Jenny055 Jenny055 komentáře u knih

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Videla som film, počúvala audioknihu a čítala knihu viac krát. Poznám vraha a aj tak ma kniha nenudí. Milujem záverečné odhaľovanie vraha pri záverečnom "divadielku" Hercula Poirota pri všetkých detektívkach Agathy Christie. Samozrejme to platí aj pre slečnu Marplovú (aby sa neurazila).

30.03.2019 5 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Ku knihe som sa vrátila po mnohých rokoch a neľutovala som. Je písaná trochu inak ako súčasné knihy, ktorým nestačí už len dobrý príbeh, ale musí tam byť aj veľa krvi, erotiky, vulgarizmov,... Po mojich obľúbených detektívnych thrilleroch to bola príjemná zmena na vyčistenie hlavy.

02.02.2019 4 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Mám rada túto sériu (čítala som zatiaľ len 4 knihy), ale už ich beriem ako istotu dobrého čítania. Tento diel som si po prečítaní pozrela aj na HBO, ale s knihou to malo málo spoločného. Keby som videla iba film, možno by sa mi aj páčil, ale keďže som najprv čítala knihu, nemohla som sa zmieriť s tými zmenami.

08.02.2024 5 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Chvíľu mi trvalo, kým som sa započúvala do audioknihy, niekedy som si musela opakovane pustiť kapitolu, aby som sa nestratila , ale potom ma kniha už bavila až do konca. Je to rozprávanie o rodine s ich tajomstvami a klamstvami, s vraždami, ktoré sa stali, lebo ľudia sú všelijakí. Autora som si hneď zaradila medzi obľúbených a určite si prečítam alebo vypočujem jeho ďalšiu knihu s inšpektorom Barbarottim.

22.06.2023 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Výborná kniha, napínavá až do konca. Trochu som sa strácala v množstve mien (alebo mŕtvol? ) a sem tam som sa musela vrátiť o pár stránok späť. Chcela som sa ale dozvedieť, akú úlohu tam hrá Sam Porter a tak som čítala, čítala..a čítala. Bolo to dobré.

03.07.2021 5 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Nie, nie je to kniha, ktorú by som prečítala jedným dychom, ako je hodnotená v komentároch nižšie. Nepáčila sa mi. Drobnosti, ako napríklad keď David prišiel za Nicole, že sa ide dať sterilizovať, ma vytáčali. Prečo jej to oznamuje? Čo tým chce dosiahnuť? Veď nech ide. Chabé vysvetlenie na záver a jeho sladký návrat do hry sa mi zdal až príliš rýchly a jednoduchý. A žili šťastne až kým nepomreli.

01.03.2021 2 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Celkom zaujímavý námet, kniha ma bavila, hoci som sa musela niekedy vracať, aby som sa zorientovala kto, kde, kedy a čo. V polovici som už ale bola vtiahnutá do príbehu a želala som si, aby všetky tie odporné "zrúdy" boli potrestané.

21.08.2020 4 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Počúvala som audioknihu. Nečítal Marian Geišberg, ale bola som prekvapená, že to Martin Mňahončák celkom dobre zvládol. Keďže sa dej odohráva priamo v "našom meste", je mi to čítanie blízke, dej sa odohráva na známych uliciach a prípady sú tak reálne a uveriteľné. Našťastie moje deti už prekonali vek 28 rokov, takže dúfam, že toto mám za sebou, ale pri počúvaní mi bolo až zle, čo všetko môžu decká navyvádzať z "mladíckej nerozvážnosti".

29.03.2020 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Počúvala som audioknihu, nemám čo vytknúť, počúvala sa dobre, príbeh zaujímavý. Nie som fanúšikom tetovania, hodí sa mi len k Pepkovi námorníkovi, ale po prečítaní (vypočutí) tejto knihy by som sa už ani tetovať nedala, pre istotu, aby nejaký psychopat neprejavil záujem. Myslím, že na istý čas sa vrátim ku klasickej detektívke ala slečna Marplová, Hercule Poirot, Maigret, atď. , lebo stále ma viac zaujíma spôsob odhaľovania vraha a riešenie záhad, ako krvavé a nechutné spôsoby vrážd (čím odpornejšia vražda, tým lepší predaj knihy). Myslím, že už som trochu imúnna voči tým nechutnostiam, čo nie je dobré, tak si musím dať pauzu.

21.03.2020 4 z 5

Moja posledná kniha z čitateľskej výzvy. Trpela som pri čítaní ako kôň. Doporučené knihy ázijských autorov sa mi zdali hrubé a bála som sa, že ich nedokážem dočítať, ak sa nechytím. Ale táto kniha ma zničila. Toľko zbytočného textu v knihe som ešte nezažila. Tie rady sa dali napísať na 3 strany. Ale mám splnenú výzvu a viem správne uložiť ponožky, aby si v zásuvke oddýchli.

02.12.2019 1 z 5

Schindlerov zoznam Schindlerov zoznam Thomas Michael Keneally

Knihu som čítala len kvôli čitateľskej výzve. Snažím sa vyhýbať knihám s vojnovou tématikou a utrpenie Židov v koncentračných táboroch bolo naozaj strašné. Napriek tomu, že to nebolo "príjemné" čítanie, kniha ma zaujala a dokonca ma nakopla k vyhľadávaniu informácií na internete, ako to vlastne celé začalo, ako je možné, že k takému niečomu mohlo dôjsť.

22.11.2019 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Výborná kniha. Páčila sa mi asi najviac zo všetkých autorových kníh, ktoré som čítala, aj napriek tomu, že vraždy podľa knihy sa vyskytujú už príliš často. Možno raz sa stane vražda popísaná v knihe o knihe, kde sa píše o knihe, v ktorej sa stala ....

20.10.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Veľké sklamanie. Počúvala som audioknihu a napriek tomu, že som čítala viac kníh od dvojice Lars Kepler, a preniesla som sa cez brutalitu vrážd a úchylky vrahov, dokonca ma príbeh zaujal, v tejto knihe som bola tou brutalitou tak znechutená, že som sa zamýšlala sama nad sebou, prečo to vlastne počúvam. Bála som sa, že mi vkročí niekto do izby a bude počuť podrobné popisy vrážd a dramatickú ukážku natáčania pornofilmu a zapochybuje o mojej normálnosti. Jednoruký Jurek s psychopatickým pomocníkom dokážu nájsť, odzbrojiť a pozabíjať každého, ale policajti - špecialisti vycvičení pre takéto situácie, tí sa nechajú zabiť babou so sekerou. A naozaj vrchol bol (ako píše Petruse21, citujem " Celá nemocnice je plná policajtů a ti si nevšimnou, že do pokoje Valerie jde 2m chlap převlečený za ženskou? Neuvěřitelné..." Dve hviezdičky dávam len za to, že Jurek je mŕtvy. Hoci si nie som celkom istá. Preveril si to vlasne Joona Linna?

19.08.2019 2 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Knihu som prečítala celú napriek tomu, že som ju chcela odložiť viac krát. V časti, kde vrah vyzve nášho génia k tomu, aby sa priznal ku všetkým vraždám a potom spáchal samovraždu a náš hrdina o tom aj uvažuje, len aby zachránil svojich blízkych, som si povedala dosť. Ale chcela som spoznať vraha, tak som knihu dočítala. Ale koniec bol veľmi slabý. Chýbalo mi záverečné vysvetlenie prečo? a ako? Minulosť vraha a motív bol načrtnutý len v nejakých úvahách hlavného hrdinu a to mi nestačilo.

17.07.2019 2 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Dobré čítanie, zápletka trochu pritiahnutá za vlasy , skoro som prestala jesť ryžu, ale inak sa mi páčilo, ako autor popisuje Čínu, ľudí a ich spôsob života.

15.03.2019 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Vďaka čitateľskej výzve som si vybrala túto knihu, hoci nie je prvá od Dána. Všetky jeho knihy sú výborne písané a keďže sa odohrávajú v "našom meste" a aj keď je podobnosť mien, názvov ulíc, parkov atď. čiste náhodná, cítim sa vtiahnutá do deja cez spomínané udalosti, ako keby som tú dobu znova prežívala. Oplatí sa prečítať.

25.02.2019 5 z 5

Kdo jsi Kdo jsi Mary Higgins Clark

Kedysi dávno som prečítala od Mary Higgins Clark všetky knihy, ktoré som zohnala v knižnici. Teraz som sa znovu vrátila k jej knihám (už si z nich nič nepamätám), a znovu to bolo dobré čítanie.

08.02.2024 5 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Absolutne sklamanie. To, že otužovanie je správne vec, viem a sama by som sa chcela do toho pustiť. Naivne som si myslela, že v knihe nájdem spôsob, ako začať a nejakú "metódu" ako na to. Ale to, že začať s 30 sekundovou sprchou každý deň a postupne zvyšovať , som si mohla prečítať aj na internete. Myslela som, že v knihe ľadového muža bude toho viac o samotnom otužovaní. Počúvala som audio a dokola sa opakujúce otváranie duše a mysle nechcelo skončiť. Cvičím jógu a tieto veci nepovažujem za úplné nezmysly, ale táto kniha obsahuje strašne veľa balastu. Keby som nepočúvala, určite by som nedočítala do konca.

01.11.2022 1 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

(SPOILER) Počúvala som ako audioknihu a dosť dlho som sa s knihou trápila. Napriek dobrým hodnoteniam som bola sklamaná. Jednu hviezdičku beriem za podrobný popis sexuálnych scén, pri ktorých som mala pocit, akoby som sa o tom rozprávala s Pavlom Soukupom. Druhú hviezdičku beriem za neschopnosť Fabiana Riska vystreliť na vraha, ktorý práve zabíja jeho tehotnú kolegyňu. To už asi aj Monk by reagoval lepšie. Na Ďalšiu knihu sa tak skoro nechystám, počkám, kým si Fabian vyrieši rodinné problémy.

06.06.2022 3 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Neviem, či by som knihu čítala, keby som neplnila čitateľskú výzvu. Bola to skvelá oddychovka, nenáročné, príjemné počúvanie, audiokniha výborne načítaná.

25.12.2021 4 z 5