Doktor Kott přemítá

Doktor Kott přemítá https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33133/doktor-kott-premita-33133.jpg 4 45 7

Prozaická kniha o nedokonalosti mezilidských vztahů sestává z dvanácti samostatných textů, takže může evokovat jakýsi celoroční povídkový kalendář na téma manželství, rodina, mezilidské vztahy.

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Petrov

vlkcz
03.05.2021 4 z 5

Průměrně 15stránkové jednohubky. Snad s výjimkou závěrečné Maminky zajímavé nápady, hezky vypointované příběhy. Ne vždy je vše řečeno "na plnou hubu". Někdy hořkosladké, jindy vtipné.
Na to, že na povídky moc nejsem, u těchto jsem se dobře bavil.

lencin
28.08.2020 4 z 5

Sbírka 12ti povídek o manželství a mezilidských vztazích. Smutné, absurdní nebo tragické, všechny však velmi silné.
(2008)

mataaskorice
25.08.2020 5 z 5

Prima knížka. Takové drobné psychologické črty, náhledy do vztahů, rodinných propletenců, do osobnostních rysů a momentálních nálad. Některé povídky jsou úsměvné, u jiných se čtenář rozesmutní. Na malém prostoru a v minimálním časovém horizontu se ale čtenář setká s pěknou řádkou vztahových peripetií a má o čem přemýšlet.

Eva2424
13.12.2019 5 z 5

Objevila jsem paní Douskovou teprve před týdnem a toto je její druhé dílo, které jsem přečetla. Nenajdete tam žádné velké myšlenky, jen čistě příběhy ze života s hezky vylíčeným prožíváním hrdinů. Líbil se mi styl a jazyk, povídky mají často překvapivý konec. Moc příjemná, inteligentní oddychovka. Jsem ráda, že jsem tuto novodobou českou spisovatelku po rozčarování z knížky Radky Denemarkové vzala do ruky.

hermína14
10.06.2019 4 z 5

"Chlapsky" vystavěné, přímočaré a bez kudrlinek. Alice mě srazila k zemi a Rozhovor smetl na lopatku...

Melanka
03.05.2014 4 z 5

Dvanáct tragikomických povídek, skvěle napsaných. Z některých postav mrazilo a s některými jsem si rozuměla. Rozhodně knížka stojí za přečtení, i když veselo mi z příběhů příliš nebylo.

JelizaRose
27.12.2012 4 z 5

Dousková každým coulem, samozřejmě, že na Budžese nemá, ale přece jen...určitě po těchto pár povídkách sáhněte, když se budete chtít zasmát, nebo popřemýšlet o vztazích.