Věčná Treblinka

Dnes již světově proslulá kniha amerického znalce holocaustu hledá paralely mezi nacistickými zvěrstvy a naším chováním ke zvířatům.

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34347/vecna-treblinka-K0d-34347.jpg 4.452
Literatura světová, Literatura naučná, Filozofie

Vydáno: , Práh

Eternal Treblinka, 2002

Kniha Věčná Treblinka

evickakyticka
21.02.2016

Téma vegetariánství, velkochovy, zabíjení zvířat z trochu jiného pohledu. Jednoduše a čtivě vysvětleno. Z většiny stránek tedy kape doslova krev, ale pokud nejste nováčkem nemůže vás nic zaskočit.

Queb
05.07.2015

úžasná kniha, dle mého asi nejlepší jakou jsem na podobné téma četl, krásně popsáno/vysvětleno na jakých principech fungovalo otroctví, holocaust... jaké je spojení právě mezi tímto a chováním se k hospodářským zvířatům, které začlo domestikací.... krásně popsáno jak se lidé krásně naučily "odůvodnit" si své chování, "potlačit city" atd...
souhlasím s tím, že tahle kniha by měla být zařazena do povinné četby.... věřím že spousty lidem by to otevřelo oči....

Blindye
04.06.2015

Tesat do kamene.

-Daniela-
14.01.2015

Velice zajímavá a smutná kniha o tom, jak lidé začali se zvířaty zacházet jako s věcmi a ne s živými tvory, kteří mají stejné právo žít jako my, o ztrátě úcty k jakémukoliv životu. Já už jsem se před čtením této knihy stravovala převážně vegansky, ale myslím si, že kniha by mohla motivovat čtenáře minimálně k tomu, aby nepodporovali velkochovy.

Verczaaa
04.12.2014

Povinná četba pro všechny. ,,Co oni vědí - všichni ti učenci, všichni ti filozofové, všichni ti světoví vůdci - o něčem takovém jako jsi ty? Sami sebe přesvědčili, že člověk, největší provinilec ze všech druhů, je korunou tvorstva. Všichni ostatní tvorové byli stvořeni jen proto, aby nám poskytovali potravu, kůži, byli trápeni a hubeni. Ve vztahu k nim jsou všichni lidé nacisté a pro zvířata je zde věčná Treblinka.´´

whack
04.10.2014

Top spomedzi kníh zaoberajúcich sa zaobchádzaním so zvieratami vo všetkých oblastiach ľudskej činnosti. 3 časti, 8 kapitol, rozoberajú problematiku využívania zvierat človekom, od úplných začiatkov domestikácie po súčasnosť, od domorodých kultúr po moderných ľudí, z pohľadu náboženstiev po priemyselné korporácie, doplnené o komentáre aktivistov ako Ron Lee, Peter Singer, Carl Sagan a iných. Dôležitá kniha plná šokujúcich faktov, informácií, zaujímavostí a štatistík, na ktorú sa nechytá žiadna iná kniha ani dokumentárny film.

JelizaRose
15.11.2013

Že by další povinná četba...?