JezinkaJ JezinkaJ komentáře u knih

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Uff to bylo. Za useknutý konec jsem ráda. Mně to takhle stačilo.
Všichni si můžeme domyslet to, co chceme. A já klidně mohu doufat, že rok 1983 byl přesně takový, jak ho Felix o 40 let dříve viděl.
Silný příběh s výpovědí, dobře se to četlo a pod kůži zarývalo.

29.01.2017 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Taky jsem to zkusila, už před pár lety a nedočetla. Fakt to nešlo.
Všechno si vymyslet prostě nejde, aspoň kus něčeho musí člověk zažít, aby o tom mohl psát. Jinak je vedle, jak ta jedle.

28.01.2017

Vlk Vlk Mo Hayder

Zajímavě vystavěný příběh. Jack Caffery je tu spíš takovým závěrečným průvodcem a jinak se zabývá "svými věcmi". Znovu se objevuje příběh bratra, tentokrát s drsným koncem. Líbilo se mi to. Série kolísá a tady, podle mého názoru, "vykolísala" zase až nahoru. Dobré i když tradičně drsné. Těším se na další kousek.

17.08.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nebylo to špatný. Ráchel mi byla sympatická. Holt když jde člověk dolů, trvá to než narazí na pevný bod a ještě stihne cestou napáchat všelijaké pitominy.
Nenudila jsem se a hlavního lotra jsem taky neuhodla. Což mě baví.

28.05.2016

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

"Ježkovo voči", chudáci děti, říkala jsem si celou dobu, kdy jsem knihu četla.
Jak někdo může takhle žít a tím myslím OBA rodiče. Dětí mi bylo moc líto.
Příběh je to krásný, i když tak drsný.

18.03.2016 5 z 5

Dáma, která měla ráda čisté záchodky Dáma, která měla ráda čisté záchodky James Patrick Donleavy

Hodně dobře jsem se bavila. Za mě - bezva vystavěný příběh, vtipný a dost originální. Je mi jedno, jestli věrohodný a nebo ne.
Nemám moc ráda "veselé knihy". Tohle je výjimka. Určitě stojí za pozornost a za přečtení. A doufat, že jednou "něco úžasného přijde", to můžeme vždycky, ne?

07.01.2016 4 z 5

Láska dobré ženy Láska dobré ženy Alice Munro

Skvělé čtení. Mám Alici Munro ráda už hodně let. Baví mě její lehce tragické povídky, které někdy (většinou?) nekončí happyendem.
Tak nějak se mi zdá, že hlavní postavy jsou vždycky ženy a přitom to není žádné "holčičí čtení".
Konečně dostal Nobelovu cenu za literaturu někdo, jehož knížky fakt čtu. :-)

07.01.2016 5 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Pevně doufám, že těch dílů bude ještě hodně. Baví mě všechny a moc se mi nelíbí, čekat vždycky tak dlouho na další kousek.
Sebastian mě od začátku bezva rozčiluje. Stále čekám, kdy se napraví a zatím nic moc.

A všimla jsem si, že pod seriálem Broen (škoda, že ho nelze taky přečíst) je uvedený Hans Rosenfeldt. Asi to nebude náhoda....

07.01.2016 5 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Souhlas s Cetriolem. Neuvěřitelný příběh.

19.10.2015 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Knihu jsem začala číst "jen na doporučení" a jsem z celé trilogie úplně ohromená. Čtu všechny tři díly v kuse za sebou a ještě mě to ani trochu nepřestalo bavit.
Začátek 20. století a první světová válka se přede mnou otevřely a já zírám a čtu a čtu. Určitě jedna z mých životních knih.

19.10.2015 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Trošku moc manipulace, možná míň uvěřitelné a víc prvoplánové, ale stejně jsem knihu četla a stejně se těším na další díly a doufám, že budou!

19.08.2015 5 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Pro mě jsou Mlýny osudu nejlepší z celé série, která se mi ale také líbila. Na Mlýnech oceňuju nápad s další, související, dějovou linkou, přesunutou do Sovětského svazu. S nadsázkou lze říci, že je to: "na literaturu povýšená detektivka".

23.01.2015 5 z 5

Strach Strach Franck Thilliez

Trošku složitější dějová linka. Ale jakmile si čtenář zvykne, na postavy, už je po problému. Zpočátku se mi líbil i španělský a argentinský přesah a problém nelegálních adopcí.
S radostí jsem si četla tak do tří čtvrtin, pak najednou toho všeho bylo moc. Škoda. Jinak by to byl naprosto dokonalý detektivní thriller.

01.03.2023 3 z 5

Pohřbení Pohřbení Graham Masterton

Grahame, Grahame, přestaň prosím cpát do svých knih milostné příběhy. Nedá se to číst.
Příběh je napínavý, někdy trošku víc popisný a méně reálný, ale to autorovi promíjím líp, než ty sladkobolné odbočky a fatální lásky komisařky. Irsko je se svou dramatickou historii dobrou reálií. Za sebe jsem fakt ráda, že dohody fungují a jsou respektovány.
Katie, měla bys víc venčit Barneyho. :) Zaslouží si to. :)

03.03.2019 4 z 5

Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Bezva příběh, skoro víc román než detektivka. Byla jsem dost ráda, že hlavní padouch zůstal hlavním padouchem a nevyklubal se z něj skrytý gentleman.

23.03.2018 4 z 5

Skotské pohádky / Scottish Tales Skotské pohádky / Scottish Tales neznámý - neuveden

Pohádky jsem si vybrala jen kvůli výzvě a byla to z "nouze ctnost", která se povedla.
Originální a s drobným poučením na závěr. Přesně takové by měly pohádky být. Bavila jsem se.

30.12.2017 4 z 5

Horká půda Horká půda Thomas Enger

Nejlepsi na tom vsem bylo, ze jsem si mohla precist tenhle a ten dalsi dil hned za sebou. Je to kazdopadne skvela serie. Pro me tak dobre napsane, ze je mi nekterych postav s tragickym koncem lito.

11.11.2017 4 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Ach jo. Minule jsem se nechtěla dívat na filmy a teď zase nechci DNA. :-)
Zajímavý nápad, složitější dějové linky. Spoustu se dozvíme a ještě se u toho dozvidani dost bavíme. Alespoň já ano. Bezva detektivka. Francku, jen tak dál.

08.08.2017 5 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Kdo by nechtěl "malé černé"?
Tenhle terminus technicus ze světa ženské módy je takový pojem, že tematicky utáhne celou knihu. Četla jsem si a bavila se. Autorčin vtipný nápad, provazovat osudy lidí přes šaty, pokládám za dost originální.
Přesně typ knihy na pohodovou letní dovolenou, pro ženy a dívky. :-)

04.08.2017 4 z 5

Malý kamarád Malý kamarád Donna Tartt

Prvních cca 50 stran byl boj ani nevím s čím, ale čtení mi moc nešlo. Jen vidina, že třeba bude líp, mě přenesla dál. A najednou se to stalo, příběh se celý otevřel a já si ho užívala. Neříkám, že je to čtení radostné, to není a nebyl ani Stehlík, ale je to naprosto uvěřitelný rodinný příběh, což to mě bavilo nejvíc, jsem ten příběhář.
Harriety mi bylo moc líto, na její matku jsem se zlobila, neschopné ženy nemám moc v oblibě, tetičky byly roztomilé. Vtipný pro mě byl závěr, čtu a čtu, už jsem tak blízko rozuzlení, skoro na dosah, a pak střih a konec. Přesně tak, jak to má být. Co máme mít pořád všechno naservírované až pod nos. Hezky si čtenáři přemýšlej. :-) Tak já přemýšlím a těším se další autorčinu knihu.

13.07.2017 4 z 5