Řeka bohů: Román ze starého Egypta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pravěký Egypt byl zemí faraonů. Královstvím vybudovaným na zlatě a legenda zničená chamtivostí po bohatství a po moci. Ústy neobyčejně nadaného otroka Taity je čtenář vtažen do velice živého a barvitého příběhu, který se rozvíjí s napětím a prudkostí již od první stránky, a tak se mu dostává možnosti vžít se do tajemna pradávných dob. Dotisk z r. 1999...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435458/big_reka-bohu-Jna-435458.jpeg 4.61952
Série:

Řeka bohů / Rieka bohov 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie

Vydáno: , Alpress
Originální název:

River God, 1993


více info...
Nahrávám...

Komentáře (287)

Kniha Řeka bohů: Román ze starého Egypta

theale
15. června

Příjemně plynoucí, byť kýčovitý příběh se četl dobře, nicméně ten rozsah byl hodně přehnaný. Škoda, že knihu autor nerozdělil na dva díly..

PájaHája
13. června

Knihu jsem četla poprvé asi před dvaceti lety. A už tenkrát mě moc bavila. Spoustu věcí jsem zapomněla a proto jsem byla opět spokojená. Můžu jen doporučit.


Fallenyard
09. června

Knihu jsem nezvládla dočíst, proto nechávám bez hodnocení. Možná se k ní někdy vrátím, ale v dohledné době to nevidím.
Najdete tu všechno - kulisy mystického Egypta, přátelství, zradu, lásku a charakterově ploché klišoidní postavy. Nedostatky hlavní hrdinky bych dokázala omluvit tím, že málokterý spisovatel dokáže napsat ženskou hrdinku jinak, než podle nějakého univerzálního mustru - v tomto případě manipulativní hysterku zralou na průplesk. Omluvila bych i to, že její counterpart a láska jejího života je další klišé, tentokrát ctnostný válečník, ale přes všeuměla a všudybyla, Mary Sue v rouše kleštěncově, jsem se přenést nedokázala. Nejenže poskytoval svému pánu služby všeho druhu od koitu až po výpočty ročního průtoku Nilu a odhadované množství úrody na další rok, ale zvířata se k němu scházela a slétala jako k Disney princezně a prakticky z ničeho vytvářel tak složité a dokonalé věci, že by se MacGyver mohl jít zahrabat. Všeho moc a přitom strašná nuda. Nechala jsem se oklamat vysokým hodnocením.

animovanej medv
20. května

Dlouhé ale příjemné vyprávění. Ačkoli na mě to bylo občas moc drsné, ale chápu, že to patří do způsobu života té doby...

soupik2012
10. května

Tak jsem si po opravdu několika dlouhých desetiletích, dala opáčko této knihy, tentokrát v podobě audioknihy. Pamatuji si, že jsem na poprvé nebyla příliš nadšená, také proto tak dlouhá pauza, ale dopadlo to úplně stejně jako u Egypťana Sinuheta. Ten mě také v mládí příliš nebavil a dokonce jsem ho odložila jako nedočteného. A teď v pokročilejším věku ho stejně jako právě doposlechnutou knihu Řeku bohů, řadím vůbec k tomu nejlepšímu, co mi kdy prošlo rukama. Zkrátka nejsou žádné špatné knihy, jenom je musíme číst ve správném okamžiku. Sledujeme romantický, dobrodružný příběh ze starověkého Egypta, který nám vypráví jeden tehdejší otrok. Knihu vlastně sepsal on a vykreslil se jako všeznalec a nejchytřejší člověk té doby. Asi ani z poloviny to nebude všechno pravda, ale jako pohádku sepsal svůj životopis velice poutavě a já tak v podstatě nemám nic, co bych této knize mohla vytknout. Audioknize, kterou načetl velice dobře pan Libor Terš, nemám také co vytknout. Mohu ji pouze všem vřele doporučit k poslechu.

veverkaVv
18. dubna

Díky letošní čtenářské výzvě jsem se znovu po letech dostala k této knize a vůbec nelituji. Někdy je problém číst knihy opakovaně, ale u této musím říct, že v různém čase a věku čtenáře se i jinak vnímá děj. Určitě jsem si více užila barvité líčení krajiny, zvyků i lidských osudů. Už jsem na noční stolek umístila i druhý díl. Doporučuji i při váze knihy.

ber-tram
14. dubna

S pietou vůči loni zesnulému romanopisci a jsa nesvůj z objemné bichle jsem Řekou bohů poprvé vstoupil do jeho tvorby. Asi ne naposled!
Krátké kapitoly usnadňují průchod dějem, který se (ústy málem geniálního kleštěnce) po palácovém intrikaření a obcování přelévá v outdoorový poříční exodus.
Jazyk je plasticky popisný, ne-li doslovný, čímž vynikne chlípnost i krvavost egyptského starověku. Hladký až lesklý papír svižně šustí pod prsty, a byť jako čtení do vlaku to znamená cestovat s cihlou, jezdím navěky věren přísaze: elektronickou čtečku nikdy!
Jak mě v 90. letech odrazovaly knižní barvotiskové obálky s palcovými blýskavými nápisy, zjišťuji, že leckdy klamaly kabátem. Možná už ne tak hluboko v čase, ale kamkoliv jinam se s průvodcem Wilburem S. někdy ještě vydám! 11/22

smardice
17. března

Velmi čtivý příběh z dob faraonů starověkého Egypta, trošičku připomínající Egypťana Sinuheta. Nádherný příběh nekonečné lásky, bojů a putování, částečně se zakládající na skutečných postavách.

1 ...