Tajemný hrad Svojanov

Tajemný hrad Svojanov

Tajemný hrad Svojanov je dějištěm humorné knížky o dobrodružstvích dětské party, jak je vypráví syn hajného František Povídálek.
Povídálkova fantazie stačí zalidnit celý hrad i okolí strašidly, které nemá ani místní pan řídící ve své knize pověstí hradu svojanovského.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25647/tajemny-hrad-svojanov-n18-25647.jpg 4.459
Dobrodružné, Literatura česká, Pohádky
Vydáno:, Československý spisovatel

LenkaK666

O této knížce jsem, jelikož bydlíme nedaleko Svojanova, slýchala od dětství, ale nikdy jsem ji nečetla. Teď mě k tomu poňoukla čtenářská výzva a musím říci, že rozhodně nelituji. Kniha se krásně čte, vše je vylíčeno moc pěkným jazykem (občas mi připomínal Poláčkovu knihu Bylo nás pět). Děj má spád (i když konec mě překvapil -???-) a moc se mi líbilo vylíčení prostředí, které je mi tak blízké - je pěkný pocit číst v knize názvy okolních vesnic a míst, které člověk dobře zná. Na hrad Svojanov občas chodíme a nyní, po přečtení této knížky, dostane má příští návštěva zase jiný rozměr :-)

sgjoli
21.08.2016

Skvělé prázdninové počtení je tato kniha! Je sice zdánlivě hlavně pro děti, ale myslím si, že ji dokáže ocenit i dospělý. Dějově to není nijak komplikované, ale ta tajuplná a kouzelná atmosféra, kterou tu Březovský vytvořil, je prostě úžasná a dokonalá. Zároveň je kniha skvěle dobrodružná a zábavná a odpočinková a mne hrozně baví.

reader.007
12.04.2016

Teprve když si člověk přečte knihy o strašidlech které jsou horší, dokáže náležitě ocenit právě "Svojanov", který je nejen nesmírně nápaditý, ale i perfektně nadávkovaný. Strašidla jsou tu vylíčena ne jako trapné karikatury, ale jako něco, čeho se (jste-li dítě s fantazií) dokážete bát. Sama mám knihu v obou vydáních a nedokážu se zbavit ani jednoho z nich, protože i když jsou ilustrace H. Zmatlíkové nesmírně roztomilé, ty od M. Vášy jsou zase plné přesně té správné, někdy až mrazivé atmosféry, jakou má celé vyprávění.

Damato
15.10.2015

Tuhle knihu jsem četla v dětství a letos se k ní znovu vrátila, díky letním výletům s vnučkou, po českých hradech a zámcích. Nádherná, dětsky napínavá - jen poslední dobou nemůžu pochopit, proč knihy, které se v dětství líbili mému otci, poté mně a i úspěšně provázeli dětstvím moje děti nenajdou místo v dušičkách dnešních malých čtenářů. Copak se dá na počítači nějak nasimulovat zážitek ze čtení ???

Gold351
01.09.2015

Oblíbená dětská kniha, díky které jsem nutila rodiče navštívit hrad Svojanov, obhlížela hlásku a snažila se zahlédnout aspoň jedno strašidlo. Potěšilo mě, když jsem viděla knížku v novém vydání u dětí mých známých.

Galadwen
17.02.2015

Až na jeden detail skvělá dětská knížka, jako malou mě hodně ovlivnila a inspirovala k vlastním pokusům o psaní. Tehdy i teď, když jsem četla s dcerami, mě trochu mrzel konec, kdy se zápletka se strašidly a vysvobozením pana Hamrlíka vlastně nijak nevyřeší. Je spíš pro otrlejší děti, mladší dcera, která je strašpytel, nám po tomhle v noci lezla do postele víc než obvykle :-)

CarpathiaCastle
17.11.2014

Pěkně zdravím!Jsem již trošku v letech.......ale právě tuhle knihu jsem jako kluk miloval a obrázky z ní obkresloval do mého "strašidelného sešitu".Právě vydání z roku 1969 s luxusními obrázky.Jsem ročník 1966 a do pracek se mi to dostalo asi v mých 11 letech.......přečteno asi 100x.........nemám odvahu si to přečíst po cca 35 letech,nechci si brát iluze:-).......Ani nevím,kde je této tajemné knize mého dětství konec:-)
Pro děcka tehdy super,nevím jak teď v tom přecomputerovaném světě.......

bukiet
16.03.2013

Tuto knihu jsem v dětství miloval. A moc se mi líbily ilustrace spojené s fotografiemi.

Jill

Jako malá jsem to milovala!:D Skvělý dětský horor:) tak atmosférický. Vždycky jsem si s bráchou postavili bunkr a četli tohle. Vážně jsme se občas báli, obzvlášť těch kostlivců vysupujících ze tmy na první straně:D Možná proto, že ty úžasné ilustrace měly jako pozadí skutečné černobílé fotografie:D Dodneška si pamatuju jezdce na ohnivé svini nebo toho holiče Kubíčka a taky tu co skočila z věže a spáchala sebevraždu! Jinak je to ale pořád kniha pro mládež;)