Tři legendy o krucifixu

Koupit

Klasik české literatury a jeho legendy, psané na základě lidových pověstí, odehrávající se na třech místech: v Praze, v Toledu a na Slovensku.

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27013/tri-legendy-o-krucifixu-27013.jpg 3.9194
Literatura česká
Vydáno, Argo

Kniha Tři legendy o krucifixu

Ronnie68

Zajímavá a docela útlá kniha o víře ve třech verzích ... jo nebylo to špatné ...

martineden

Magické dílo, Zeyerova kniha je skvělá.

adellza

Velice zajímavý obsah legend, avšak chvílemi se mi zdálo, že je děj a jazyk surový, neotesaný, prudký. Možná je to rukopis autora (toto bylo první dílo, co jsem od něj četla), ale mne to místy zaráželo. Jinak knihu doporučuji.

Yabac
31.12.2019

Obsahově zajímavé, ale zejména jazykově vytříbené. Typicky Zeyerovský styl poetiky:
"co jich tu jezdilo těch druhých, těch zrádných, prokletých, pocházejících z české krve, kterou byli zapřeli a zaprodali za jidášský groš!"
"společná jejich matka byla nevýslovná bída"

MayaBu
03.08.2019

Velmi zvláštní soubor, jazykově i obsahově. Autorův styl, odpovídající době vzniku díla, možná nebyl nejjednoduší na čtení, ale má svou poetiku, takže v tom u mě problém nebyl. Mám ovšem dojem, že z každé legendy jsem si odnesla jen část zamýšleného poselství...to je případ hlavně Legendy pražské, naopak druhou legendu (tedy tu toledskou) považuji za nejzdařilejší.

novecento
30.04.2019

Zeyerovo vyznání víry v Boha pomocí tří krátkých povídek-legend o krucifixu pravděpodobně dnešní mladé čtenáře nenadchne. Pozorný čtenář si alespoň v závěru uvědomí pomíjivost našich životů, které jsou stále naplněny krutostí, ponížením, ale i vírou v Boží milosrdenství.
Doporučuji čtenářům Zeyerovu obecně nejlépe hodnocenou knihu: Dům U tonoucí hvězdy. Předpokládám, že Radúze a Mahulenu si většina z nás vychutná raději ve zdařilém filmovém ztvárnění Jana Třísky a Magdy Vašáryové, které je celé dostupné na YouTube.

hANS6
12.06.2018

Kniha se dle mého názoru velmi dobře čte. Místy mi však přišel popis příliš zdlouhavý. Na druhou stranu by kniha asi neměla svůj specifický ráz, kterým mne zaujala. Autor dokázal opravdu autenticky navodit atmosféru prostředí, ve kterém se děj odehrává.

ClaireVarek
24.03.2018

Čistá kniha o prosté víře.