé čtení, napínavé a postupný vývoj akcí. Ten závěr je zajímavý a poslední odstavec k zamýšlení. Doporučuji k přečtení, zvlášť těm co mají rádi tuto tématiku. Kladně hodnotím.

07.01.2021 5 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

Moje první kniha od Rollinse s příběhem Sigmy. Hledal jsem něco co má historický základ, což se povedlo a od začátku mě zaujala. Stará loď v ledovci a astroláb, k tomu skvělý historický příběh. Kniha mě vtáhla, zajímavé pojetí, více akčních scén než jsem čekal. Každopádně zajímavé a napínavé čtení až do konce, takže hodnotím pozitivně 5*.

03.01.2021 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Zaujal mě příběh lečitele, tak jsem si knihu koupil, film jsem neviděl. Zajímavé čtení, jak se Jan dostal k léčení, jak prožil své trauma v I. světové válce a jak ho komunistický režim odstranil. Nacisté ho využili, konunistům však vadil, i když pomáhal jejich lidem. Četl jsem se zaujetím až do konce, čekal jsem na výsledek procesu. Za mě skvělá kniha, drží vás stále v napětí, jak to dopadne, doporučuji.

03.01.2021 5 z 5