Strašná druhá světová válka

Strašná druhá světová válka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46653/strasna-druha-svetova-valka-46653.jpg 4 126 10

Kniha Strašná druhá světová válka vypráví o ohavných faktech nejhorší války v dějinách – od zasněžených obléhaných měst přes bahnité zákopy v džungli až po život v bombardovaných městech a koncentračních táborech – nikde nebylo bezpečno. Dozvíte se například, kdo vařil jídlo z červů, které vojáky dokázal nepřítel najít i po čichu nebo proč vás mohly zabít bílé spodky. Přečtěte si o nehorázných výmyslech, které všichni pokládali za čistou pravdu, a zákeřných zbraních, o kterých nikdo neměl ani tušení. Zjistěte, proč osmdesátiletí lhali, aby mohli vstoupit do “Tátovy armády”, a proč dvanáctiletí bránili Berlín, až přitom přišli o život. Dějiny ještě nikdy nebyly tak děsivé!... celý text

Literatura naučná Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Woeful Second World War , 1999

ParallyShawy
04.05.2021 5 z 5

Dějepisné události s trochou toho humoru kombinovaného se zesměšňováním učitelů a školy. A stejně tak jak je tomu u Úžasné Zeměplochy, kde polovina úspěchu je pro mě ilustrace Joshe Kirbyho (v tomto případě pouze obálky knih), i zde a hlavně zde je polovina veškeré zábavnosti v ilustracích Martina Browna. Tento díl patří mezi ty nejlepší ze série.

Liliana2006
30.09.2019 5 z 5

Super kniha

jprst
04.08.2019 4 z 5

Knihu jsem objevil u vnučky, která ji četla na doporučení její učitelky. Po přečtení musím bez výhrad souhlasit s komentářem od Chytuš a pochválit učitelku mé vnučky, která zřejmě ví, jak na to.

MOu598
29.06.2019 3 z 5

Knížka o krutostech, strašných věcech. Nechápu, jak může taková hrůza postihnout celý svět. Kde byli lidé, což byli všude jen nepřátelé?
Děsivé, věřím, že bohužel pravdivé.

Chytuš
05.01.2019 5 z 5

Wow, skvělé doplnění učební látky pro všechny školou povinné. Kdyby dětem podobným způsobem látku o druhé světové válce podali všichni dějepisáři, věřím, že by v hodině měli hrobové ticho a kolem 30 dětí, hltajících každé učitelovo slovo. Tipuji, že ani zkoušení probrané látky by pak nebyl žádný problém a padaly by samé 1. V knihovně už na mě (a syna :-)) čeká i Mizerná první světová válka. A počítám, že ani to nebude poslední kniha od Terry Dearyho, která se u nás doma alespoň na čas usídlí...

Vidlička
17.10.2017 4 z 5

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

TessDragon
09.09.2012 5 z 5

Děsivé dějiny - zajímavá a vtipná knížka v 1.Celou sérii jsem si zamilovala. ;)

LooneyCZ
29.11.2010 4 z 5

Už je to dávno, co jsem knihy od T. Dearyho četla, ale vím, že to bylo hodně zajímavé doplnění ke klasickému dějepisu. Taky se mi vždycky hrozně líbily ty doprovodné obrázky. Zkrátka dobrá oddechovka.

denise.spring
30.11.-0001 4 z 5

souhlasím :) taky to značí i to, že neustále v knihovnách chybí, tedy co mě se dostalo k uším. :)

Jeanette
30.11.-0001 5 z 5

Tohle samozřejmě nelze moc brát jako plnohodnotnou naučnou literaturu, je to spíš pro ty, kdo nějaké letopočty znají, ale rozhodně si myslím, že autor - ať už v těch nejvíc nechutných a neuvěřitelných věcech - moc nepřehání. Dearyho knihy jsou pro mě na uvolnění to pravé a navíc jsou doplněné výstižnými obrázky.