Jass Jass komentáře u knih

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Příjemná oddychovka, začátek byl poněkud natahovaný, konec zase sražený, ale četlo se to moc pěkně. Hlavní i vedlejší postavy jste si prostě museli zamilovat.

16.11.2015 3 z 5

Princ Žabák Princ Žabák Stephen Mitchell

Pěkná kniha na jeden večer, ale čekala jsem tak trochu něco víc. Pohádkové náměty miluju, ale tohle byla v podstatě opsaná pohádka doplněná o úvahové a pár vtipných pasáží, u kterých jsem se sice usmála, ale nějak extrémně vtipné nebyly... Ovšem čtivé to je, za hodinku a půl jsem měla dočteno :D

21.10.2015 3 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Výrazné zlepšení oproti předchozí knize a ten konec... Kdybych v tu chvíli měla po ruce další díl, bez zaváhání bych četla dál...

20.10.2015 4 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Miluju retellingy a tohle je jeden z těch obvzláště povedených, celý příběh je takový jemný, romantický až křehký. Lindy je prostě skvělá a stejně tak Adrian. Příběh krásky a zvířete jsem měla vždycky ráda a tady je to úplná dokonalost. Co se mi ale hrozně líbí je, jak je kniha graficky udělaná, to trnové písmo sice není nic moc, ale aspoň zapadá do kontextu, fotka je děsná, ale miluju pružnost obálky, přesto že je pevná a úplně nejkrásnější jsou ty růže z vnitřní strany obalu, je to nádherný vzor... Knihu považuju za mnohem lepší než film, protože, i když to nerada říkám, tak to nejlepší na celém filmu je Alex Petyfer a ten většinu času nevypadá jako on, takže.... knížka byla lepší :D

23.09.2015 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

U týhle knížky mě nejvíc zabíjely moje reakce - probíhá divoká hádka a moje první myšlenka je "on je tak roztomilej". No, prostě nebýt Hardina, asi bych celou tu knihu nemilosrdně sepsula, ale takhle to prostě nejdě.... Tessa byla celou dobu neuvěřitelně natvrdlá. Hardinovi pokusy mi přišli roztomilé, což ovšem neznamená, že se nechoval jako kretén. A konec... čekala jsem něco podobného, ale tak ohraný konec ne... jako sorry, ale to je prostě....!

29.08.2015 3 z 5

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

Kniha nebyla špatná, ve svém žánru určitě nepatří mezi špičky, ale ani to není žádný propadák. Občas jsem se trochu ztrácela proč se zrovna vloupávají tam a tam, protože to je jejich oblíbená činnost, ale Quinn mi to vynahrazoval.

23.06.2015 3 z 5

Hodnotit tuhle knihu je pro mě těžké, když jsem ji začala číst přišla mi celkem nudná, začátek byl rozvláčný a ta kniha mi přišla prostě divná, ale pak jsem se do té podivnosti zamilovala. Postavy byly naprosto skvělé, ať už ty staré, jako René nebo Pierette, tak Gabe, který se připojí až v prostřed příběhu, tak Rowe(aspoň doufám, že si to jméno pamatuju správně...). Příjemně mě překvapilo, že to nebyla kniha stylem holka potká kluka a žijí spolu šťastně až do smrti, i když se potkali na střední. Líbila se mi nevysvětlenost některých částí, jako třeba proč se Ava narodila s křídly, proč Emilliene vidí duchy, proč má Viviene tak dobrý čich, nebo proč je Henry takový jaký je (další skvělá postava...). Celkově z mám z téhle knížky vážně dobrý pocit.

22.06.2015 5 z 5

Objetí noci Objetí noci Sherrilyn Kenyon

Naprosto souhlasím s tím, že chci víc o vedlejších postavách. Ani jedna z hlavních postav mě nijak extrémně neoslovila.

21.06.2015 3 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Knihu jsem koupila ve výprodeji za padesát korun, možná proto, jsem se k ní i přes pochvalné recenze dlouho nedostala. No, přečetla jsem ji za jeden den a musím říct, že byla vážně dobrá. Niko mi byl hned sympatický, stejně jako Josie a Alex. Dean byl jako hlavní hrdina celkem v pohodě... Koho jsem ale zbožňovala byl Max, jeho hlášky byly vážně nejlepší. Dvojčata byla vážně roztomilá a i další postavy jsem si oblíbila. Na druhý díl jsem vážně zvědavá.

21.06.2015 5 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Pěkný road trip, sice jsem žádnou z postav nijak zvlášť nemilovala, ale příběh byl pěkný

21.06.2015 4 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Další skvělý díl této série. K často opovrhovanému chování Curana bych řekla jen to, že bych sice nechtěla být na místě Kate, ale jeho plán byl chytrý a logický...

21.06.2015 5 z 5

Vidím to, co vrah Vidím to, co vrah Jill Hathaway

Ke knize jsem četla nepříliš příznivé recenze, takže jsem k ní nepřistupovala s žádným vysokým očekáváním, a možná i to způsobilo, že se mi kniha moc líbila. Hlavní hrdinka sice měla obarvené vlasy na růžovo, ale i to se nakonec vysvětlilo. Co se vraha týče, uznávám, že jsem si nebyla na sto procent jistá, ale má prvotní předtucha se ukázala jako správná. Pro mě příjemná oddechovka :D

26.05.2015 4 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Při četbě knihy se opravdu pobavíte, u episody se žralokem jsem málem spadla pod stůl... Ale romantika a přiběh jsou jinak vcelku hezké. Jen teda nevím, jestli by mě úplně nejvíc při ztroskotání na ostrově zajímalo, jestli si mám čím vyčistit zuby...

25.05.2015 3 z 5

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů George R. R. Martin

Vadilo mi, že použili nový překlad, což bylo ve výsledku strašné, ale je to moc pěkně graficky upravené

24.05.2015 4 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Na tuhle knížku se strašně moc těším, protože ten trailer byl opravdu moc povedený, stejně jako obálka... A to prostředí... skotsko i irsko já rozhodně můžu :D

25.08.2013 5 z 5