Nefertiti

Poutavé, místy eroticky laděné vyprávění o Nefertiti, krásné a inteligentní ženě, je netradičně zasazeno do období sedmi egyptských ran. Díky náčelníkovi egyptské královské policie sledujeme milostný i politický život Nefertiti od jejích deseti let, kdy se dostala do harému svého budoucího manžela Achnatona. Co vše ji potká na její cestě k věčnosti? A který bůh je ten jediný a správný? Nebo jich je víc?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28758/nefertiti-28758.jpg 3.335

Néfertiti

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:

Kniha Nefertiti

Eorin
22.04.2017

Já nevím.. Upřímně, je to už nějaká doba, co jsem tuto knihu četla, nicméně si dodnes vybavuji, jak mě to zklamalo a v některých případech i pobouřilo. Absolutně nechápu, co paní autorku vedlo k tomu, že spojila Nefertiti s Mojžíšem a udělala z toho nehoráznou frašku.. Ale no ták, copak si jako novinářka neumíte udělat trochu přípravy, pročíst pár knih z dějin i archeologie? Proč tento nesourodý a (nejen) časově absolutně nesedící paskvil?
Hvězdičku jsem přidala spíše z druhé strany za "velkou fantazii" autorky, jinak to ale číst nebudu a hodnotu pro mne tato kniha nemá bohužel žádnou.

papaja
20.05.2016

Před touto knihou jsem četla Miluj bližního svého, takže jsem měla na začátku problém s trochu krkolomným stylem psaní, kniha mě vtáhla do děje, ale velice mne zklamal biblický konec knihy, kdybych to věděla předem, tak se do čtení nepustím. Hvězda dolů za styl a druhá za konec. Dost mě překvapilo, že tato kniha přijde někomu složitá, mě přišla spíš jako román, který se tváří historicky.

tess.for
27.01.2016

Kniha se moc dobře čte, ale je určená spíše pro začátečníky zájemce o starověký Egypt nebo fanoušky této panovnice. Kvůli zasazení do doby sedmi egyptských ran dávám hvězdičku dolů.

jindrusa
26.06.2015

Bohužel zatím nejhorší kniha o Nefertiti, kterou jsem četla. Hrozný a nudný styl psaní, o historických nepřesnostech nemluvě!!!! Těžké zklamání!!!!!

aachilovka
11.11.2014

Velmi jsem se na ní těšila, nebyla špatná, ale na mě asi moc složitá

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Jeanette

Můžu jedině doporučit, tahle knížka chytne a nepustí, doslova vtáhne čtenáře do starověkého Egypta. Zjistíte, že mladá královna to vůbec neměla lehké... Na druhou stranu ale nesmíte zase věřit úplně všemu, co se v knížce píše ;)