jarynek Online jarynek komentáře u knih

Druhá kniha hřbitovní Druhá kniha hřbitovní Neil Gaiman

Tady jsem trochu litoval, že jsem znal původní Knihu hřbitovní, takže jsem věděl, co od které postavy očekávat. Druhá kniha mi přišla o trochu lepší než první. Pěkná kresba, dobře vystihnutá atmosféra děje, který rychle ubíhá a nepustí vás, dokud nebudete na poslední straně knihy. Nakonec začnete litovat, že nebydlíte na hřbitově.

13.07.2017 4 z 5

Světové krimipovídky Světové krimipovídky * antologie

přečetl jsem jen ty lépe hodnocené povídky, zkusil jsem pár dalších a ty mne vesměs nebavily

12.07.2017 2 z 5

Teror ve jménu víry Teror ve jménu víry Frank Miller

Kresba ve stylu Sin City, ale tam to bylo podepreno vybornym pribehem. To v tomto pripade zcela chybelo. Jednoduche rozdeleni na dobre a spatne, zadne prokresleni charakteru a oduvodneni jednani postav.

03.07.2017 2 z 5

Nový svět Nový svět Shaun Tan

Skvělý příběh a vyjádření emocí. Ačkoliv je celá kniha beze slov, vůbec to nevadí, naopak nechává na každém "čtenáři", aby s pomocí vlastní fantazie si učinil vlastní interpretaci. Každý obrázek stojí za to pořádně si prohlédnout, jsou plné nálad a mnohé ukazují originální svět se spoustou zvláštních zvířecích bytostí.

02.07.2017 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Ač poměrně útlá kniha, obsahuje spoustu myšlenek, které nutí ke zpomalení v četbě. Výborně pojatý příběh, doplněný skvělými kresbami.

30.06.2017

Warren XIII. a Vševidoucí oko Warren XIII. a Vševidoucí oko Tania del Rio

Klasický příběh dobra se zlem ochucený tajemstvím, kouzly, hádankami. Hlavní hrdina si ihned získá vaše sympatie a vy s ním budete prožívat dobrodružství pří pátrání po Vševidoucím oku a budete se seznamovat s tajemnými postavami, které nemusí být tím, čím se zdají být. Sice se jedná především o dětskou knihu (a dětem se příběh moc líbil), ale i dospělý čtenář si knihu užije. Výborné ilustrace pak umocňují zážitek z knihy. Doufám, že se dočkáme vydání i dalšího pokračování.

28.06.2017 5 z 5

Sága 4 Sága 4 Brian K. Vaughan

Opět výborné pokračování této ojedinělé komiksové série. Osudy jednotlivých postav se vzájemně proplétají, do děje vstupují nové postavy, zdánlivě nepodstatné poznámky z minulých dílů najednou mohou býti podstatnými. Ještě nás asi čekají mnohá překvapení. Už teď se těším.

25.06.2017 5 z 5

Písečníci (7 povídek) Písečníci (7 povídek) George R. R. Martin

Nedávno jsem četl od autora Písně mrtvých a ta kniha mne bavila mnohem více. V Písečnících mi přijdou povídky více nevyrovnané, u některých je dobrý nápad, který by potřeboval více prostoru, některé jsou vyloženě průměrné. Na druhou stranu byť jen kvůli titulní povídce stojí za to si toto dílo přečíst.

23.06.2017 3 z 5

Borgia Borgia Alejandro Jodorowsky

Takový trochu jiný komiks. Už při čtení jsem několikrát zabrousil na net, abych si zjistil, jaká byla skutečná historie, kde brát komiks jako historický exkurs a kde jde pouze o příběh využívající historických reálií. Kniha vyobrazuje renesanci jako trochu jiné období, než nás učili ve škole a pro někoho může být hůře akceptovatelná z důvodu vyobrazení církve jako bandy mocichtivých intrikánů vyžívajících se pouze v bohatství, sexu, vraždách, ale ono to funguje. Ať buddete mít na knihu jakýkoliv názor, určitě na ni jen tak nezapomenete a neodložíte ji, dokud ji nedočtete. Jen ten závěr byl takový trochu uspěchaný.

15.06.2017 5 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Postapo knihu už jsem hodně dlouho nečetl, ale tato mne opravdu zaujala. A to nejen vykreslením možné budoucnosti, ale především charaktery a vzájemnými vztahy všech hlavních hrdinů. Právě v popisu vývoje jednotlivých postav je hlavní síla knihy, čemuž vévodí Melanie a její uvědomování si vlastní odlišnosti.

14.06.2017 5 z 5

Domovina Domovina Bill Willingham

Jack nadbytečný a ani s kresbou to u něj nebylo ono, ale zbytek knihy byl výborný. Zatím jeden z nejlepších dílů. Z Modráka se vyklubal skutečný hrdina, císař je někdo, u koho bychom to nečekali a vůbec nedokáži odhadnout, kam bude děj pokračovat.

11.06.2017 5 z 5

Legenda o Zubech kapitána Krákory Legenda o Zubech kapitána Krákory Eoin Colfer

nebylo to špatné, ale ze všech tří dílů to bylo nejslabší

11.06.2017 3 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Nápad výborný, odkazy na pohádky stály za to, ale samotný příběh byl slabší. Na to, že plnily téměř nesplnitelný úkol, tak děti všechny nástrahy překonaly příliš snadno, na vše potřebné narazily téměř ihned. Každopádně dětem se kniha líbila a určitě si přečteme i druhý díl.

02.06.2017 3 z 5

Bílý Láma Bílý Láma Alejandro Jodorowsky

Zcela originální komiks, který není možné zhodnotit v několika větách. Jedná se o knihu, z níž si každý čtenář může odnést zcela něco jiného. Takže jen doporučím všemi deseti si knihu přečíst (a možná ne jednou).

29.05.2017 4 z 5

Lesy Hrůzovlády Lesy Hrůzovlády Emily Rodda (p)

příjemný začátek dětské fantasy série, karty mezi kladnými a zápornými hrdiny jsou rozdány, tak uvidíme, co nám přinesou další díly

29.05.2017 4 z 5

Úplně sám Úplně sám Jason Aaron

Koktejl namíchaný ze samých záporných postav, třaskavý tak, že máte pocit, že více to již nejde, a přesto tam autor přidá další ingredience v podobě dalších postav. A ono to chutná báječně. Výborný díl, který nám zodpoví či naznačí pár odpovědí, k otázkám z předchozích dílů ohledně minulosti postav a důvodům jejich jednání. Stále však existuje spoustu důvodů, pro které se těšit na další pokračování.

24.05.2017 5 z 5

První kniha hřbitovní První kniha hřbitovní Neil Gaiman

nedavno jsem cetl puvodni Knihu hrbitovni, o nekterych vecech jsem mel pomerne jinou vizualni predstavu , takze timto jsem si pribeh prozil znovu trochu jinak, a to i tim, ze komiksovy pribeh se celkem předlohy drzi, ale par malickosti je jinych, trochu mi vadila změna kresliru pro jednotlive casti knihy, zpočátku byla nastavena latka vysoko a ne vsem dále se ji podarilo udrzet

22.05.2017 4 z 5

Temná věž 2: Dlouhá cesta domů Temná věž 2: Dlouhá cesta domů Peter David

Druhý díl byl slabší než první. Z první knihy jsem byl nadšený, ale pokračování se nějak dějově zadrhlo. Stejně jako v prvním díle musím vyzdvihnout kresbu, která se pro toto dílo skvěle hodí. Na rozdíl od prvního dílu, kde příběh byl napínavý, dychtivě jsem obracel stránky a měl pocit, že za těch necelých 200 stran se toho hrozně moc stalo, tak zde děj tak nějak plyne a po přečtení zjistíte, že se toho vlastně moc nestalo. Každopádně pořád je to dobrá kniha.

18.05.2017 4 z 5

Písně mrtvých Písně mrtvých George R. R. Martin

Skvělé povídky různých stylů s hororovým laděním, kde žádná nenudí. Od čisté poměrně rozsáhlé sci-fi povídky po krátké hříčky autor prokazuje velkou nápaditost.

16.05.2017 5 z 5

Lovec duší Lovec duší Brian Edmund Posehn

Tak toto mne bavilo mnohem více než prezidenti. Zajímavý příběh, v němž vedle skvělých hlášek můžeme narazit na kupu komiksových hrdinů počínaje Ironmanem, přes Spidermana až Daredevilovi.

08.05.2017 4 z 5