Kdo jsi

Kdo jsi https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6492/kdo-jsi-6492.jpg 4 111 22

Emily Grahamová, nadějná mladá právnička, nevychází z problémů - absolvovala bolestný rozvod a k tomu ji trápí neodbytný neznámý pronásledovatel. Aby změnila prostředí, rozhodne se opustit město Albany a přijmout místo ve velké firmě na Manhattanu. Hledání kořenů ji zavede do letoviska Spring Lake. Okouzlená prostředím zde koupí viktoriánský dům, který její rodina vlastnila kdysi. Byl prodán po dávném záhadném zmizení Emilyiny příbuzné Madeline Shapleyové. Nyní chce Emily starobylý dům renovovat. Všichni jsou však šokováni, když je při hloubení jámy na bazén objevena kostra mladé ženy. Jedná se o pozůstatky Marty Lawrencové, která ze Spring Lake beze stopy zmizela před čtyřmi lety. A vedle kostry leží článek z prstu jiné mrtvoly i s prstenem rodu Shapleyů... Emily nezbývá než pátrat po souvislostech mezi minulostí a dneškem, zvláště když krátce po sobě dojde k dvěma dalším vraždám a i ona sama je ohrožována ďábelsky rafinovaným zabijákem. Podaří se jí odhalit vraha sto let neodhaleného? Pozná včas, kdo z příjemných obyvatel klidného přímořského městečka je cynický novodobý vrah? Mohl se původní pachatel po celém století vrátit v převtělení, aby dílo zkázy dokonal?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Alpress

On the Street Where You Live , 2001

Jenny055
Jenny055
08.02.2024 5 z 5

Kedysi dávno som prečítala od Mary Higgins Clark všetky knihy, ktoré som zohnala v knižnici. Teraz som sa znovu vrátila k jej knihám (už si z nich nič nepamätám), a znovu to bolo dobré čítanie.

klarence
klarence
04.09.2023 3 z 5

Opět velmi čtivé, jen jsem se na chvíli ztratila v osobách. ale jinak skvělá oddechovka

princeznaaura
princeznaaura
01.02.2023 4 z 5

Autorka umi vtahnout ctenare do deje, v knize se stale neco noveho deje, rozklicovavat se to zacne az od druhe tretiny. Negativne hodnotim - je tam az moc postav a mrtvol na takove malomesto.

Ráčkajda
Ráčkajda
10.10.2022 5 z 5

Krása.... čtivé, záživné, nutí stále číst...super.

čef
čef
26.09.2022 5 z 5

Napínavý román s mnoha postavami, podezřelými osobami a mrtvolkami. Příběh se dost motá kolem převtělování, ale docela vkusně. Uvěřitelnost děje neřeším, spíše mne zajímá tah na branku a tu autorka jistě má. Takže jsem spokojen a vrhám se na další dílka od této autorky.

DvěTéčka
DvěTéčka
12.05.2021 5 z 5

Velmi se mi líbila :3

laura
laura
04.05.2021 5 z 5

Jedna z mých top. Skvělá, čtivá, napínavá, se zajímavým příběhem a intrikami, které vás donutí tápat, pochybovat a hlavně číst. Kdo unáší ženy, kdo vraždí, kdo pozoruje? Tajemné, opředené pavučinou času a nabité nečekanými zvraty.

Nebezpečí číhá vždycky tam, kde ho nečekáte...

Medvědářka
Medvědářka
03.04.2021 4 z 5

Tohle by návrat po letech k autorce, které já říkám Deaver v sukních.
Četlo se to samo a celý příběh byl velmi dobře promyšlen. Jen mi tam neseděla myšlenka převtělení, ale to je i tím, že já na tohle nevěřím a tak prvky fantasy byl hlavně můj problém.

katynais
katynais
06.09.2020 3 z 5

Detektivky nepatri k mym oblibenym kniham, ale tahle mě bavila.

pegasek
pegasek
30.08.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila moc. Od prvního momentu mě dostala a napinala,do poslední chvíle jsem netušila jak to skončí, skvělá detektivka

Majdule
Majdule
08.01.2018 3 z 5

Jsou knihy, u kterých člověk přemýšlí, zastaví ho v běhu třeba jen poznámkou, okrajem. A nemusí to být zrovna Umberto Eco, "stačí" i detektivka. Jsou knihy, které vzbudí silnou emoci a nemusí to být rovnou Anna Karenina. A pak jsou knihy, které jenom tak běží, zaplní čas, leckdy příjemně, ale nic víc. Kdo jsi patří přesně k tomuto typu knih. Příjemná detektivka podle autorčina zavedeného scénáře, tentokrát podle mě ne zas tak dobře zpracovaného. Fasáda pachatele začala praskat až příliš brzy. Kdo to je, bylo zřejmé dávno před koncem. Kouřové stopy nepomohly.
Příjemné, ale ne skvělé. Za mě umí Clarková i líp.
70 %

magdalena13
magdalena13
13.11.2017 4 z 5

Dobrá kniha, autorka má sice i lepší, ale tahle rozhodně neurazí. Jen mě malinko zklamalo, kdo je vrah.

konicekbily
konicekbily
04.06.2017 3 z 5

Běžné schéma autorčino přineslo očekávaná děj s thrillerovským závěrem. Nenadchne, ani neurazí, standardní Marry Higgins.

Eliskass
Eliskass
02.06.2017 4 z 5

Zajímavá zápletka, poutavý děj. Jen jsem se nějak ztrácela v postavách.

EvikU.
EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Tahle kniha byla malinko horší.

k.chilli
k.chilli
02.10.2015 3 z 5

Myslím si,že už napsala i lepší knížky....nebylo to špatné,ale občas jsem se trochu ztrácela....moc postav,až to někdy bylo zdlouhavé a trochu nudilo...ale zápletka super a jako vždy napětí až do konce....

maličkán
maličkán
11.06.2015 4 z 5

Miluji knihy M.H.Clark, ale této nemohu dát 5 hvězdiček. Bylo tam na mě hrozně moc postav, ve kterých jsem se úplně ztrácela, i když napětí nechybělo. Je pravda, že jsem neměla ani potuchy, kdo je vrah až do konce.

lenkavildomcova
lenkavildomcova
30.09.2014 4 z 5

Četlo se to dobře, ale pravda je, že na jednom místě bylo nějak moc magorů :-). Vraha jsem taky neodhalila.

monte
monte
30.05.2014 4 z 5

Mnoho podezřelých cvoků, ale detektiv ze mě nebude. Vraha jsem totiž neodhalila.

Janoska
Janoska
26.09.2013 3 z 5

Mno nevím, mě teda knížka moc nenadchla, celkem jsem se ztrácela, moc jmen:-(