Jessica007 Jessica007 komentáře u knih

Poklady pod sněhem Poklady pod sněhem Patricia St. John

Krásný a dojemný příběh. O odpuštění, víře.. Pro všechny věkové kategorie.

21.01.2023 5 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

To je tak krásná kniha. Moc hezky se četla. Obálku má také krásnou. I název. Malá mimozemšťanka... Přečtěte si.

20.01.2023 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Moje druhá knížka od autorky (první jsem od ní četla knihu Než jsem tě poznala) a určitě ne poslední. Takže - líbila se mi. Vzbudila u mě různé emoce, které se střídaly. První polovina byla taková pomalejší, v druhé polovině knížka měla větší spád. Konec se mi moc líbil, i slzička ukápla.

11.01.2023

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Knížku jsem četla, když jsem byla mladá, takže před hodně lety. Moc se mi líbila a patřila pro mě tehdy k takovým TOP sci-fi knížkám.

04.01.2023

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moje druhá kniha od autorky. Čteno v předvánočním a vánočním čase, dočteno na Štědrý den. Hned po Domku v Irsku. Takové podobné schéma. Romantická, oddychová knížka. Láska, plnění si snů. Hygge a zde Kodaň. Čtení příjemné, knížka ve mně nechala dobrý pocit. Obálka nádherná.

24.12.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Moje první knížka od autorky. Taková oddechová. A určitě romantická. Krásné Irsko, hezký domek. Vaření a láska.

19.12.2022 5 z 5

Další knížka mého oblíbeného autora. Milé, příjemné, laskavé čtení - tentokrát je centrem dění tančírna.

19.12.2022 5 z 5

Muž v mlze Muž v mlze Agatha Christie

Sbírka detektivních povídek od A. Christie. Každý detektiv nebo dvojice, které autorka stvořila, zde řeší detektivní případy. Knížka se mi líbila, A. Christie je moje oblíbená autorka, ke které mě před hodně lety přivedla babička. A nejen za to jsem moc ráda.

10.12.2022 5 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Knížku jsem si koupila už před docela dlouhou dobou. A až nyní jsem ji vyndala z knihovny, abych si ji přečetla. Není to nějaký thriller.. :) Ani není z války. Ani.. Prostě v zimě - a nyní se sněhem, tajícím.. Prostě v současnosti mám ještě více ráda takovéto knížky. Ledacos jsem se dozvěděla, zážitky jsou autentické, nechybí humor, ani kritika tamních poměrů tedy. U knížky jsem si odpočinula a přišla na jiné myšlenky. Líbila se mi.

03.12.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moje druhá kniha od autorky. První byla Heřmánkové údolí, která se mi líbila moc, stala se z ní moje srdcovka. Od této knihy jsem čekala hodně a zklamaná jsem tedy nebyla. První část - příběh Edity mě bavil o něco méně, ale jak se stala hlavní postavou Irma, nemohla jsem se odtrhnout. V knize je moc hezky vykresleno, jak se někteří lidé jeví jiným a jsou dost opační. Celkově výborná kniha.

19.11.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Dočítala jsem dnes v noci - i včetně epilogu. Závažné téma domácího násilí. Přečtěte si...

15.11.2022 5 z 5

Jak Anděla viděla anděla Jak Anděla viděla anděla Marie Poledňáková

Četla jsem kvůli čtenářské výzvě. Předchozí dva díly už jsem četla dávno a ty se mi líbily hodně a samozřejmě i filmy. Tuto knížku jsem zvolila právě proto, že je to 3. díl. Kdybych knížku nečetla kvůli výzvě, asi bych ji ale nedočetla.

02.11.2022 3 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Krásná kniha. Poetická, místy drsná... Odehrává se na podzim a četla jsem ji na podzim, bylo to příjemné. Obohacující. Doporučuji.

01.11.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Šestá kniha od autorky, kterou jsem četla, četla jsem tedy všechny. Letos druhá od ní. A bavila mě hodně. Je čtivá, napínavá. Krátké kapitoly, děj rychle ubíhá. Svoje podezření jsem měnila.

24.10.2022 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Krásný příběh z prostředí plného knih. Sympatičtí hrdinové, příroda ve Skotsku, láska, romantika, plnění snů. Bylo to takové pohlazení, příjemné čtení.

17.10.2022 5 z 5

Jak kočička chtěla být pejskem Jak kočička chtěla být pejskem neznámý - neuveden

Koupila jsem jako dárek. Moc pěkná knížka pro nejmenší děti. Pěkné leporelo s ouškem, krásné obrázky a veršovaný příběh, který je pěkný a poučný.

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Můj oblíbený autor od mládí. K této knize jsem se ale dostala až v poslední době. Líbila se mi také. I když třeba některé autorovy knihy, které jsem četla kdysi, se mi líbily o něco více. I tak se mi líbila tato hodně. Kromě knihy Přetížení, do které se mi tolik nechce, neb by mohla být dost aktuální, jsem od autora četla všechny knížky, které u nás vyšly. Některé jako mladá, některé v poslední době.

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Výborné. Neotřelý nápad. Kniha je čtivá, napínavá. Byla jsem zvědavá, jak to vše dopadne. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Moc pěkná, laskavá knížka. Příjemný a milý cestopis od pana Wericha.

27.09.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Kromě nejnovější knihy autorky, kterou si chci také přečíst, jsem od ní četla všechny knihy. Od začátku do konce. Její konec je čtivý, napínavý, kniha mě bavila, čím se blížil konec knihy, tak jsem musela číst a číst, jak to tedy bylo, je a bude. A pak byl tedy konec. Ten úplný bych brala jakýsi jasnější, ale to už je tato autorka.

12.09.2022 5 z 5