JelizaRose JelizaRose komentáře u knih

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Ta kniha, i přese všechno, dýcha....a voní. Úžasné čtení!

05.02.2016 5 z 5

Věčná Treblinka Věčná Treblinka Charles Patterson

Že by další povinná četba...?

15.11.2013 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jenom pro ní stojí za to umět číst ♥

09.02.2012 5 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Nejdřív jsem byla opravdu zmatená a nevěla o co jde....když jsem se po docela dlouhé době konečně vyznala, byla jsem mile překvapená! Úžasná knížka, kterou jsem si nedávno dokonce koupila a chystám se jí znovu přečíst :o) Já tedy rozhodně nadšená byla.

17.08.2011 5 z 5

Kočička z kávové pěny Kočička z kávové pěny Tereza Horváthová

Rozkošná podívaná. Nic míň! Je prostě nádherná a občas, když mě to chytne, si jí prohlížím pořád dokola.

09.02.2012 5 z 5

Ovládněte svůj metabolismus Ovládněte svůj metabolismus Jillian Michaels

Shrnula bych to asi jednoduše bio clean eating 4x denně + pohyb :) Ale máme rádi Jillian a její styl se v knížce nezapře.

21.06.2013 3 z 5

Mácha snivec a buřič Mácha snivec a buřič František Xaver Šalda

Knížku jsem zhltla jedním dechem, doslova do půl hodiny :D Pro milovníky Máchy doporučuju!

04.04.2012 4 z 5

Harry Potter: Filmová kouzla Harry Potter: Filmová kouzla Brian Sibley

Když jsem tuhle knížku poprvé záhledla, nemohla jsem odolat! Okamžitě jsem si jí objednala přímo z nakladatelství, kde mimochodem byla ještě asi o 400,- levnější a to mi v tý celkový ceně přijde dost podstatný! Je úžasná, stejně jako celý Harry :D Rekvizity v podobě nálepek, plakátů a smrtijedskýho tetování to jen podtrhují.

Když ještě žili lidé Když ještě žili lidé Clifford D. Simak

Ano souhlasím, nejlepší sci-fi román, který jsem kdy četla a číst budu! Tahle legenda, kterou si psi vyprávějí u večerních ohňů, když vane severák, je prostě skvost.

Proces Proces Franz Kafka

Tak hrozně bych mu chtěla rozumět, moc se mi nepoštěstilo. Přečíst těch pár stránek (po Zločinu a trestu) pro mě bylo utrpení.

30.09.2013 1 z 5

Návrat mladého prince Návrat mladého prince Alejandro Guillermo Roemmers

Mladý princ...nemůže být stejný jako Malý princ, ale něco tam přece jenom je ;)

24.09.2012 4 z 5

Shakespeare a jeho svět Shakespeare a jeho svět Charlotte Lyne

Kniha je opravdu výborně napsaná, s humorem a řekla bych i s láskou k Shakespearovi. Ať si antistratfordiáni říkají co chtějí, ať už to byl právě náš William, nebo někdo jiný, kdo napsal ta skvostná díla, v knize je uvedena věta: "Kdyby nebylo Shakespeara, byli bychom ho nezbytně museli vymyslet." a tou se autorka řídí.

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Bohužel jsem jí hodně musela srovnávat s Do tmy...ta na mě dýchala totiž mnohem víc. Ale i tak fajn čtivo!

15.04.2018 3 z 5

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Není to Urban, ikdyž pro něj byla tahle tvorba určitě přínosná, ale máme ho přece rádi pro jeho "urbanost" a tu jsem poznala asi jen ve dvou větách z celé knížky :(
Další prosím.. ;)

13.07.2013 2 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze Josef Svátek

Po pár stránkách jsem se srovnala se starou češtinou, kterou je kniha psaná, a pak se mi Mydlář četl sám :) Nevýhodou je formát-počet stran, tím pádem se moc na cestování nehodí, ale jinak zajímavý a fascinující zpestření!

11.03.2013 4 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Zklamání. Od knihy jsem očekávala hodně, bohužel jsem se musela nutit jí vůbec číst, až na poslední dvě kapitoly, které jsem zhltla hned. Přece jen když se Salem proputujete to všechno, chcete vědět jak jeho cesta skončí. Pár vět mě chytlo za srdce, ale to je opravdu málo u knížky o třech stech stranách.
"Sestoupili z hor a žebrali o něco z civilizovanýho světa, ale nevěděli, že civilizace je smutná záležitost plná falešných představ a bludů."

02.01.2013 2 z 5

Doktor Kott přemítá Doktor Kott přemítá Irena Dousková

Dousková každým coulem, samozřejmě, že na Budžese nemá, ale přece jen...určitě po těchto pár povídkách sáhněte, když se budete chtít zasmát, nebo popřemýšlet o vztazích.

27.12.2012 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Musím se přidat k většině. Kniha se mi četla sama, uplynulo "pár chvil" a měla jsem jí přečtenou, takže to znamená, že se mi prostě líbila. Zbožňuju ty záhadný zamotaný náboženský fanatický témata :D který do sebe tak pěkně vymyšleně zapadají...Ikdyž to teda někdo nazývá sračkou, tak to já ne.

Smrt Zajdy Munroa Smrt Zajdy Munroa Nick Cave

Zajda mě HODNĚ zklamal. Pěly se něj ní ódy a tak jsem si ho samozřejmě hned koupila a musím říct, že poslední stránky jsem málem už nechala...Prostě o ničem a ztráta času. Jednu hvězdu za to, že si ho zkusím ještě jednou přečíst a třeba v něm to sexuální poselství konečně najdu a názor změním.

07.02.2012 1 z 5

Ďáblova bible Ďáblova bible Richard Dübell

Přesně jako autorka předchozího příspěvku, tak i mě zajímá téma Codex gigas. Láska Cypriána a Agnes mě dojmula. Černí mniši se mi ale pletli, no v těch kutnách jsou stejně všichni stejní. Měla jsem radost z doslovu, takový by měl být u všech knížek - popsání co je a není pravda, kdo existoval a kdo ne, prostě jak se věci mají a jak ne.

06.02.2012 3 z 5