Jill Jill komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Špatná kniha. Špatně napsaná s naprosto primitivním dějem, o sexuálních scénách ani nemluvě ( mimochodem, co je na této knize kontroverzního?). Jen mi prosím vysvětlete: Opravdu existují lidi, kteří tu knihu považují za romantickou?!

03.02.2013 1 z 5

Tajemný hrad Svojanov Tajemný hrad Svojanov Bohuslav Březovský

Jako malá jsem to milovala!:D Skvělý dětský horor:) tak atmosférický. Vždycky jsem si s bráchou postavili bunkr a četli tohle. Vážně jsme se občas báli, obzvlášť těch kostlivců vysupujících ze tmy na první straně:D Možná proto, že ty úžasné ilustrace měly jako pozadí skutečné černobílé fotografie:D Dodneška si pamatuju jezdce na ohnivé svini nebo toho holiče Kubíčka a taky tu co skočila z věže a spáchala sebevraždu! Jinak je to ale pořád kniha pro mládež;)

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

S politováním musím říct, že číst Annu byl pro mě boj a kdybych ji dočíst nemusela, nejspíš bych se na to v polovině i vykašlala. Tahle kniha je špatně napsaná. A pokud není špatně napsaná, pak je špatně přeložená. Tříhvězdičkové hodnocení jí dávám díky závěrečným kapitolám, které měly docela grády a četly se o mnoho příjemněji než zbytek knihy. Už od samého začátku jsem se musela prokousávat kostrbatými větami, které mě neskutečně rozptylovaly. Hlavní postava si nebyla schopná získat moje sympatie, především proto, že z toho, jak autorka Case prezentovala vycházel jako arogantní nevěrohodně popsaná postava, které se chvílemi snažila až moc násilně podstrčit nějaké ty vlastnosti správného pubertálního kluka, což ale nefungovalo. Právě naopak, nedalo se přehlédnout, že tuto postavu napsala žena. Celá kniha je nedotažená. Postavy nemají hloubku, jejich jednání je především v první polovině knihy nereálné a nevěrohodné. Jednají nelogicky a nelogičnosti všech možných a nemožných druhů a velikostí se proplétají celou knihou. Nevěřím autorce skoro nic z toho, co se mi tady snažila vsugerovat. A to si většinou nechám vsugerovat prakticky cokoliv, jen abych si mohla vychutnat skvělý paranormální příběh. Ale tohle? Tohle byla marná snaha její i moje. Postavy a děj prostě nefungují. Jediné co pohání knihu kupředu je Anna. Scény, které s ní nesouvisí pro mě byly nudným utrpením a ztrátou času. S každou Anninou intervencí se ale vrátila i motivace číst dál, čistě jen proto, abych věděla, co je tahle jediná skutečně zajímavá postava zač. Co se autorce doopravdy povedlo byla vize Anniny minulosti. Jedna z mála pasáží knihy, které nepostrádají schopnost strhnout své čtenáře. Škoda, že celá kniha nemohla být taková. Vztah Anny a Case, ten potom nedává smysl vůbec. Nevím, jak si to autorka představuje, ale k podobnému vztahu se musí člověk propracovat postupně a tady nic takového není ačkoli se to autorka snažila naznačit. Oba do toho prostě spadli a já jim to bohužel nemám proč věřit. Anna krví oděná je zklamání. Nevystrašila mě, nerozesmála mě, nedojala mě. Ačkoli pro všechno z toho měla předpoklady, zkrátka se jí to nepodařilo.

16.02.2013 2 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Hunger games jsou vskutku neobvyklou trilogií. Tahle nenápadná knížka, která mně nezaujala jak oblákou tak ani názvem na mně po přečtení udělala velký dojem. Paní autorka si troufla na velké sousto. Nutno říct, že se jí to vyplatilo. Kniha je skvělá. Víc než to, je to to nejlepší ze současné tvorby pro mládež, co se mi za dost dlouhou dobu dostalo do rukou. Jsem nadšená a doufám, že mé nadšení s dalšími díly nevyprchá...:)

29.11.2011 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jsem ráda, že je zde více vydání této knihy, takže si mohu vybrat, protože upřímně nikdy nepochopím, proč v novějších vydáních změnili obálku na naprosto úděsnou:D Proto jsem ráda, že vlastním tohle první vydání:) Jinak celé mé dětství stojí a padá na téhle knize, co mě držela nad vodou;)

Vrána Vrána James O’Barr

Jeden člověk promítnul všechnu svou bolest do mistrovského díla, které pomohlo vyrovnat se s vlastní bolestí hromadě dalších lidí. Díky Jamesi :)

21.01.2013 5 z 5

Tři legendy o krucifixu Tři legendy o krucifixu Julius Zeyer

Opravdu úžasné dílo. Podle mě jedno z nejlepšího, co Zeyer kdy napsal.

20.04.2012 5 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem četla. Úžasný vypravěčský talent Victora Huga a nádherný příběh o tom, že krása může být i prokletím...

Pro mně navždy ten nejlepší ze všech. 100%

30.11.-0001 5 z 5

Dar vlka Dar vlka Anne Rice (p)

Na Anne Rice docela zklamání. Ne že bych čekala něco akčního a strhujícího, spíš pomalejší knihu s filosofickým nádechem, nicméně tohle se vleče opravdu vražedně pomalu. Stále tytéž popisy, které se v jednom kuse opakují, nedivím se, že to spousta čtenářu vzdá dřív, než dojde do poloviny. Je pravda, že pak už je to trochu záživnější. I tak je to ale jedna z horších knih Anne Rice.

19.04.2013 3 z 5

Stepní vlk Stepní vlk Hermann Hesse

Literární dokonalost. Dala bych si to znova :)

22.03.2013 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Jak se tyhle knihy hodnotí? :D

24.02.2013

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Jsem mile překvapená. Po prvním díle jsem byla především zvědavá jestli bude kvalita stoupat, protože jsem v Deliriu spatřovala nějaké nedostatky. Pandemonium mě ale přesvědčilo, že Lauren Oliver je dobrá. Byla jsem nadšená z prostředí, postav, příběhu, má to grády a má to všechno, co chci od pořádné young adult dystopie! :) Navíc, střídaní Teď a Tehdy se tu vážně povedlo.

24.02.2013 4 z 5

Legenda o Sigurdovi a Gudrún / The Legend of Sigurd and Gudrún Legenda o Sigurdovi a Gudrún / The Legend of Sigurd and Gudrún J. R. R. Tolkien

Poslední vydaná kniha J.R.R.Tolkiena a úplně náhodou v době, kdy kina válcuje Hobit. Jedná se o zpracované básně na námět ze severské mytologie. Pro čtenáře, kteří mají s Eddou a severskou mytologií obecně nějaké zkušenosti je to skoro povinnost. Skvěle zpracované vydání proložené spoustou poloodborných textů.

06.01.2013 4 z 5

Běsné město Běsné město Dana Rusková

Skvělá kniha, která pro mě byla velkým překvapením. Povídkový román se skvěle zpracovaným prostředím a postavami. Taková městská fantasy s příměsí detektivky, která nenudí ani na vteřinu. Vřele doporučuju!

17.12.2012 5 z 5

Skvele graficky vyřešená kniha, jejíž dějový potenciál ale zůstal hodně nevyužijtý :(

19.11.2012 3 z 5

Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Tim Burton

Nádherná záležitost pohřbená pod naprosto zpackaným překladem, za který bych dotyčné osobě mile utrhla obě ruce:)) Burton je zde však ve svém živlu a skvělým básničkám na kráse přidávají i rozkošné ilustrace Burtona samotného :) V knihovně fanouška morbidních pohádek nesmí tenhle klenot ( v originále) chybět :)

13.11.2012 5 z 5

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Jedno z nejlepší děl na světě a to mu už nikdy nikdo neodpáře, i přesto, že se Dostojevskému poté co ji dopsal kniha vůbec nelíbila:))

13.11.2012 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Je hrozně smutné, když má autor hodně co říct, ale je špatným vyravěčem bez literárního talentu a stylu. To je případ Paula Coelha. Bohužel i přes myšlenku, která je jistě nádherná, ale špatně podaná, je to jedna z nejhůře napsaných knih, které jsem četla. Nerozvité přímočaré věty, omezená slovní zásoba, neschopnost vyjářit napoprvé co chce autor skutečně říct. Veronika se rozhodla zemřít by mohla být tak skvělá kniha...

13.11.2012 3 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Ta kniha je prostě nádherná. Nemůžu si pomoct. Kniha džunglí s mrtvolkama :)

21.10.2012 5 z 5