Kdo jsi

Emily Grahamová, nadějná mladá právnička, nevychází z problémů - absolvovala bolestný rozvod a k tomu ji trápí neodbytný neznámý pronásledovatel. Aby změnila prostředí, rozhodne se opustit město Albany a přijmout místo ve velké firmě na Manhattanu. Hledání kořenů ji zavede do letoviska Spring Lake. Okouzlená prostředím zde koupí viktoriánský dům, který její rodina vlastnila kdysi. Byl prodán po dávném záhadném zmizení Emilyiny příbuzné Madeline Shapleyové. Nyní chce Emily starobylý dům renovovat. Všichni jsou však šokováni, když je při hloubení jámy na bazén objevena kostra mladé ženy. Jedná se o pozůstatky Marty Lawrencové, která ze Spring Lake beze stopy zmizela před čtyřmi lety. A vedle kostry leží článek z prstu jiné mrtvoly i s prstenem rodu Shapleyů... Emily nezbývá než pátrat po souvislostech mezi minulostí a dneškem, zvláště když krátce po sobě dojde k dvěma dalším vraždám a i ona sama je ohrožována ďábelsky rafinovaným zabijákem. Podaří se jí odhalit vraha sto let neodhaleného? Pozná včas, kdo z příjemných obyvatel klidného přímořského městečka je cynický novodobý vrah? Mohl se původní pachatel po celém století vrátit v převtělení, aby dílo zkázy dokonal?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6492/kdo-jsi-6492.jpg 4.295

12.05.2021

Velmi se mi líbila :3

laura
04.05.2021

Jedna z mých top. Skvělá, čtivá, napínavá, se zajímavým příběhem a intrikami, které vás donutí tápat, pochybovat a hlavně číst. Kdo unáší ženy, kdo vraždí, kdo pozoruje? Tajemné, opředené pavučinou času a nabité nečekanými zvraty.

Nebezpečí číhá vždycky tam, kde ho nečekáte...

Medvědářka
03.04.2021

Tohle by návrat po letech k autorce, které já říkám Deaver v sukních.
Četlo se to samo a celý příběh byl velmi dobře promyšlen. Jen mi tam neseděla myšlenka převtělení, ale to je i tím, že já na tohle nevěřím a tak prvky fantasy byl hlavně můj problém.

katynais
06.09.2020

Detektivky nepatri k mym oblibenym kniham, ale tahle mě bavila.

pegasek
30.08.2019

Kniha se mi líbila moc. Od prvního momentu mě dostala a napinala,do poslední chvíle jsem netušila jak to skončí, skvělá detektivka

Majdule
08.01.2018

Jsou knihy, u kterých člověk přemýšlí, zastaví ho v běhu třeba jen poznámkou, okrajem. A nemusí to být zrovna Umberto Eco, "stačí" i detektivka. Jsou knihy, které vzbudí silnou emoci a nemusí to být rovnou Anna Karenina. A pak jsou knihy, které jenom tak běží, zaplní čas, leckdy příjemně, ale nic víc. Kdo jsi patří přesně k tomuto typu knih. Příjemná detektivka podle autorčina zavedeného scénáře, tentokrát podle mě ne zas tak dobře zpracovaného. Fasáda pachatele začala praskat až příliš brzy. Kdo to je, bylo zřejmé dávno před koncem. Kouřové stopy nepomohly.
Příjemné, ale ne skvělé. Za mě umí Clarková i líp.
70 %

magdalena13
13.11.2017

Dobrá kniha, autorka má sice i lepší, ale tahle rozhodně neurazí. Jen mě malinko zklamalo, kdo je vrah.

konicekbily
04.06.2017

Běžné schéma autorčino přineslo očekávaná děj s thrillerovským závěrem. Nenadchne, ani neurazí, standardní Marry Higgins.