Jeanette Jeanette komentáře u knih

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Myslím, že se jedná o velmi kvalitní knihu.
Abych to zkrátila - kdo četl Pilíře Země, nejspíš se mu některé pasáže i momenty budou zdát známé a již jednou čtené. Stejně jako u Pilířů, některé charaktery mohou být nesympatické, s jinými se sžijete. Kdo ale zkušenosti s předchozím dílem nemá, bude uchvácen.
Je to poutavé, důvěryhodné, je to promyšlené a plné zvratů. Přesto musím říct, že Pilíře mě přece jen bavily víc.

27.07.2011 4 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Opět to samé - hrdinové, kteří překonají své síly, aby zachránili svět a utekli padouchům, příběh hotový během několika hodin, kniha napsaná podle jednoduchého, známého matematického vzorečku. Hlavní hrdinka mi byla neskutečně nesympatická. Honbu univerzitního profesora za prstenem jsem jen stěží chápala. Kladné postavy, které jsou v závěru záporné a záporné, ze kterých se v závěru najednou stanou kladné... Brown sice umí vyvolat napětí, ale jeho styl vypravování v této knize je nudný a nezáživný. Jedna z nejhorších knih, které jsem četla. Typická ukázka knih, kterým se říká brak. Máte-li chuť na Browna, přečtěte si Šifru nebo Andělé a démony. Ale rozhodně ne obojí - protože se tam pořád děje to samé. Je to čtvrtá kniha od Browna, kterou jsem četla a tato je ze všech nejslabší. Ono totiž, počtvrté podané to samé, jen s jinými jmény a místy, už není originální.
Příběh přitažený za vlasy a slátanina nad slátaniny.
Vážně neskutečná nuda.

18.07.2011 2 z 5

Justina a Julietta Justina a Julietta Donatien Alphonse François de Sade

Hrůza! Vždyť tam se jen znásilňuje a vraždí! Po prvních 50 stránkách to zavírám a už to nikdy nechci vidět!

29.04.2011 odpad!

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Ačkoliv pan Kopfrkingl je na mě asi trochu moc psychopatický, kniha je hezky umělecky zpracovaná a má hezký námět. Líbily se mi tady monologické pasáže zabývající se úvahami nad životem a smrtí.

30.11.-0001

Strašná druhá světová válka Strašná druhá světová válka Terry Deary

Tohle samozřejmě nelze moc brát jako plnohodnotnou naučnou literaturu, je to spíš pro ty, kdo nějaké letopočty znají, ale rozhodně si myslím, že autor - ať už v těch nejvíc nechutných a neuvěřitelných věcech - moc nepřehání. Dearyho knihy jsou pro mě na uvolnění to pravé a navíc jsou doplněné výstižnými obrázky.

Temný obraz Temný obraz Philip K. Dick

Krásně rozebraná mysl feťáka s pěkným nádechem sci-fi. Jen je to občas moc dlouhé, ani do konce jsem nedošla...

30.11.-0001 3 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Naprosto přepychové dílo plné zvratů, postav všech možných charakterů a neuvěřitelných osudů. Sledujeme osudy několika mužů, žen a dětí v průběhu celého jejich života od úplného začátku až do konce. Opravdu jedna z nejluxusnějších knížek, které jsem kdy četla. Vřele doporučuji. Je krásně napsaná a na každé stránce se něco děje.

30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Můj nejoblíbenější díl Harryho Pottera. Opravdu vydařené zakončení série :)

30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Pěkný, ale poněkud nudnější než předchozí. Překvapivý začátek i konec, ale uprostřed? Skutek utek...

30.11.-0001 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Spolu s Relikvií smrti můj nejoblíbenější díl Harryho Pottera.

30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Na Harry Potterovi jsem vyrostla, takže ačkoliv jsou některé díly možná trošku slabší, sérii HP celkově miluju. Těším se, až se v důchodu, až opravdu nebudu mít co dělat, do Harryho zase pustím a všech sedm jich přečtu naráz. Znova! :)

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Pes Baskervillský je jedna z vůbec nejlepších knih, které jsem kdy četla. Oblíbila jsem si jak vychytralého Sherlocka Holmese, tak i poctivého, milého a důvtipného doktora Watsona.

30.11.-0001

Lara Croft: Tomb Raider - Kolébka života Lara Croft: Tomb Raider - Kolébka života Dave Stern

Tuto knihu jsem četla dvakrát a to pouze z důvodu, že se mi tenhle příběh Lary Croft líbil více než předchozí. Kniha je ale napsána velice stroze a jednoduše, ten pán to prostě neumí. Nečtěte to, pokud nemáte Laru Croft rádi alespoň tak jako já. Raději si pusťte film. Budete to mít zmáknuté rychle a nebude to tak nudné...

30.11.-0001 2 z 5

Lara Croft: Tomb Raider Lara Croft: Tomb Raider Dave Stern

Tuto knihu jsem si přečetla jen proto, že jsem velká fanynka postavy jménem Lara Croft. Je to knižní adaptace filmového dobrodružství naší počítačové hrdinky, které psal někdo, kdo to vyloženě neumí. Pokud jste o Laře Croft nikdy neslyšeli nebo či ji snad nemáte rádi, raději to nečtěte.

30.11.-0001 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Opravdu pěkná, chytlavá a zajímavá knížka už jen tím, že se v ní občas mění kompozice a je napsána z pohledů několika lidí. Ovšem místy je dosti nechutná - jedna z nejdrsnějších věcí, které jsem měla tu čest číst...

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Souhlasím :)

Nefertiti Nefertiti Jacqueline Dauxois

Můžu jedině doporučit, tahle knížka chytne a nepustí, doslova vtáhne čtenáře do starověkého Egypta. Zjistíte, že mladá královna to vůbec neměla lehké... Na druhou stranu ale nesmíte zase věřit úplně všemu, co se v knížce píše ;)

Město hříchu Město hříchu Max Allan Collins

Je to dost nuda, nemá to ani hlavu ani patu, místy je to dost brutální a nelogické. Gil Grissom je dobrý v televizi, ale do knížek se moc nehodí.

30.11.-0001 2 z 5

Vzdálená ozvěna Vzdálená ozvěna Val McDermid

Jedna z mála opravdu dobrých detektivek, kterou jsem měla tu čest číst.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Díky knize Kmotr člověk pochopí, jak to mezi takovými gangstery fungovalo (nebo možná stále funguje). Každopádně film i kniha, obojí je moc pěkně vyvedené.