Jenny055 Jenny055 komentáře u knih

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Na základe čitateľskej výzvy som siahla po tejto našej detektívke, myslela som si, že to nebude nič pre mňa, ale čo človek neurobí kvôli čitateľskej výzve. Počúvala som audioknihu. Martin Zahálka knihu nahovoril tak vynikajúco, že bolo príjemné už len počúvať jeho prednes. Postavy a ich život bol popísaný tak reálne, že som tomu verila a vybavilo sa mi veľa spomienok z tej doby, na ktorú som už takmer zabudla.

29.07.2019 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Počúvala som ako audioknihu, čítal Jan Teplý ml. Interpretácia výborná. Zaujímavé pomalé vyšetrovanie, sympatický komisár a bolo to také " príjemne francúzske". Alebo také bretaňské? A to sa mi páčilo.

31.10.2023 5 z 5

Uzol Uzol Dominik Dán

Čítala som už veľa Dánoviek z Nášho mesta a bavili ma. Tak som skúsila ísť na prvú, z roku 1988. Výborne napísaná, ako vždy, ale môj obľúbený detektív "Riško" Krauz sa mi akosi sprotivil. (asi je to mojím vekom). Mladý chlapec, s mladou manželkou a malým dieťaťom a na tej kriminálke samé nočné a stále taký vyťažený ... a veľa toho ani nenavyšetroval, pokiaľ nepodvádzal manželku, tak chlastal. Nechcem moralizovať, ale tento diel mi Krauz celkom znehodnotil svojou hrou na morálneho človeka. Tej detektívnej práce tam bolo veľmi málo.

29.10.2022 3 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Počúvala som audioknihu a nie je to nič pre mňa. S brilantným príbehom od A. Christie sa to nedá porovnať, ale to ani od autorky nežiadam, ale tak niečo dopletené, zbytočne naťahované a nelogické som nečakala. U A. Christie mám najradšej Poirotovo divadielko na konci, jeho vysvetlenie a dokazovanie. V tejto knihe Poirot robí "divadielko" od samého začiatku až do konca, autorka sa sama zapletala do vlastných prekombinovaných zápletiek. Dopočúvala som len vďaka dobrej interpretácii a viere, že sa to možno zlepší. Nezlepšilo.

20.10.2022 2 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Počúvala som audioknihu a páčila sa mi. Som skoro tak stará ako tá detektívka, tak som si zaspomínala na tie staré časy socializmu a súdruhov a naozaj som sa bavila.

20.06.2022 4 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Počúvala som audioknihu a bola celkom fajn. Prednes skvelý a príbeh tiež. Myslím, že sa pozriem aj na ďalšie Cobenove knihy.

01.09.2021 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Počúvala som audioknihu a bolo to veľmi príjemné počúvanie. Jan Šťastný číta výborne a jeho hlas sa "dokonale" hodí k tejto detektívke. Hlavní vyšetrovatelia sú sympatickí a už sa teším na ďalší diel.

16.04.2021 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Moja druhá kniha od Tima Weavera a výborná. Počúvala som audioknihu a za skvelý prednes Igora Bareša dávam 5 hviezdičiek. Niekedy je dej trochu pritiahnutý za vlasy, ale keby nebol, možno by to bola nuda. David Raker je sympaťák a má veľmi príjemný hlas (Igora Bareša :) )

27.02.2021 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Počúvala som audioknihu, dobre načítaná, ale asi to nie je kniha pre mňa. Správanie a neustále chlastanie hlavnej hrdinky ma rožčuľovalo. Asi som bola menej tolerantná voči jej chorobe alebo tomu, čo prežila. Bola som rada, keď som knihu dopočúvala. Pripúšťam ale, že fanúšikom psychothrillerov sa môže kniha páčiť.

21.02.2021 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Moja prvá kniha od Tima Weavera. Čítala sa ľahko, hlavný hrdina bol sympatický a záver ma naozaj prekvapil, takže dám šancu aj ďalšiemu dielu.

22.01.2021 5 z 5

Smrť na Níle Smrť na Níle Agatha Christie

Dobré čítanie ako vždy. Môžem sa o dva roky k tejto knihe vrátiť a vôbec ma nebude nudiť aj keď si budem pamätať vraha. Postupné odhaľovanie zločinu a samozrejme záverečné divadielko Hercula Poirota bude pre mňa vždy zábava.

19.11.2020 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Moja prvá kniha od Helen Fields a je dobrá. Určite si prečítam aj ďalšiu.

05.11.2020 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Opäť jedna dobre napísaná detektívka, opäť neskutočne veľa brutality a krutosti, čím sú severské detektívky povestné. Pristihla som sa, ako držím palce Kimmie, aby jej vyšla pomsta a všetkých svojich zabijáckych narušených priateľov pozabíjala. Bolo mi jej ľúto, napriek tomu, že nebola o nič lepšia ako oni.

25.07.2020 4 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Najlepšie dovolenkové čítanie pri mori pod slnečníkom. Aj keď už zvyčajne poznám vraha (čítala som od A. Christie skoro všetko), vždy sa mi vybavia nové detaily, na ktoré som zabudla. Popri thrilleroch a detektívkach súčasných a nielen severských autorov, ktoré "bohužiaľ " tiež čítam, je Agatha balzam na dušu.

21.06.2020 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Počúvala som audioknihu, veľmi dobre načítal Pavel Soukup a vďaka nemu som ju dopočúvala do konca. Hlavný vyšetrovateľ by mi mal byť sympatický, ale robil jednu kravinu za druhou, čo ma stále rozčuľovalo. Dánska vyšetrovateľka, inak veľmi dobrá policajtka, je sexuálne napadnutá svojím nadriadeným, ale nič neurobí. Asi by som sa bila ako o život, keby som to nechcela. Fabian Risk má syna, ktorý má podobné psychické problémy ako vrah, a tiež sa mu pomoci nedostáva. Možno raz bude Risk naháňať jeho. A spolužiak, ktorého si nikto nepamätá? Nás bolo v triede 34. A pamätám si všetkých, aj keby som si nespomenula na meno. A ak by bol nejaký spolužiak "utiahnutý v kúte" , tak by sme si asi pamätali, že v kúte bol "taký utiahnutý spolužiak Fero". Nešlo o poslucháreň, v ktorej je 200 študentov, išlo o základnú školu.

26.05.2020 3 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Vynikajúca. Jedna z najlepších, napriek tomu, že je bez Hercula Poirota a slečny Marplovej.

26.01.2020 5 z 5

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

Tak ako vždy výborné. Už som ju kedysi čítala, ale našťastie som zabudla, kto je vrah. Asi už prichádzam do veku, keď môžem aj detektívku čítať viac krát.

05.09.2019 5 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

U Agathy Christie už asi netreba ani hodnotiť. Všetky jej detektívne príbehy sú skvelé. Prekvapilo ma akurát to, že som sa s touto detektívkou ešte nestretla, lebo sa pravidelne (po drastických vraždách v severských detektívkach) vraciam k A. Christie, aby som sa trochu otriasla a ukľudnila. Myslela som si, že som už čítala ( alebo videla v TV) takmer všetky jej detektívky. Počúvala som audioknihu, prednes Lukáša Hlavicu je vynikajúci.

05.09.2019 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Vynikajúca , ako vždy.

03.09.2019 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Počúvala som audioknihu, čítal Pavel Rímský. Mám rada jeho hlas, ale zdal sa mi až príliš naliehavý a plačlivý (aj keď to dej asi vyžadoval) a jeho prednes by som nazvala nervydrásajúcim. Príbeh bol napínavý a drsný ako väčšina severských detektívok.

09.04.2019 5 z 5